ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Желаещи да помогнат за направата на чешма при вр Дранчулица
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Желаещи да помогнат за направата на чешма при вр Дранчулица
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Тръбата трябвала да бъде от неръждаема стомана. Ако ще е от мед ще трябва да се калайдисва.
Аз мога да намеря подходяща тръба и два джоба с пясък.

Благодарим Йосарян, тръбата наистина трябва да е неръждаема. За мен медната беше по-лесна, затова така казах. Предполагам, че 50 - 60 см дължина е достатъчна. До чешмичката водата ще идва с пластмасова тръба.
Пясъка ще стигне. 6 - 7 човека по два джоба ... охоооо Laughing Laughing Laughing. Ако се появи и едно 5 годишно дете, ще има с какво да си прави замъци, като на плажа.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Мар 02, 2014 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Според мен е хубаво да се попита някой майстор който е наясно с изграждане на чешма. Да каже човека какво трябва като материали, инструменти и т.н. да се направи списък на тези неща тук и всеки да каже какво може да вземе какво ще се купи за да няма дублирания пък нещо да не стигне.Иначе храната и другото е ясно всеки си носи и води.Изобщо нямам представа като дойда с кола до къде ще мога да стигна, предполагам и повечето желаещи да помогнат, дали ще има някой високопроходима техника на съфорумец,с която ще може да се качат цименти, пясъци и др. нагоре до мястото.
Вто Мар 04, 2014 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
https://www.google.bg/search?q=%D1%87%D1%83%D1%87%D1%83%D1%80+%D0%B7%D0%B0+%D1%87%D0%B5%D1%88%D0%BC%D0%B0&rlz=
1C1GGGE_bgBG553BG553&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=G5MVU5-0JMeShgeh_IG4CA&ved=0CCsQsAQ&biw=1280&bih=915

Искам да се запази спокойствие, Мечо координира ситуацията. Иначе конкурcът за чучур продължава.
В аватара на поста е отговорът на част от въпросите в предния.
Вто Мар 04, 2014 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
кат гледам колко народ се гласи да идва ей такваз чешмъ теба да избараме


Чет Мар 06, 2014 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
кат гледам колко народ се гласи да идва ей такваз чешмъ теба да избараме


Aaa малко са, нашите ще бъдат поне 20. Laughing. Нищо, че вода няма да има за един чучур. Oops

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Мар 06, 2014 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
ми това е целта де - да се направят повече чучури и водата да се засрами и сама да дойде и текне Laughing
Чет Мар 06, 2014 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Между Лескова и река Чешковица толкова бях зажаднял, ако имаше една такава чешма, по всяка вероятност щях да легна под чучурите и щях да се откажа да вървя към нос Емине.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Мар 06, 2014 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Намерих едни бойци, които могат да направят от камък каквото им кажеш. Само трябва да им изпратиш снимка и описание как да изглежда. Камъка викам да е или мрамор или гранит.?

Мисля да е мечка, глава ли или цяла фигура, не знам. Може да я вградим в чешмата и това да бъде началото на една легенда Smile или поне история.

Вие какво мислите?
Чет Мар 06, 2014 6:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
Намерих едни бойци, които могат да направят от камък каквото им кажеш. Само трябва да им изпратиш снимка и описание как да изглежда. Камъка викам да е или мрамор или гранит.?

Мисля да е мечка, глава ли или цяла фигура, не знам. Може да я вградим в чешмата и това да бъде началото на една легенда Smile или поне история.

Вие какво мислите?

Живко, взе ми думите от устата. Даже допреди малко рових да видя къде и как може да се направи такова нещо. Изпревари ме с предложението.
Мисля че е редно на Меча чешма да има фигура на Мечо Smile

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Чет Мар 06, 2014 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Ами хайде да изберем подходяща снимка. Пусни някоя, която смяташ за подходяща. И аз ще направя същото, надявам се и някой друг да се включи.
Чет Мар 06, 2014 7:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Мечката е подходящ символ, първо заради нашия доайен, второ мечка е основният мотив в герба на Национален парк Централен Балкан. Чешмата ще е доста далеч от границите на парка, но все пак мечката е основна асоциация стане ли дума за Балкана. Също така си мисля, че задължително трябва да има посвещение, от което да става ясно, че тази чешма е направена от и за радетели на идеята Е-3 Ком-Емине.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Чет Мар 06, 2014 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Мечката е подходящ символ, първо заради нашия доайен, второ мечка е основният мотив в герба на Национален парк Централен Балкан. Чешмата ще е доста далеч от границите на парка, но все пак мечката е основна асоциация стане ли дума за Балкана. Също така си мисля, че задължително трябва да има посвещение, от което да става ясно, че тази чешма е направена от и за радетели на идеята Е-3 Ком-Емине.


Чудесна идея, стига да не стане прекалено сериозно. Според мен може да се напише някакъв майтап или майтап с послание - още по - добре.

Това е приказка за "Мечката и лошата дума."

Това е снимка на Мечата чешма, която се намира на пътеката от Калофер, Паниците към връх Ботев. Може нещо такова да се направи.
http://media.snimka.bg/6580/019414822-big.jpg[/img]
Чет Мар 06, 2014 9:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А защо да не е сериозно? Smile
Правенето на чешма не е шега работа Smile

Аз си го представям по-скоро така мечешкото изображение:
http://2.bp.blogspot.com/-XJ5AHPX6P6w/UduRjNDoAtI/AAAAAAAAJdo/w8_ypZTWG1Q/s1600/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%A7%D0%B5%D1%88%D0%BC%D0%B0.jpg

А ако е статуя нещо дружелюбно, като например това:
http://tsvetana.files.wordpress.com/2009/03/p1140187.jpg?w=379&h=500

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Пет Мар 07, 2014 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
а защо не това



все пак кой е инициатора за чешмата

А под него "Чешмата на Мечо пух"
Пет Мар 07, 2014 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
А защо да не е сериозно? Smile
Правенето на чешма не е шега работа Smile

Аз си го представям по-скоро така мечешкото изображение:
http://2.bp.blogspot.com/-XJ5AHPX6P6w/UduRjNDoAtI/AAAAAAAAJdo/w8_ypZTWG1Q/s1600/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%A7%D0%B5%D1%88%D0%BC%D0%B0.jpg


Така ще е дори по лесно да се направи.
Това добре, но трябва да има един специалист дето да може да вгради нещото и да работи докато всички останали гледаме и даваме акъл. Има ли такъв човек?
Другата седмица ще разбера вече конкретно как стоят нещата с баш майсторите каменоделци.
Пет Мар 07, 2014 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 3 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov