ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Иди на страница 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Да разчистим Върбиш - Риш ?
Автор Съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Да разчистим Върбиш - Риш ? Отговорете с цитат
Ако се организираме малка група не е ли възможно да разчистим Върбиш - Риш с не механизирани инструменти като - брадвичка, трион, мачете?
Само не знам дали там не е резерват или защитена местност и съответно дали е разрешено да поокастрим по пътеката.

Това може да се направи в края на април и началото на май, когато по високите части на планините има все още доста сняг, а такива като мен , които нямат достатъчно зимна екипировка а нямат търпение да тръгнат можем да свършим нещо полезно.
Пон Фев 18, 2013 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Механизирани Laughing или ръчни.
Пон Фев 18, 2013 8:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Ако имаш механизирана ще може и по дебелите да разчистим Smile
Пон Фев 18, 2013 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Да разчистим Върбиш - Риш ? Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Ако се организираме малка група не е ли възможно да разчистим Върбиш - Риш с не механизирани инструменти като - брадвичка, трион, мачете?
Само не знам дали там не е резерват или защитена местност и съответно дали е разрешено да поокастрим по пътеката.

Това може да се направи в края на април и началото на май, когато по високите части на планините има все още доста сняг, а такива като мен , които нямат достатъчно зимна екипировка а нямат търпение да тръгнат можем да свършим нещо полезно.


Не си направил тръда да потърсиш. Има такава тема, ти си я повторил. Прочети я. Направих и предложение преди 3-4 месеца, в края на м.Април да отидем и да маркираме. За почистване проблема е по-голям. Прочети оная тема, а тая би трябвало да се изтрие.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Фев 18, 2013 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Чел съм я онази тема, но тя не е ли за маркиране ? А от пътеписа на Мариана 1000 останах с впечатление че има марки но е пълно с паднали дървета. И реших че сте свършили работата миналата година.
Вто Фев 19, 2013 12:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Чел съм я онази тема, но тя не е ли за маркиране ? А от пътеписа на Мариана 1000 останах с впечатление че има марки но е пълно с паднали дървета. И реших че сте свършили работата миналата година.



И аз мисля, че е добре да има нова тема. Името малко не ме кефи ......... ама съм съгласен.
Трябва да изберем дата и да се организираме - хора, логистика и инструменти. Аз например мога да взема моторна резачка от татко, само дето никога не съм работил с нея. Бързам да кажа и другото: РАБОТАТА Е МНОГО! За ден едва се обхожда.... Участъците за разчистване са 12-15 км. т.е. по-малко от половината между проходите, ама пък каква е джунгла! Искам и още нещо да кажа: Там където трасето минава по черни пътища, вероятно горските ще го почистят добре -значи ще трябва да се ходи на разузнаване. Ето какво беше положението Август 2012:

изреждам участъците от запад на изток:
1.Спускането към г.с Елешница - добре разчистени 2.5 км
2.г.с Елешница - Голямата нива - 4 км неразчистено, последният километър е много зле.Тук мисля че горските ще разчистят, ако вече не са.
3. Голямата нива - сухото дере 2.5 км разчистено. За този участък продължавам да мисля, че трябеа да се изхвърли от трасето за сметка на пътека по билото, която излиза в горния край на сухото дере.
4. От горният край на сухото дере до чешмата - 4 км джунгла. Почти няма шанс горските да помогнат, въпреки, че над 80% са черни пътища В по-високата част при подсечката на вр.Байряка е по-човешко
5. От чешмата до мястото, където пътеката излиза на разчистен черен път - югозападно от вр. Малък Дебелец - 5 км. джунгла. Има лоши и сравнително чисти участъци. Трябва да се внимава в района на вр. Голям Дебелец - пътя се забива в непроходимо дере а пътеката в дясно по високото е почти чиста.
6. Последните 3.5 км до прохода е чисто. Проблем там беше прахоляка - най дълбокия от цялото Ком-Емине
Вто Фев 19, 2013 2:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Тази част на планината на мен ми е напълно непозната и затова нека някой друг да организира нещата.

Аз съм работил малко с моторна резачка и мисля че ще мога да се справя с не много сложни задачи. Баща ми има една голяма моторна резчка, руска е но тя е много голяма и тежка и не става за тази работа, а другите са му електрически, но ще проверя и може и аз да намеря малка резачка.
Аз бих могъл вероятно да си взема 1 седмица отпуск в началото на май, ако така е удобно на теб и на другите ако се включи още някой.

Много важно е къде ще е най удобно и възможно да бъде лагера - да не е твърде далече от отсечките, които ще разчистваме и да можем лесно да се снабдяваме с провизии, а това трябва да го реши някой който познава добре района като теб. Затова се радвам че се включи, дано и други да имат желание.
Ако се съберем повече хора може да си разпределим отсечките и да работим на групи - напр. - един с м. резачка и двама с ръчни инстументи и въже, които да си помагат за по - големите дървета.

пс мога да сменя заглавието, но какво не му е наред?
Вто Фев 19, 2013 3:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Между другото от 1 до 6 Май са Национални празници, та може и да се заформи прилична група ако е хубаво времето. Rolling Eyes

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Фев 19, 2013 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:
Между другото от 1 до 6 Май са Национални празници, та може и да се заформи прилична група ако е хубаво времето. Rolling Eyes


Не е лошо - 6 почивни дни..... ама съм си ги заплюл отдавна за едно топло южно моренце....
Сигурно и още доста колеги са в моето положение? А съм си обещал да участвувам в това мероприятие.
Затова ми се иска в средата на април да направим разузнаване, после тук да планиране и през май да работим.
Но това са моите виждания и желания - тук ще се разберем как ще действаме.
Вто Фев 19, 2013 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
И така става.
Ама нещо май на никой друг не му се занимава..., много политика напоследък може би Smile Sad
Сря Фев 20, 2013 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение навит Отговорете с цитат
Имам качествени инструменти, умения и желание за работа с тях. Съоръжен съм също с високопроходим автомобил за изграждане на базов лагер. Напълно разполагам и с времето си . Намира се и някой лев. Би участвал с удоволстви в подобна организация.
Сря Фев 20, 2013 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение КАРТА Отговорете с цитат
http://www.prikachi.com/images/56/5895056C.jpg

Това е топо-карта на участъка г.с. Елешница-Ришки проход в мащаб 1:25000. /квадратчетата на картата са 1х1 км./
На нея съм качил следата от GPS-a ми по време на маркирането през 2011. ЧЕРВЕНО.
Синьо е "сухото дере"
Оранж е предложението на Мечо за нова пътека.
Зелено е моето виждане за маршрут.
Сря Фев 20, 2013 3:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: КАРТА Отговорете с цитат
mikesli написа:
http://www.prikachi.com/images/56/5895056C.jpg

Това е топо-карта на участъка г.с. Елешница-Ришки проход в мащаб 1:25000. /квадратчетата на картата са 1х1 км./
На нея съм качил следата от GPS-a ми по време на маркирането през 2011. ЧЕРВЕНО.
Синьо е "сухото дере"
Оранж е предложението на Мечо за нова пътека.
Зелено е моето виждане за маршрут.

Това не е предложението ми. По моето предложение няма движение на юг, в началото на сухото дере. Щом пристигнеш до долния край на сухото дере, отклоняваш се само 50 метра на юг и веднага продължаваш на северо изток. Отклонението е заради водата за пиене, на 50 метра от началото на сухото дере. Иначе водата е далече, знаеш. Това най-добре се вижда на предната ти карта.



_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Фев 20, 2013 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Re: КАРТА Отговорете с цитат
meco puh написа:
mikesli написа:
http://www.prikachi.com/images/56/5895056C.jpg

Това е топо-карта на участъка г.с. Елешница-Ришки проход в мащаб 1:25000. /квадратчетата на картата са 1х1 км./
На нея съм качил следата от GPS-a ми по време на маркирането през 2011. ЧЕРВЕНО.
Синьо е "сухото дере"
Оранж е предложението на Мечо за нова пътека.
Зелено е моето виждане за маршрут.

Това не е предложението ми. По моето предложение няма движение на юг, в началото на сухото дере. Щом пристигнеш до долния край на сухото дере, отклоняваш се само 50 метра на юг и веднага продължаваш на северо изток. Отклонението е заради водата за пиене, на 50 метра от началото на сухото дере. Иначе водата е далече, знаеш. Това най-добре се вижда на предната ти карта.



Мечо, извинявай!!!! нещо не съм разбрал правилно писаниците ти, че 2 пъти си намирал вода по трасето ти. Затова съм рисувал така. Нарисувай го както си искаш но е там, нали?
ИСКАМ ЯСНО ДА КАЖА НА ТЕБ И ВСИЧКИ, КОИТО ЧЕТАТ ТОВА, ЧЕ Е ГОЛЯМА ГРЕШКА СЛИЗАНЕТО ДО ДОЛНАТА ЧАСТ НА СУХОТО ДЕРЕ!!!!!
Някога, когато горските са прокарали пътя от Манолич, на някоя умна глава му е щукнало, че може да се слезе от билото и после по сухото дере пак да се качите пак там. Е вече това дере не става за минаване!!!! Тръгваме още по в ниското, а? - давай направо по магистрала Тракия да правим Ком-Емине!!!!!

Хайде двамата да се разходим в района и да уточним нещата!
Сря Фев 20, 2013 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
tzezko, добре дошъл си. Явно ще си много полезен с уменията и материалното осигуряване, които имаш.

Ако ще правим нов маршрут ще трябва и да се маркира, нали? А БТС ?

Струва ми се че работата ще е доста и два дни както преди сте маркирали няма да са достатъчно. Аз ще мога до седмица най - много.
Сря Фев 20, 2013 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Следваща
Страница 1 от 23

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov