ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КЕ за 5 дена
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 43, 44, 45  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КЕ за 5 дена
Автор Съобщение
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
Още малко подробности
Вто Мар 04, 2014 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
сидката



Регистриран на: 22 Фев 2014
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Виждал съм Дизела на състезания по ориентиране,тоя човек е феномен,според мен с тия пет дни са се подсигурили и изобщо няма да се учудя ако падне на четири дни и няколко часа!
Вто Мар 04, 2014 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
сидката



Регистриран на: 22 Фев 2014
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
сега даже се сетих , че той от години си прави част от тренировките на пасажи от Ком-Емине,някакво филмче имаше ама ми е къса паметта
Вто Мар 04, 2014 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maratonec



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 74
Местожителство: Австралия

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Добре щеше да е да пробва този рекорд още преди години, когато беше по-млад.
Ако не успее по една или друга причина да подобри рекорда тази година ще опита пак и пак .... , но годинките текат.
На 32 години все още бива, а на 35-36-37 вече е друга бира щом става дума за върхови постижения за издръжливост, за 40 и нагоре няма да говорим.

Като се сетя колко паднали дървета има преди и най-вече след Котел.
Да идем да ги разчистим. Майтап бе.Smile

Хм до като пиша 40 годишния Бьорндален ме опроверга от екрана на телевизията.Smile
Спечелил олимпийски медал в биатлона в Сочи и ще продължи да се състезава.Ама то такива хора са рядкост .


За еднодневни спортни прояви си прав, но за 600км преход не съм съгласен че младостта е особено предимство. Янис Курос постига рекорда си на 48 часа (473км) на 40 годишна възраст, а рекорда на 6 дневно тичане е пак негов - 1036км, 2005 в Австралия, тогава е бил на 49. Спомням си интервю на Меснер когато беше на 50 в което казва че ще срита задника на всяко 25 годишно хлапе по планините.

Не ни отписвайте нас, старите кучета. Колкото по-дълго разстоянието, толкова по-трудно се предаваме Smile
Сря Мар 05, 2014 5:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
maratonec написа:
Спомням си интервю на Меснер когато беше на 50 в което казва че ще срита задника на всяко 25 годишно хлапе по планините.

Не ни отписвайте нас, старите кучета. Колкото по-дълго разстоянието, толкова по-трудно се предаваме Smile

...пък и си спомням, че дядо ми (лека му пръст), редовно ми казваше:"Абе гледам, че на пазара агнешките кожи са доооста повече от овчите, така че не ми се прави на много печен" Smile
Сря Мар 05, 2014 8:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Като комеминенец ще следя с голям интерес мероприятието. Със сигурност ще подобри рекорда от 1986г., стига да се опази от контузии и да има благоприятни метеорологични условия в коварната в това отношение Стара планина по време на прехода. Успех! Smile
Чет Мар 06, 2014 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ognedishasht



Регистриран на: 29 Сеп 2009
Мнения: 249
Местожителство: Мордор

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Добре щеше да е да пробва този рекорд още преди години, когато беше по-млад...


Да не излезе, че се засягам само защото и аз съм между дъртаците, ама... Laughing
Съгласен съм с maratonec: младостта е страхотно предимство, но все пак има (наистина много малко на брой) неща, където тя не е най-доброто. Състезанията за издръжливост са едно от тези редки изключения.
Примери много, включително и у нас: през 1979 българинът Георги Сергиев премина (с ходене, не с бягане) 600 км за 108 часа без спане и спиране. Беше на 61 години без няколко дни. Сила, бързина - да, те определено са запазена зона за младежта, но не и издръжливостта. Не случайно на никое официално състезание не разрешават на непълнолетни да тичат маратон.
Съб Мар 08, 2014 3:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
сидката



Регистриран на: 22 Фев 2014
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Не знам точно на колко години е Дизела ама в спортното ориентиране се състезава в М-21Е, тоест при двайсетгодишните и в 99% от случаите е на първо място на финала
Нед Мар 09, 2014 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
сидката



Регистриран на: 22 Фев 2014
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Имаше една тъпичка реклама навремето и там се казваше "Кво ти пука ,нали летиш" Very Happy
Пон Мар 10, 2014 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Слуайно ми попадна в фейсбука още инфо ( https://www.facebook.com/Dislfanclub ) и казано честно първоначалният ми интерс значително поохладня. Дизела най-вероятно ще успее да подобри рекорда, но като изпълнение изявата няма да има много общо с тази на Любомир Палакарчев, а и като цяло с идеята Ком - Емине.
Ей какво пише (копирано е от страницата, линкната по-горе):

Цитат:
Ето я и предполагаемата програма за Ком-Емине. Идеята е да стартирам рано сутрин и да финиширъм около 9 часа. Всички места отбелязани в програмата ще бъдат подкрепителни пунктове. Ще се спи на кемпери около, които ще се прави бивак. В биваците с изключение на вр. Ботев ще има и голям екран на който ще може да следи временното ми местоположение.

Сря Юли 30, 2014 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Ако е вярно ...

Постнато е от самия Дизел, както се разбира и от текста.
Пък и защо да не е истина, то начинанието си е 100% комерсиално в крайна сметка. Разни подробности на никой няма и да направят впечатление, въпросът е да се тръбят сензации и да се привлича внимание.
Сря Юли 30, 2014 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А, що, Ком - Емине си е.
Сря Юли 30, 2014 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Става дума за съпорт пунктовете през 30 км. Предолагам това е обичайна организация за състезание тип ултрамаратон, но в случая става дума за един единствен участник.
Със скоростта, с която се предполага, че ще се движи Дизела, няма да има време и да си намокри чорапите дет' се вика и разбира се абсолютно никакъв багаж няма да носи.
Така погледнато незнам за какъв рекорд може да става дума - просто не мога да си представа, че някой след него ще има шанса да се състезава при същите условия.

Щеше да е далеч по-интерсно, ако организаторите бяха привлекли повече участници. Тогава поне ние зрители щяхме да разберем за какво натоварване става дума.
Чет Юли 31, 2014 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
да не бързаме с рекордите-Бърза работа,два пъти работа!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Чет Юли 31, 2014 2:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да се съглася, за такъв рекорд. Не че няма да мине за 5 дни, а затова че ще му опъват и чаршафите.

А защо да не го повозят някъде, нали трябва да има сензация.

Райко (знаете кой Райко), все пак оставам твой фен, нищо че той ще се движи по-бързо от твоя велосипед.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров

Последната промяна е направена от meco puh на Чет Юли 31, 2014 10:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юли 31, 2014 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 43, 44, 45  Следваща
Страница 2 от 45

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov