ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КЕ за 5 дена
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КЕ за 5 дена
Автор Съобщение
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
didogen, не е проблема ти дали си го гледал или някой от тука. Казах, че не ми се обяснява. Малко разсъдък се иска по въпроса, когато един български продукт излиза навън, било то и спортист, че няма нужда да виси изпиратсван, където и да било. Но работата е българска...нека да се мрази и да се пречи....винаги е било така...Единият краде, другите въртят брояча в тубата и викат "аз не виждам къде е проблема или аз не го гледам". Жалка картинка...

За планините и знанията за тях, пич, това са фактите. И да злобеете и да не злобеете и в безсилието си каквото и да правите няма да се промени. Трябва по друг начин да се страете - в планината. Много по-опитни и дълго живяли от мен планинари ми казаха 100 пъти - "не се занимавай с никакви ххх във форумите". Епитетите сами може да си ги сложите. Та ще взема да послушам.

И последната песен любовна, че аз нещо съм ви виновен, също знаете какво да правите с нея. 15-те страници с обиди, злоба и глупости, преди аз да дойда, си стоят засега. И се чудя по хижите, що гледате в пода и си сърбате чая като мишки, а не се правите на толкова интересни, както зад никовете във форума....(той и целия форум анонимен, няма на кой един мейл да пуснеш, да разбереш, кой го движи).

Аре, че ми писна...
Съб Апр 11, 2015 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Мда,България не ме обича,а аз съм ебати пича... Twisted Evil

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Съб Апр 11, 2015 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
jimmy написа:
didogen, не е проблема ти дали си го гледал или някой от тука. Казах, че не ми се обяснява. Малко разсъдък се иска по въпроса, когато един български продукт излиза навън, било то и спортист, че няма нужда да виси изпиратсван, където и да било. Но работата е българска...нека да се мрази и да се пречи....винаги е било така...Единият краде, другите въртят брояча в тубата и викат "аз не виждам къде е проблема или аз не го гледам". Жалка картинка...

За планините и знанията за тях, пич, това са фактите. И да злобеете и да не злобеете и в безсилието си каквото и да правите няма да се промени. Трябва по друг начин да се страете - в планината. Много по-опитни и дълго живяли от мен планинари ми казаха 100 пъти - "не се занимавай с никакви ххх във форумите". Епитетите сами може да си ги сложите. Та ще взема да послушам.

И последната песен любовна, че аз нещо съм ви виновен, също знаете какво да правите с нея. 15-те страници с обиди, злоба и глупости, преди аз да дойда, си стоят засега. И се чудя по хижите, що гледате в пода и си сърбате чая като мишки, а не се правите на толкова интересни, както зад никовете във форума....(той и целия форум анонимен, няма на кой един мейл да пуснеш, да разбереш, кой го движи).

Аре, че ми писна...

По първия абзац. Не всички са така.

По втория . Не са такива защото не познаваш хората. Има много скрити лимонки.

По третия. Форума е едно семейство и си се знаем повечето на живо. Кой с кого се дъвчи..., точно като в едно семейство.
Все едно някога да сме били на една маса, някъде и след 4 години да ти цъфна на вратата у вас и да ти кажа, че нищо не става от теб...
С баница ли ще ме посрещнеш?

Четвърто. Не е нужно да ме харесваш, то и аз не те харесвам. Пък и имам сериозна приятелка. Smile

П.С. Вече ще пея за луната и звездите.
Една луна на@ба звездата.
Оппа! Грешка на езика.
Twisted Evil

П.С.С. А и не е нужно да знаеш постиженията на целия форум. За това ти прощаваме Jimmy.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Апр 11, 2015 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
jimmy написа:
И се чудя по хижите, що гледате в пода и си сърбате чая като мишки, а не се правите на толкова интересни, както зад никовете във форума...


Митко, законен достъп до филма имат само авторите му и техните клиенти. Всред тях някой очевидно нарушава определени морални норми или дори договорни отношения. Из белия свят има отдавна измислени средства за решаване на такива спорове и понасяне на съответните последствия, съществуват и професионални гилдии, на които това им е работата. Писането на обидни думи из форуми, включително и по адрес на хора които нямат нищо общо с този казус, трудно би помогнало за решаването му.
Съб Апр 11, 2015 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
Ведрин, понеже си разумен наистина, ще ти отговоря. Филма се продава в съответната платформа в интернет, която е спомената по-горе. Човекът от този форум, който пуска пиратската версия е закупил филма там, свалил го и сега го качва в тубата и т.н..с коментари и прочие. Това е.

Коментара ми който си цитирал, не е обида, или поне не това съм целял, а покана, ако някой иска да дискутира да не се притеснява да го направи и на живо. Забелязъл съм, че хората са далеч по-уравновесени в жива комуникация, а не когато са зад клавиатурата.
Съб Апр 11, 2015 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
pepe2p написа:
Не е редно подобен проект да търси печалба!


И ти ще получиш отговор. Много мислите за печалбата в тоя форум. Но всъщност не говорим за печалба, всъщност сте далече с печалбата. Говорим за някакво ниво на филма и достигане на аудитория (фестивали), която се достига по този начин в киноиндустрията. След време всеки един такъв филм става безплатен, но нека това да е право и решение на авторите кога, а не на хора, които идея си нямат от тия работи и не им е това професия. И не им е това работа, да определят чужди произведения, кога, как и до кого да достигат.

Като цяло поредната ситуация - в която знаете малко по темата, но говорите повече.

Но щом сте решили пиратсвайте сега, явно все пак филма доста ви харесва...Laughing
Съб Апр 11, 2015 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Добре бе jimmy, айде твоята крава е по - мъжка. Едва ли има какво да си кажем, не че сърбаме чая като мишки.
За пода..., винаги ми е било чудно как се кове дюшемето по хижите.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Апр 11, 2015 11:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
jimmy написа:

Естествено Ведрин, това се прави, и те ги свалят доста бързо, но това не пречи, човека да ги качва от ново под друг потребител и на други места и т.н. Типично българска работа, тотална лиспа на мисъл и уважение към досегашния и бъдещ труд на много хора. Няма да влизам в подробности, но който има глава на раменете знае защо.

Нищо, халал да му е....

Jimmy, спокойно бе човек. Аз филма и безплатно не съм го гледал. Едва ли и ще го гледам. Явява се един човек и едва ли не заявява " Ний когато сме чупили върхове, вие още география не сте учили" , но си промотира филма.
Какво уважение очакваш? Голяма работа, че един човек се опитал да постави рекорд. И преди него са пробвали, и след него пак ще пробват. Добре, че Гагарин не те е слушал какво говориш, че след Колумб как да се пробва човекът?
Гледах предаване с теб по една от телевизиите и там видях откъс от филма. Че ти на всички ли викаш, по-добре ли те разбират като им викаш? Дори и тук като викаш, разбират ли те?
Не умаловажавам труда на Дизела, аз уважавам спортистите, които се борят.
Най- много уважавам националите ни по хокей на лед и спускане с шейна. Smile А, и по бобслей. Те са сърцати!


Христос возкресе.
Късмет и добро за всички.
Споделям по принцип мнението на Дидоген за виковете, също като бивш спортист.
Всъщност, евалла за труда на Дизела.
Както казах и преди - лошо промотиране. Лично мнение.
Много неприятно впечатление ми направиха твоите викове jimmy, в началото на филма.
Планината и Дизела на нейният фон, след това ги компенсираха, безапелационно.
Jimmi, моля дай сметка, да ти преведа цената за едно гледане на филма, може и на лични.
Че ми дойде вповече страданието ти.
Апропо-ако поизрежеш своите сцени от филма, същият би станал по-интересен.
Лично мнение Smile .
Моа да похуртувам за преподаването и двойките, ама надали има смисъл.
Да перефразирам мъдреца - ученика не е бъчва, която трябва да напълниш, а факел, който трябва да запалиш.
Смислянето на горното, види се не ти се е отдало.
Народа има една приказка - хвалипръцко, а Чудомир един разказ - за диплома Smile и селският бик.
Ама ся тряа тти обяснявам - кой, кой йе, ама мъ мързи.
Балканджията ти изложи некои особености за психологията на българският турист.
Страхувам се обаче, че надали си ги осмислилSmile .
И да не забравя следното - Дизела не премина маршрута, но волята му и преодоляването на болката, ме кара да му сваля шапка.
Това обаче не променя посоченият факт.
Скот Юрек /тряа да знаш кой е, има писано в таз насока/.
Както споделих и по-горе в Дизела аз видях изключителен спортист и нещо ме хвана за гърлото.
В теб обаче нищо не виждам. Всъщност очевадно е, че ти липсва концептуалното разбиране за планинското бягане и за смисълът на спорта, априори. Лично мнение. И колкото по-навреме спортистът се оттърве от менторството ти, толкова по-добре за него. Отново лично мнение, с което окончателно приключвам участието си в темата Smile .


Последната промяна е направена от ieronimus на Нед Апр 12, 2015 2:24 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Нед Апр 12, 2015 12:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Че той човека участва в скоростното изкачване на айфеловата кула с друг отбор. Жалко, че не е български, но май това е варианта в индивидуалните спортове. За сега де.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Апр 12, 2015 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
хахаха.уби ме! Clap Между другото тези две снимки ми са най-ценните в Мусаленската ми колекция!Жалко,че не направихме клипчето,когато Дизела се спускаше по въжето надолу,бягайки!Всъщност той и на изкачването бягаше,само с едни маратонки Surprised ,а ние пуфтяхме с котаците!Между другото-много приятен човек,народен!Очаквах да е по-височък,а той-малко по-нисък от Иво,ама и мноого лекичък,бе(дали беше колкото една торба цемент)!Очарован бях от него!Също и от Румен,когото засякох на вр.Мусала и с когото си поприказвахме,докато Иво идваше от Близнаците!Не му знам фамилията.но Иво ми каза,че е ходил с Дойчин Василев и другите големи алпинисти на Аляска,Еверест..Жалко,че не се щракнах и с него!И от мен Христос Воскресе,колеги!
А,забравих,Румен ми каза,че сега в Стара Загора пет дена ще се показват видеоматериали и след 17ч.ще се прожектират филми на планинарска тематика,заснети от екипа им!

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Нед Апр 12, 2015 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Да затрупаме жимито с добри пожелания и отгоре да напишем : Ние сме за Дизела. Smile

Во истина възкресе.
Нед Апр 12, 2015 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Що се заяждате с човека. Направи за нас филм, има го безплатен при това вече Very Happy . Да е жив и здрав.

Другия път вече ще знае, че е сбъркал начина в разпространението и показването. Ако искаш да не те крадат си има други начини за представяне - директни прожекции из градовете примерно. Тогава единствено някое кофти пиратско копие да се получи, но то не става за гледане и повечето няма и да го ползват.

Има вече няколко филма с туристическа тематика, които се представят по този начин. И ТО БЕЗПЛАТНО СЕ ГЛЕДАТ ПО ГРАДОВЕТЕ. Даже автора си плаща залата за прожекция сам. И имат успех и популярност. И за единия даже все още не съм чул да го има пуснат някъде из интернет пространството. Освен едно наистина гадно копие, което го спираш още на 5-тата минута. Аз изтървах прожекцията в Бургас, писах на авторката и ми прати копие на филма. Гледах го, хареса ми, няма да го качвам никъде. И толкоз.

jimmy: кога се очаква да стартира таз годишното представление...
Нед Апр 12, 2015 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сега ме е страх да си кажа мнението за филма, и да похваля и да критикувам - все ще е лошо, Джими вече ни е поставил етикет.
А и аз не съм спортист, забележки по спортната част не мога да правя.
Лично на мен ми липсваха следните неща. В анотацията на няколко места се казва, че това е пътуване, в което опознаваш себе си. Но никъде във филма не пролича това. Никъде никой не каза нищо лично, по-скоро се говореше за травмите и трудностите, отколкото какво е променило това преживяване в участниците. (Ако си спомняте във филма на организираната група имаше много силни моменти в това отношение, както и в някои пътеписи)
Също така не стана ясно как се стигаше до решенията. Дизела на няколко пъти каза, че спира и не може повече, Димитър крещя, Наталия се щураше нервно, но никой не каза как и защо се решава да се продължи или как се стигна накрая до отказването. Макар че това мое неразбиране го отдавам и на факта, че не се занимавам със спорт и сигурно е субективно.
Това че не се каза нищо за предишните рекорди също ми липсваше, малко история никога не е излишна. Даже ми направи неприятно впечатление, че в сайта пише "Носят се слухове за много рекорди – 5 дни, 7 дни, 20 дни.". Какво значи слухове? Ако не се признава рекорда на Палакарчев, то по време на супер-маратона организиран от Райко имаше документирано скоростно преминаване и от пешеходец. Поне него признайте...
Финала беше добър, как се облече Дизела и излязоха да тичат в дъжда, с подходящата музика, жалко че камерата не можа да проследи докрай, така малко незавършено остана.
И все пак много излишна болка. То бива граници, бива себепознание, но ако това е спорта - мерси, предпочитам да си остана ком-еминеец.

Off Topic
Темата за авторските права е доста обширна и щекотлива. Факт е, че нито Майкрософт, нито които да било праводържатели са успели досега да спрат българите да ползват пиратски софтуер, книги, филми. Независимо от законовите и моралните аспекти.
И да хвърли камък може само този, който е безгрешен т.е. който има само лицензиран или безплатен софтуер на компютъра, никога не е теглил филм от замундата и не е слушал музика в интернет. Е, има ли такъв? Very Happy

А за авторите на подобни проекти съществува отдавна лиценза Creative Commons. Вземайте пример от хора като Кори Доктороу, Паулу Коелю и Любомир Николов и може да не ви се налага да се хвалите сами какво сте постигнали за да ви уважават.

И накрая с леко намигване мога да кажа, че във филма се използва фразата Върбиш-Риш, значи и ний сме дали нещо на Джимито Wink

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Нед Апр 12, 2015 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
...И накрая с леко намигване мога да кажа, че във филма се използва фразата Върбиш-Риш, значи и ний сме дали нещо на Джимито Wink

Та какво беше за авторското право?
Това го пише най - долу на началната страница на форума:
"Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал."

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Апр 12, 2015 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5787
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Темата за авторските права е доста обширна и щекотлива. Факт е, че нито Майкрософт, нито които да било праводържатели са успели досега да спрат българите да ползват пиратски софтуер, книги, филми. Независимо от законовите и моралните аспекти.
И да хвърли камък може само този, който е безгрешен т.е. който има само лицензиран или безплатен софтуер на компютъра, никога не е теглил филм от замундата и не е слушал музика в интернет. Е, има ли такъв? Very Happy

Вярно е че в един идеален свят би било хубаво критиците да са безгрешни. Вярно е също че безгрешните са малко, по-скоро са изключения. Не мисля обаче че преобладаващата грешност, не само тази на критиците, би могла да бъде добро оправдание за каквито и да е било нови прегрешения. Освен че са морално уязвими, подобни грешки често са и закононесъобразни. Ако се стигне до съд по някакъв казус, оправданието "ами и другите правят така" не би трябвало да хване дикиш...

Mariana1000 написа:
А за авторите на подобни проекти съществува отдавна лиценза Creative Commons. Вземайте пример от хора като Кори Доктороу, Паулу Коелю и Любомир Николов и може да не ви се налага да се хвалите сами какво сте постигнали за да ви уважават.

Подкрепям това напълно. Застъпник съм на отворените данни, отворения код и отворените стандарти (ODOSOS) и повечето от творенията ми имат права уредени именно по такъв начин. Опита показва че и от това може да се живее съвсем добре. Не всички обаче са убедени последователи на тези принципи и това едва ли би се променило много бързо. Насърчителното е че се наблюдава някакво тромаво, но все пак ускоряващо се напоследък, движение в тази посока. Изявлението от миналите дни на Mark Russinovich, един от главните инженери на Майкрософт, че, цитирам "Уиндоус с отворен код със сигурност е възможен" [1] е една забавна илюстрация на това. През последните 20-ина години Майкрософт беше един от най-отявлените и ожесточени противници на отворения код (стигайки дори до такива крайни твърдения като това на бившия им директор Steve Ballmer че отворения код е раково заболяване [2]), но явно дори и на големите понякога им идва акъла в главата, може би защото усещат че би могло иначе да позагубят доста от блясъка си.

[1] http://www.wired.com/2015/04/microsoft-open-source-windows-definitely-possible/
[2] http://www.cnet.com/news/dead-and-buried-microsofts-holy-war-on-open-source-software/
Пон Апр 13, 2015 3:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 42, 43, 44, 45  Следваща
Страница 43 от 45

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov