ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КЕ за 5 дена
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КЕ за 5 дена
Автор Съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, прав си за всичко. Smile
Но като сме чели книгите на Емилио Салгари кой е искал Джеймс Брук да победи Сандокан? Wink Или Читанката да бъде затворена? Или всички да си инсталираме Линукс? Smile
Сложно е, аз дори нямам ясна позиция по въпроса, макар че би трябвало... но прекалено много се възползвам от сегашното статукво, за да мисля обективно Sad

Благодаря, че сподели това за Майкрософт и отворения код. Интересно е, но ще го повярвам като го видя Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Апр 13, 2015 6:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бях в Гърция последните няколко дена и съм изпуснал новите бурни приливи на настроения. Още не съм чел коментарите (гледам доста са се натрупали), но изгледах филма.
Разочарован съм, казано честно, въпреки че седнах с нагласата, че ще ми хареса. Очаквах да видя историята на Дизела, но се оказа че била тази на Димитър и Наталия. Дизала участваше всъщност като мрънкащото и едва пристъпващо момче на заден план, което непрекъснато искаше да се отказва. От 50 и няколко човека екип видяхме лицата на 10-на, а гласовете чухме на 2-3ма. "Тодоре!, не ми ....", беше единия. Не успях да усетя духа на колектива - въпреки честите пояснения колко малко били спали и колко гладни били. Планинарски настроения изцяло липсваха, но по-същественото - нямаше го и духът на атлета, човекът, който се бори, за да изпълни целта си. Сякаш и цел нямаше - просто една работа, която трябваше да бъде свършена и последвалата агония.
Казвам мнението си не, защото искам да обидя някой. Знам кой е Дизела и съм му фен (или поне бях допреди филма), интересувам се от планинско бягане, вървял съм по Е3, т.е. предпоставките филмът да ме заинтригува са много, но въпреки това след втория ден не видях нищо по-разлино от агония. Незнам какво един случаен зрител би намерил.


Последната промяна е направена от igurbev на Вто Апр 14, 2015 5:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Апр 13, 2015 11:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Бях в Гърция последните няколко дена и съм изпуснал новите бурни приливи на настрония. Още не съм чел коментарите (гледам доста са се натрупали), но изгледах филма.
Разочарован съм, казано честно, въпреки че седнах с нагласата, че ще ми хареса. Очаквах да видя историята на Дизела, но се оказа че била тази на Димитър и Наталия. Дизалът участваше всъщност като мрънкащото и едва пристъпващо момче на заден план, което непрекъснато искаше да се отказва. От 50 и няколко човека екип видяхме лицата на 10-на, а гласовете чухме на 2-3ма. "Тодоре!, не ми ....", беше единия. Не успях да усетя духа на колектива - въпреки честите пояснения колко малко били спали и колко гладни били. Планинарски настроения изцяло липсваха, но по-същественото - нямаше го и духът на атлета, човекът, който се бори, за да изпълни целта си. Сякаш и цел нямаше - просто една работа, която трябваше да бъде свършена и последвалата агония.
Казвам мнението си не, защото искам да обидя някой. Знам кой е Дизела и съм му фен (или поне бях допреди филма), интересувам се от планинско бягане, вървял съм по Е3, т.е. предпоставките филмът да ме заинтригува са много, но въпреки след втория ден не видях нищо по-разлино от агония. Незнам какво един случаен зрител би намерил.


Има. Има. Онези капчици как танцуваха във водата, и същите по паяджината. И танца на стръкчетата тревичка. И звездите над Арабаконак. И червените отенъци в прозорците на Бузлуджа. (Ех тази Бузлуджа още не съм я виждал на живо ). Има Иване. Много са. Няма ги обаче планинарските настроения и емоции. За спортните не мога да кажа. Тях не ги разбирам. Но..... Има филм и това не е малко. В днешно време да направиш такова нещо, пък било и то по нашите представи постно и изкривено си е ентусиазъм. Който е на изчезване в БГ. Така че аз само заради това ги поздравявам.

Jimmy: не каза кога ще е новата серия.
Пон Апр 13, 2015 11:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Jimmy: не каза кога ще е новата серия.


Има планирани две възможни седмици през Август (знам, че Август не е най-доброто време, но това е положението). Дали ще има филм и какъв незнам обаче, аз миналата година не си го представях, а за тази съвсем незнам, но за това да му мисли филмовия екип... Smile
Пон Апр 13, 2015 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:

Това че не се каза нищо за предишните рекорди също ми липсваше, малко история никога не е излишна. Даже ми направи неприятно впечатление, че в сайта пише "Носят се слухове за много рекорди – 5 дни, 7 дни, 20 дни.". Какво значи слухове? Ако не се признава рекорда на Палакарчев, то по време на супер-маратона организиран от Райко имаше документирано скоростно преминаване и от пешеходец. Поне него признайте...


Няколко пъти вече ти казвам да не търсиш под вола теле за предишния рекорд. Всъщност точно в началото на филма Дизела обяснява за рекорда на Любо Палакрачев и т.н. - явно си го пропуснала.

По темата - понеже питахте и искахте интервюта и материали с Любо - в последния брой на списание 360, този с Дизела на корицата (има го от миналата седмица, може да си го купите или някой да сканира страниците тук Laughing) - има доста материали за планинско бягане с доста хора вкл. две големи интервюта с Дизела и Любо. За Дизела няма нищо интересно или ново в интервюто, но това на Любо е много силно и дори има снимка на листчето хартия на което си е записвал времената при бягането му през 1987 за рекорда. Според мен доста добър материал се е получил и би бил много интересен за всеки, който се интересува от Ком-Емине.
Чет Апр 16, 2015 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Това, което искаме е интервю с "пейсъра" ("пейсърите", както предполага знаеш, нямат право да носят багажа на състезателя, ролята им е само да го окуражават и евентуално да му показват пътя - но това е друга тема), та искаме интервю с "пейсъра" Тодор, искаме разказ на "ориентировачите, които са оставили Дизела да тича мокър", искаме факти, искаме истинска история. Стига си ни пробутвал рекламни материали. Laughing

Но тази история на мен лично почва да ми додява. Гледам друго интересно се задава - Дизела се е записал на маратона в планината Олимп (около 44 км и 3170 положителна денивелация). Миналата година Христина Козарева спечели златен медал при жените - при това съвсем безапелационно, почти половин час преди следващата я жена. За тази година не я виждам в списъка с участниците. При мъжете конкуренцията е по-сериозна сякаш, този Димитрис Теодорикакос, който в последните години печели или се върти около първото място е много силен и титолован планински бегач. Че има и класически маратон за 2:19. Дизела със сигурност ще трябва да покаже класа.

Едно филмче за маратона: https://www.youtube.com/watch?v=GGp-h2FNpxM
Чет Апр 16, 2015 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
jimmy



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 138

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Това, което искаме е интервю с "пейсъра" ("пейсърите", както предполага знаеш, нямат право да носят багажа на състезателя, ролята им е само да го окуражават и евентуално да му показват пътя - но това е друга тема), та искаме интервю с "пейсъра" Тодор, искаме разказ на "ориентировачите, които са оставили Дизела да тича мокър", искаме факти, искаме истинска история. Стига си ни пробутвал рекламни материали. Laughing


Просто ви споделям, къде има интересен материал за Любо Палакрачев. Пък ти какво точно искаш нали знаеш - няма как да се угоди на всичко и всеки и все за някой гроздето ще е кисело. Има си журналисти, има си режисьор на филма, каквото са преценили това са написали и показали. Филмът е истинска история. За Тодор и ориентировачите имената им ги има във филма накрая - не виждам проблем - обади им се и ги питай. Също можеш и мен да ме питаш. На разумните въпроси, мисля, съм отговорил на повечето.

П.С. Ком-Емине не е олимпийски спорт, та какво точно ще прави пейсъра си е негова работа Smile За останалото справка - споменатото интервю за 1987-ма.
Чет Апр 16, 2015 1:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
[quote="Dimo Kolev"]
igurbev написа:
...Ех тази Бузлуджа още не съм я виждал на живо

Популярна атракция си е 9та снимка

_________________
www.senseofbulgaria.org
Съб Апр 18, 2015 4:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Zorro



Регистриран на: 09 Апр 2015
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
REACH YOUR LIMITS




Последната промяна е направена от Zorro на Сря Апр 22, 2015 10:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Апр 18, 2015 8:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Zorro, да перефразирам - вместо да извадиш очи, изписваш вежди на димитър, наливайки му вода в рекламната мелница. Веднъж с тая идиотска тема, второ с линка към филма ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Апр 18, 2015 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
То на въпросния няма и нужда да му се вадят очите, достатъчно е да му се даде поле за изява. Както се изказа един общ познат
Цитат:
Много хора не го обичат и той прави всичко възможно да им даде основание за това.

Smile
Зоро, благодаря за филма!
Нед Апр 19, 2015 7:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Гунди



Регистриран на: 07 Юни 2012
Мнения: 300
Местожителство: Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
и аз го изгледах филмчето-евала на Дизела за куража и мъжеството да бяга,въпреки силната болка!Трябваше да се откаже по-рано-направо ми беше жал,като го гледах как се изтезава!Мноого печен,приятен и земен човек(благодаря,за снимката с него на Мусала)!Моето лично мнение-да смени тази Наталия и импресариото си -Димитър,защото мислеха само за медии,победа на всяка цена,гледаха като бизнесмени,а не като хора и спортисти!Да ме прощават въпросните хора за мнението ми!
И накрая-от все сърце пожелавам на Дизела да успее,да подобри рекорда на Палакарчев в следващия си опит(а със сигурност трябва да има такъв)!
Успех ,Дизел! BG

_________________
Audaces fortuna iuvat!
Опознай Родината за да я обикнеш
Нед Апр 19, 2015 11:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Безплатна прожекция на филма за Дизела в Разград.
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1422355

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Апр 21, 2015 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Към Дизела, а и екипа подготвил, или ще е друг за ново Бягане по К-Е.
Следете, какво е състоянието на Пътеката, ако имате намерение да повторите опита.
Навярно имате повече възможности да подобрите състоянието и, а с това и да се подобри рекорда, ако опитате пак.
При това състояние каквото е на изток, не виждам как ще стане това.
Проучете, обходете и тогава решете!
Надявам се, че нещо поне сте научили от миналата година!
Голям Фен съм на Пътеката и искрено желая, успех за всеки тръгнал по нея!
Сря Апр 22, 2015 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Интервю с Палакарчев:
http://www.360mag.bg/posts/46711
Сря Апр 29, 2015 9:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 43, 44, 45  Следваща
Страница 44 от 45

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov