ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за Алабак

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за Алабак
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Въпрос за Алабак Отговорете с цитат
Между Юндола и х.Кладова са показани 2 заслона - Антонов кладенец и Локвата. Някой може ли да даде инфо за тях, а по-добре и снимки. Кой от двата е по-добър за нощувка?
Благодаря предварително!
Пон Фев 24, 2014 4:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Май пак ти ще си първият дал актуална информация. Wink
Вто Фев 25, 2014 10:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:
Май пак ти ще си първият дал актуална информация. Wink


То аз така или иначе ще нося палатката .... Smile ама ми се ще пейка, маса, завет, огнище, чешма... Щото знайш' колко пъти се е случвало да се сложим нейде, а на другия ден след половин час сме на два пъти по-хубаво място Smile
Сря Фев 26, 2014 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Todor написа:
ivailo.hr написа:
Май пак ти ще си първият дал актуална информация. Wink


То аз така или иначе ще нося палатката .... Smile ама ми се ще пейка, маса, завет, огнище, чешма... Щото знайш' колко пъти се е случвало да се сложим нейде, а на другия ден след половин час сме на два пъти по-хубаво място Smile


Така де, така - и ние миналото лято като трябваше да нощуваме някъде в района на застава Ге*зовица имахме подобен проблем. Единият район избягвахме, защото от водата там след време почваш да светиш Laughing , хубавото изворче пък е ачик до пътя и ония новите "правоимащи" ще вземат да ни изметат от там. Излязохме на пътя Смолян-Мугла и на първото заслонче с чешма имаше тенекия сирене под чешмата, та чак след превала се спряхме, макар че и там под чешмата имаше диня. Laughing Таман разпънахме панаира и минават двете стада (говеда и овце). Единият от пастирите си все динята и ни каза, че половин километър по-надолу към Мугла има хубава беседка с барбекю, дърва и т.н. Абе не ни беше много яд, щото на другия ден пак трябваше да се връщаме назад по асфалта почти до мястото, откъдето излязохме извън съоръжението, за да ходим към Бал*ъзини поляни.
Сря Фев 26, 2014 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Не стават! Заслон "Локвата" - не съществува. Антнов кладенец - ... като спирка е - за нощувка ти трябва палатка или поне нещо да постелеш на пода и стабилен чувал.
Пон Мар 03, 2014 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Киримов



Регистриран на: 12 Яну 2013
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Есента бяхме в района.Голямо прикючение беше,първия заслон е горе-долу добре но е много мръсно(имам предвид фекалии),втория е още по зле ние го подминахме и продължихме за х.Кладова.Бил съм по този маршрут през 1994 г. в момента е много зле маркировката е химера Smile,както и да е след дълго лутане към 6-7 вечерта стигнахме до ограда в гората на която пише че влизането е забранено а заобикаляне няма.От там нощувка през гората до асфалта и за Белово тъпа работа е в района а е толкова красив преход Юндола-Кладова-Милеви скали-Равно Боре-Варвара-Септември.Като цяло Родопите за мен са най-занемарени от към маркировка.
Вто Мар 04, 2014 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Маркировката си е добре с изключение района на сечището под Арапчал. Заслонът на Антонов кладенец е доста чист, както и районът около него. Просто не е подходящ за нощувка, а по-скоро за престой за някоя лятна буря.

Мисля, че трябва та се изключат от местата за нощувка но темата е заключена за да пиша в нея.
Вто Мар 04, 2014 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov