ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Желаещи да помогнат за направата на чешма при вр Дранчулица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Желаещи да помогнат за направата на чешма при вр Дранчулица
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Клипове - трета част - 16-17.05.2014 г.:
Stara planina - 15-18.05.2014g.- klipove - s.Ogoya- stroene na cheshma pri kota Danchulitsa(otStefan3)


Laughing Култово е просто!! Laughing (30 секунда от петия клип) :
- "Въпросът е, че животинките и те са хора, да дойдат, да пий ... МАРШ от там Карамане!!"
Пет Май 23, 2014 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
igurbev написа:
stefan_iliev38 написа:
Клипове - трета част - 16-17.05.2014 г.:
Stara planina - 15-18.05.2014g.- klipove - s.Ogoya- stroene na cheshma pri kota Danchulitsa(otStefan3)


Laughing Култово е просто!! Laughing (30 секунда от петия клип) :
- "Въпросът е, че животинките и те са хора, да дойдат, да пий ... МАРШ от там Карамане!!"

Караманчо беше набелязал мезето в чинията, която беше сложена отгоре на чешмата.

Караманчо не пипа чужда хапка, гони само хижарски котки.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Май 23, 2014 6:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Малко снимки и от мен от строежа на чешмата:

https://plus.google.com/photos/108520714067713265624/albums/6017088037695795825?authkey=CPGxjbjhudDncw


Последната промяна е направена от rumi_xristova на Нед Май 25, 2014 1:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Май 24, 2014 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3279
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
rumi_xristova написа:
Малко снимки и от мен от строежа на чешмата:

https://plus.google.com/photos/108520714067713265624/albums/6016714243949684673?authkey=CJjg86rT0NHbiwE

Благодаря за снимките.

А може ли, ако не те затруднява, да качиш снимките отново в пълен размер и качество, а не с резолюция само 3 мегапиксела? Wink

(За да се качат в Гугъл Снимки оригиналните снимки в пълен размер и с непроменено качество - в Настройки трябва да е сложена отметка на "Качвай снимките ми в пълен размер" и да е поставена отметка на "Изключено" на "Автоматично подобряване на новите снимки и видеоклипове", тъй като най-често подобрение след тази операция няма, само се променя оригиналната снимка. После - след повторното качване на албума - настройките могат да се върнат и следващите снимки да се качват орязани до 3 мегапиксела.)
Съб Май 24, 2014 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето малко снимки и от мен за Мечулица и чешмата Smile

На чешмата заварих да кипи усилен труд. Smile





Както е казал поетът: "И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье;" Smile



Вангел ми каза, че горе на пътека има изненада. Смях се много и от сърце.



Мислех да добавя под "Комеминеецо, ти пи ли вода от чешмата и едно "... и изпра ли си чорапите", ама се въздържах Smile
Много тежеше по време на прехода това ежевечерно пране. Ще ме прощават майсторите, аз разбрах, че коритото е сложено да имат горските животинки откъде да пият водичка, но първата ми мисъл като го видях беше: Ама как хубаво ще се перат чорапите в него Laughing

По едно време се появи и строителния надзор...



... но майсторите бяха предупредени и обектът беше надлежно зареден с каквото трябва Wink



Проектът, който започна с едно чучурче, от което да тече вода, се беше разрастнал толкова, че материалите свършиха и майсторите решиха да открият чешмата предсрочно Very Happy
Честта да пусне водата се падна на баш майстора ком-еминеец Мечо Smile







Доброто куче Караман на пост пред новата чешма... е, и пред чинията Smile Но кой би го обвинил, миришеше така вкусно Rolling Eyes кучето може да е добро, но не е глупаво Very Happy



После имаше разни довършителни работи...



... и демонстрация, че ком-еминействането не е само бъхтане, болка и връзване на пръстите с тел Smile



Всички, които до преди малко действаха като майстори на чешми, сега с лекота влязоха в ролата на майстори готвачи Very Happy Много умеятни хора Smile







А това е първият ком-еминеец, който видя новата чешма. Успех му пожелавам и повече слънчеви дни до Емине!




Поглед от Прекръстето към Мургаш, тази година не съм ходила до там. Хем ми се ходи като го гледам, че остана недовършена работа около него, хем мислено го минавам пътя и си казвам "Много е, многоооо..." Laughing



Вечерта Цецко отряза няколко клони от падналото дърво и станаха пейки за чудо и приказ около огъня.





А на сутринта бързо и с известно нежелание събрахме лагера Sad



Като отидох да се измия на чешмата ми направи впечатление, че камъните около нея са се умножили. Бре, че това да не са гъби да растат през нощта... Загадката бързо се изясни - Тошко е "виновника" Laughing



Цецко и Мечо също се отделиха трудно от "рожбата си"



Дори Караман гледаше тъжно Sad



Мечо искаше да слиза пеша надолу, въпреки натоварването през тези четири дена. Едвам го убедихме да не го прави. Е, май няма сила която да спре Мечо, ако реши да мине още един път Ком - Емине?



В Огоя пак се помотахме, доколкото позволяваше влаковото разписание. на никого не му се искаше магията "Мечулица" да свършва.





За някои от нас магията продължи още малко с разходка до Ябланица и един слънчев, мързелив и изненадващо богат обяд при паметника до Бакьово Very Happy



Извод от всичко това - дай Боже, всекиму такива моменти, защото накрая само спомените остават на човека и според мен само тях може да си отнесе оттатък, всичко друго остава тук.
И още, Ком - Емине може да свърши на Емине, но може и да продължи. И продълженията засега са толкова хубави, колкото и първия сезон Very Happy
Не бъдете зрители, всички можем да бъдем звезди Wink

Всичките ми снимки:
https://plus.google.com/u/0/photos/107109766459999925751/albums/6015786537546251633

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Май 24, 2014 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Янице,пишеш хубаво!Smile

Голям купон и никаква работа за жени!Тцтцтц! Sad Sad Sad

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Съб Май 24, 2014 10:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
rain написа:


Голям купон и никаква работа за жени!Тцтцтц! Sad Sad Sad

Аз бих променила това така:
Голям купон и никаква работа за жени! Ура, ура, ура! Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Съб Май 24, 2014 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Янице, много съм ти благодарен за хубавия разказ. Както и да се измъчвам, не мога така, като тебе да опиша, прекараните дни на Мечулица.
И след много години, всеки който пийне глътчица от Мечулица, да каже :
"благодаря на тези благородни хора, които ми утолиха жаждата в най-трудните минути".
Когато видя малка чешмичка, благославям строителите със същите думи аз.
Човек може да живее до 40 дни без храна, а само 7 дни без вода.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Май 25, 2014 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
Качих отново снимките в пълен размер. Линка в предния пост е коригиран.
Благодаря за информацията за качването им. Very Happy
Нед Май 25, 2014 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение жени Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:

Голям купон и никаква работа за жени! Ура, ура, ура! Very Happy Very Happy Very Happy


Ето какви станаха жените вече! С възможно най- дипломатичния тон предложих в четвъртъка на обяд да бъдат излъчени две доброволки, които да направят салата, на което ми бе отговорено: " Ами ние сме само две."
И така.
Пон Май 26, 2014 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Бре, тези майстори, бива ги само чешми да строят и мръвки да готвят... Laughing
Не се сещат да кажат тука какви ги свършихме преди десетина дена Wink

Чешмата вече изглежда така:





_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Юни 09, 2014 3:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
А ивент- а с елементи на хепънинг по случай инаугурацията на Мечо Пух ще се състои на 21. 06. на самото място ?
Пон Юни 09, 2014 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цецко, не е зле да напишете нещо повече за това събитие със сложно име (недей обърква простите селяни като мен с купешки думички Wink ) Николай каза, че ще се събирате на Седемте престола в събота и в неделя ще ходите на чешмата, да няма промени в плановете?

Между другото вчера наминах да нагледам имотите ни Wink Така се стресирах от надписа на пътеката, че не само пих вода от чешмата, ами си налях и всички шишета Wink Laughing

Ето и една снимка от вчера Smile



_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Юни 09, 2014 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Еее Цецко, тъкмо се чудех какво стана с плана за 1.06. който беше пуснал, ама пусти форум нали беше в отпуск и то гледам нещата са пред свършен факт. Виждам обаче нещо, което още може да се свърши - паметна плоча. Този шедьовър трябва да се знае от поколенията от кои за кои е създаден. Мисля, че е редно поне името на Мечо да фигурира като автор на идеята или поне от ентисуасти от planina.e-psilon.net обединени от магията Ком-Емине. И може би да се споменава, че чешмата е направена за преминаващите по пътеката и сите други живи твари. Мислех си за нещо просто и непретенциозно от сорта на:

"Чешма Мечулица
изградена от ентусиасти на идеята Ком-Емине
по идея на Мехмед Шакир (Мечо Пух)
за всички тръгнали по Пътеката.
май 2014
"

Ако намирате идеята за удачна аз се ангажирам да поръчам изработката на плочата със съответния текст, мятам я в раницата и с братовчедите ми се качваме с торба лепило и нужния инструментариум да я поставим. Струва ми се, че централно над главата на мечката е най-подходящо. Може би ще трябва да отида преди това на място да измеря точните размери или ако можеш Цецко да подскажеш колко е дълго най-горното "стъпало" Smile И друг въпрос в тази връзка - тази чудна бяла "мазилка" каква точно природа има?

Бързам да кажа, че не бих си и помислил да правя каквото и да е по чешмата без съгласието на всички участвали в направата й и най вече Мечо и Цецко. Просто искам макар и със закъснение да допринеса с нещо повече на това благородно начинание.

Цецко, а нещо повече по "обзавеждането" правихте ли? Мисълта ми е масичка и столове по-близо до самата чешма, освен сватбарската маса, където беше шатрата Smile Това също ми се върти да качим малко дъски с братовчедите ми и да посковем това-онова, както и може би да вкопаем като стълби поне от нивото, където беше огнището до чешмата.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пон Юни 09, 2014 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тито, има едни импровизирани, но много симпатични пейки около огнището



Надписа, който си замислил ми харесва, само думата "ентусиасти" - не. Може би "приятели"?

Стъпалата също са добра идея, стига да може да се направят Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пон Юни 09, 2014 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  Следваща
Страница 13 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov