ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КЕ за 5 дена
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КЕ за 5 дена
Автор Съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
На кого му пука за твоето мнение, джими... Smile
Пет Апр 10, 2015 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
Laughing Laughing Laughing
Пет Апр 10, 2015 11:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
jimmy написа:

А извън няколкото дена промоция се прави така - https://vimeo.com/ondemand/goshen/122106661, нали? Всеки филм си има живот, продажби, телефивизии, фестивали, прожекции, и дни и време в които се пуска безплатно. Затова не берете грижа.

Не се правете на ощипани, някой го бил пуснал тука случайно, ама друг път. Не - някой от тука съвсем целенасочено изпираства филма вчера, качи го в тубата веднага, и го пусна само и точно тука за да могат дружките му да го изгледат, които до преди това пееха друга песен. Ей на това му казвам, че е много грозно, но не и изненадващо....

Пък админа Laughing


Тук се подвизава един благ човек на име Димо.Малко по-горе даже е писал.Покрай всичко останало дето помага и дава акъл-си продава и Пътеводителите.Продава ги от бая време-май минава година.
От тоя сайт тук са ги купили поне няколко десетки души.Така да си се замислял що никой за толкоз време ги не сканира въпросните 2книги и да ги пусне за свободно сваляне тук!?
А с твоя филм това се случи на първата вечер още.Да не говорим че въпросните книги със сигурност:
-едно на ръка-са по-скъпи от филма.
-и второ-са далеч по-привлекателни за аудиторията тук от филма ти.
Ако утре взема някоя от книгите и я сканирам-знам как ще реагира човека.Ми няма да му стане приятно,но със сигурност няма и да има такива патетични призиви-да се изтрие и виновния да се посочи с пръст пред строя....
Джими,квото си потърсил с поведението си тук-това си си и получил.Казваше че цялата инициатива била с основна цел-популяризация на планинското бягане сред младежта.Ами ейгое-сега филма е вече безплатен и ще стигне до максимално много бедни младежки души...Квот си искал се получи.Ся пък не си доволен... Laughing

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Пет Апр 10, 2015 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq, тц. Това с популяризирането си има начин и той си се случва, и пиратството не е този начин. И въобще не става дума за приходи, а за съвсем други неща, но е безмислено да ти ги обяснявам. Всякакви опити за оправдания на постъпката са в стил на вица "А, вие що биете негрите", та няма смисъл Laughing

Случая е доста показателен за първоначалното отношение към проекта, много преди аз да дойда да пиша тук. Става дума точно за един от същите хора, които пишеха глупости на ляво на дясно и според мен той само доказа първоначалните си намерения. Но явно това е нивото. Поне вече е видно черно на бяло с факти отношението. Даже между редовете не се налага да се чете за да се разбере, че няма граници в мразенето, и се прави всичко вкл. и да се краде.

За соченето с пръст - то си е във ваш проблем, аз човека го знам така или иначе. Вие, ако ходите с такъв човек по планините и ви е кеф ОК, само да не ви окраде раничките някой ден хахаххахаха......

Та работата е ясна. Айде...Весели Празници!
Пет Апр 10, 2015 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Имам над 50хиляди фотографии в дадена професионална област.В смисъл-не да си гледаш планините,а неща от които се изкарват пари.Изтъркал съм сигурно 10апаратчета за целта.Преди време ми ги искаха едни руснаци,после едни украинци,щели да правят некви сайтове-подарих им ги при условие да ползвам аз пък техните фотографии ако ми се наложи...
Навремето купих за хиляда долара 2 гардероба специфична документация и литература.Още ми седят да играят мишките из тях.Всичко от тия неща е сканирано в електронен вид.Разчекнаха се 3скенера за целта...
Имам към 50хиляди софтуера собственоръчно сваляни.
Всичкото това да се събере и систематизира ми е отнело 11години труд и 3 тира изпушени цигари по нощите.Много от нещата бяха бая екзотични и ако не е била моята скромна паисиева дейност-сега можеше и да няма откъде да се намерят въобще.
Част от тия неща ги раздавам свободно.За друга част-искам пари.Нормално е 11годишен труд да се заплаща.
И после знам кво става-като го вземе един и си плати-после го раздаде на още десетима.Често съм виждал както вече казах мои неща качени някъде дори без да се упомене кой ги е правил...Кво-да тръгна да се сърдя на такива хора ли!?Смешно ще е...
Цитат:
Вие, ако ходите с такъв човек по планините и ви е кеф ОК, само да не ви окраде раничките някой ден хахаххахаха......

Никой нищо няма да окраде.Просто ти си бая далеч от планинарския манталитет...Приеми ги нещата философски.Планинарите са свикнали-един като има примерно бинт в раницата-значи имат всички от групата...Седа се на масата-един изкарва салам,друг краставици и домати,трети бутилка.И ядът всички от обща трапеза без да се гледа кой какво е сложил на нея...
На хората на които им хареса филма (или инициативата въобще)-те ще си го платят филма въпреки че го има свободно.Или поне голям процент от тях...
Имам 10-20любими изпълнителя и още толкова любими филми.Ейгое-седят си на дискчета легално закупени под миндера.Въпреки че ги има за свободно сваляне в замундата всичките...
На тая демагогия че седи Блатечки пред хладилника и ти яде лютеницата нещо и отмина времето.Прекалено съшита с бели конци е...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/

Последната промяна е направена от Balkandjiq на Пет Апр 10, 2015 12:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Апр 10, 2015 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
jimmy написа:
ieronimus написа:
Ето - https://vimeo.com/117146959

как го правят на други географски ширини Smile. И бягането и свободното гледане на филмите Smile .

П.п - филма за тараумара е пуснат за свободно гледане до 11 април.


А извън няколкото дена промоция се прави така - https://vimeo.com/ondemand/goshen/122106661, нали? Всеки филм си има живот, продажби, телефивизии, фестивали, прожекции, и дни и време в които се пуска безплатно. Затова не берете грижа.

Не се правете на ощипани, някой го бил пуснал тука случайно, ама друг път. Не - някой от тука съвсем целенасочено изпираства филма вчера, качи го в тубата веднага, и го пусна само и точно тука за да могат дружките му да го изгледат, които до преди това пееха друга песен. Ей на това му казвам, че е много грозно, но не и изненадващо....

Пък админа Laughing


Глупости са това, абе ти верно си с една глава по-нисък ... Laughing
Първо филма не е качен тука, а на друг сайт. Тука има пуснат линк, който вероятно вдругиден няма да е активен. Еле пък цялата глупост да е направена с цел да се облагодетелстват хора точно тука. Ми не - ебават се с тебе бре Джими, хората, щото си си го просиш и реагират съвсем адекватно на твоите изцепки.

Разбирам, че не си особено грамотен в компютърните дела, но нека да ти обясня - админите тук няма начин да видят кой е реалния човек, пуснал това видео в тубата. Това могат да го направят само админите на тубата през контакт с ISP-тата на въпросната персона, и то само ако не се е покрил зад прокси. Ако пък се е покрил зад прокси, тогава трябва да замесваме едни други хора...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Пет Апр 10, 2015 12:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Апр 10, 2015 12:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
Balkandjiq, прав си за тия работи принципно в последния пост. И не ме разбирай погрешно - то е ясно, че ще се пиратства и щом се прави, явно филма "става".

Протеста ми е, защо го прави толкова експедитивно и нагло човек, който преди това имаше претенции за света вода ненапита тук и в социалните мрежи. И що като го прави, няма доблеста да го направи през истинското си потребителско име та да са наясно всичко. И другото е, че не е като да изпляскаш филма в един торент, ами се качва тубата и отдолу се пише в стила - "филм за неуспешния опит, на еди кой си, и пак да кажа, ако не сте разбрали, опита е неуспешен. и да не забравите опита е неуспешен" Laughing Това вече, отива в графата гавра с авторско произведение, и то не на един човек, а на група хора, които всичките смятам за доста готини и свестни.

Ти имаш обяснение защо е така, и това е, че видиш ли аз съм причината, а аз имам обяснение, че това е чиста проба злоба и завист на определен човек и няколко негови дружки, която са демонстрирали от самото начало. Та пак казвам работата се видя ясно...кой както иска да я разбира...
Пет Апр 10, 2015 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Разбирам, че не си особено грамотен в компютърните дела, но нека да ти обясня


Разбирам, че искаш да ми кажеш че си някакъв страшен специалист, ама да ти кажа, че имам 10 годишен преподавателски стаж във ФМИ на СУ, и ТУ, с доста написани 2-ки. Не е някаква кой знае каква тайна....та....сигурно имам поне елементарна представа за какво говоря.

Като се ебават, да се ебават с истинските си имена, както правя аз. Или нещо не достига....Laughing


Последната промяна е направена от jimmy на Пет Апр 10, 2015 1:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Апр 10, 2015 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
Убуу де, виждам имаш връзки при "ония другите хора" - осветли моля те публиката кой е човека, качил видеото в тубата и пуснал линка тук, да го порицаем публично и т.н.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 10, 2015 1:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6382

Мнение Отговорете с цитат
jimmy написа:
dido написа:

Разбирам, че не си особено грамотен в компютърните дела, но нека да ти обясня


Разбирам, че искаш да ми кажеш че си някакъв страшен специалист, ама да ти кажа, че имам 10 годишен преподавателски стаж във ФМИ на СУ, и ТУ, с доста написани 2-ки. Не е някаква кой знае каква тайна....та....сигурно имам поне елементарна представа за какво говоря.


Този стаж знаеш къде, как ... Laughing

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Апр 10, 2015 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
jimmy написа:
...

... абе ти верно си с една глава по-нисък ... Laughing
...


+1
Пет Апр 10, 2015 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zorro



Регистриран на: 09 Апр 2015
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Правилата... Отговорете с цитат
* добрият тон във форума е гаранция за нормални комуникации между потребителите.Тук не се приема използването на персонални обиди и квалификации, от и към пишещи във форума, нецензурни думи и изрази, нападки и пренасяне на външни конфликти между членове на форума;
* Реклама на частен бизнес и туроператорски фирми е забранена. Такива мнения и подписи се изтриват по преценка на admin;
* специални правила за продавачите в раздел Купувам/търся: В този раздел можете да продавате ваша залежала екипировка. Масова продажба на стоки и търговия не се допуска и ще бъде санкционирана по преценка на админ.
* Писането на кирилица е силно препоръчително! Писането на маймуница (шльокавица,методиевица) не се толерира!
Пишейки във форума, всеки потребител автоматично се съгласява с изброените правила и се задължава да ги спазва.

Кое правило наруших че ми изтрихте мнението?

jimmy написа:
И другото е, че не е като да изпляскаш филма в един торент, ами се качва тубата...

Торент ли искаш да направя?
Съб Апр 11, 2015 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Чакай да ги сложа аз пък тоя път... Laughing
Reach Your Limits SD
Reach Your Limits 1080
Reach Your Limits HD

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Апр 11, 2015 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:

Митко, вероятно би било уместно някой от авторите да подаде сигнал на YouTube, така че да бъде преустановено разпространението на пиратските копия: Submit a copyright takedown notice


Естествено Ведрин, това се прави, и те ги свалят доста бързо, но това не пречи, човека да ги качва от ново под друг потребител и на други места и т.н. Типично българска работа, тотална лиспа на мисъл и уважение към досегашния и бъдещ труд на много хора. Няма да влизам в подробности, но който има глава на раменете знае защо.

Нищо, халал да му е....
Съб Апр 11, 2015 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
jimmy написа:

Естествено Ведрин, това се прави, и те ги свалят доста бързо, но това не пречи, човека да ги качва от ново под друг потребител и на други места и т.н. Типично българска работа, тотална лиспа на мисъл и уважение към досегашния и бъдещ труд на много хора. Няма да влизам в подробности, но който има глава на раменете знае защо.

Нищо, халал да му е....

Jimmy, спокойно бе човек. Аз филма и безплатно не съм го гледал. Едва ли и ще го гледам. Явява се един човек и едва ли не заявява " Ний когато сме чупили върхове, вие още география не сте учили" , но си промотира филма.
Какво уважение очакваш? Голяма работа, че един човек се опитал да постави рекорд. И преди него са пробвали, и след него пак ще пробват. Добре, че Гагарин не те е слушал какво говориш, че след Колумб как да се пробва човекът?
Гледах предаване с теб по една от телевизиите и там видях откъс от филма. Че ти на всички ли викаш, по-добре ли те разбират като им викаш? Дори и тук като викаш, разбират ли те?
Не умаловажавам труда на Дизела, аз уважавам спортистите, които се борят. Най- много уважавам националите ни по хокей на лед и спускане с шейна. Smile А, и по бобслей. Те са сърцати!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Апр 11, 2015 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45  Следваща
Страница 42 от 45

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov