ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Зимно туринг ПОКЛОНЕНИЕ. Семково-Горни куки-х.Македония.

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Зимно туринг ПОКЛОНЕНИЕ. Семково-Горни куки-х.Македония.
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Зимно туринг ПОКЛОНЕНИЕ. Семково-Горни куки-х.Македония. Отговорете с цитат
Имаме в редиците още двама джедаи. Честито. MTFBWY! Cool
В изложението има продуктово позициониране! Laughing

Тъй.
Обектът-тур на настоящата тема ми стоеше от няколко години - Жорката Панталеев беше правил врътката еднодневно със снегоходки, като от Ангелов връх се беше пуснал по РЕБРОТО и беше хванал заветната вечеря в базата на УАСГ. Джедайство ала Йода.
След доста безуспешни опити да навия някой, след успешната поръчка за снег и след възраждането на Mad Goat Tours, количествените натрупвания логично доведоха до качествени изменения. Навиха се двама Surprised

В петък направихме логистиката и отпрашихме за Семково по пътя през Юндола. Трафик почти никакъв. Валеше дъжд, горе около Юндола - сняг.
Колата оставихме пред х-л.Бор и за полвин час се отръчахме до х.Семково. Вътре топло, печката бумти, парното работи, бира имаааа Smile
Попитах дружината какво време да поръчам и след общо съгласие поръчах шарено.

На другия ден рано в 07 и петнаесе тръгнахме към Горни куки по пътеката със зелена маркировка. В гората пътеката се следи перфектно:


Малко по-късно хванахме и коловата зимна маркировка. Излезе студен насрещен вятър, примесен със сняг. Метеоролозите бяха познали. Стигнахме Горни куки и завихме на 90 градуса в ляво посока в.Канарата. Малко преди върха /точно под в.Реджепица/ започна да се сбъдва и нашата поръчка от предния ден. Времето стана шарено. Направихме първите билни снимки:


Зимната маркировка подсича безопасно в.Канарата по едно склоново стъпало и след това излиза отново на билото малко след билото от Зъбците посока Павлев връх.

Павлев връх, ъъъъ Павлев връх. Ми то тва рилското Конче, бе...

Там е невъзможно да се траверсира със ски и искаме-неискаме вързахме сЧите за раниците.:


Траверсирането беше...лечебно:lool:
- http://www.youtube.com/watch?v=gXx6CyFwRh8&list=HL1394472185

Спускането към седлото след върха е малко и не си заслужаваше драмата с коланите.

В.Карааланица /Черна поляна/ беше следващото предизвикателство. Той е и най-високия връх в този дял на Рила:


По склона му за първи път усетих какво е да имаш G3 Alpinist High Traction на базата... Безапелационни!

Аладжа слап.
Аладжа слап, ъъъъ северния склон на Аладжа слап.
Отровен.
Преди него му дръпнахме голеееемшка почивка. И имаше защо. Стъмно СЗ разклонение пооголено от ветарО и отровен северен склон, поне в първите 2/3-ти. Вятъра за капак се усили и се превърна в режещ. Умувайки на секи 10 метра стигнах до място, където можеше безопасно да се подсече склона. Наклона по разклонението отровен, идеален за полигон за заучаване на техниката къси акробатични серпентини за напреднали
Дойде ред на склона - подсякох го безопасно по едни следи от някакво животно, които стояха барелефно на снега. Всички знаем - глупостта ходи по хората, не по животните. И е вярно.

Коланите, ееех коланите... Немам думи. Уникално сцепление. Некой се бъзикаше скоро - килими били, рошави били. Върха го качих без да ги свалям никъде - единствен аз. Изводът ми е - това са коланите за траверсиране - G3 Alpinist High Traction :worshippy: Бих ги сменил единствено за антигравитационни такива. Laughing

Апропо - тук е момента да спомена, че този връх има един улей /СЗ ориентиран/ за джедаите на Тъмната страна:


От тук насетне маршрутът го бях минавал зимно и ми беше ясен, ама поизбледнял. Основното беше, че ни предстояха два благи южни склона за сЧиенье. Е да, ама не - по горната част на южния склон на Аладжа слап се виждаха тук-там камъни, имаше навевки, бяхме се бая поуморили по северния и мен ме домързя да свалям коланите. Вятъра и той допълнително ме разколеба /нищо, че беше в гръб/ Sad
Грешка.
Мариян не го домързя и се изкефи на макс по долните 2/3-ти от склона.
Ние с Киро доусъвършенствахме скиинга с колани. Демек сЧиенье на ръчна.

От Кадиин гроб /седловината м/у Аладжа слап и Ангелов връх/ задрапахме по дъъългия северен склон на втория. Той безкраен, бе. Почти старопланински ми се виде. Тамън качиш върха, он не бил тоя, а следващия. Уж. Айде следващия и така три пъти Very Happy:


Спускането към х.Македония го правихме на челници. Sad
Няма как - трябваше само 15 минути по-рано да бехме дошли, ама пустите му последни два върха много време ни отнеха.
Е нищо, де - важното е да излезе уравнението: броя на започващите прехода/тура да е равен на броя завършващи го. Wink
Статистиката: 17 километра ски-туринг за 12 часа при ок. 1450м. сумарна денивелация качване.

В хижата - "глъчава", препълнено - две групи, едната на Mad Goat Tours.
Масите отрупани - яденье, пийенье на корем.
- защо си го причинихте?
Най-забавния въпрос, който бе зададен, след като обяснихме от къде идваме. Питащ - Баджо.

В неделя - заслужена почивка до 11 и петнаесе.
В хижата по едно време настъпи блажена идилия - една девойка седеше кротко до прозореца на хижата и се наслаждаваше видимо на прекрасната слънчева и снежна гледка отсреща,


...друга блажено се отдала на четенето до печката, ние преживяме арни омлети. /без съпътстващите процеса газовеLaughing/

Е да, ама не - трябваше да се връщаме към колата.
Качихме отново Ангелов връх, като жално гледах склона назад към х.Македония, ама явно недостатъчно жално. Не ми се вързаха. Sad



Горе на върха си дадохме сметка колко дашни склонове за има в района - три дена с преспиване поне. Wink

РЕБРОТО от Ангелов връх /това в И посока/ е много арно. Ама много. Слиза на подбилния път на водохващанията.

- http://www.youtube.com/watch?v=s_n2N0U1z6M&feature=youtu.be





Продължихме по гореописания път до р.Голяма Узуница, където по съвет на Боб свихме по нея и по дясното и поречие стигнахме до друг път, който с помощта на машинката /GPS-а/ ни доведе до колата.

Две панорамки:


мръзи ме да ги правя и връзки към по-големите - който иска да ги види големи:
- в ГАЛЕРИЯТА

- арт обработка на снимковия мат`реал: Язе, с помощта на Sony Alpha NEX 3N и DxO Optics Pro 9 Elite.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Пон Мар 10, 2014 10:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Мар 10, 2014 8:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Вие сте щастливи хора!

_________________
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си.
Пон Мар 10, 2014 9:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Снимките!Ах,снимките! <3
Другото е за авантюристиSmile

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пон Мар 10, 2014 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Мани го тоя етикет от лопатата.Smile
...

А, то тва е перманентен пропуск за планината Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Мар 11, 2014 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Дженгала



Регистриран на: 21 Юли 2008
Мнения: 174

Мнение Re: Зимно туринг ПОКЛОНЕНИЕ. Семково-Горни куки-х.Македония. Отговорете с цитат
Ристо, браво за чудесната обиколка! Cool

Ристо Туристо написа:

Обектът-тур на настоящата тема ми стоеше от няколко години - Жорката Панталеев беше правил врътката еднодневно със снегоходки, като от Ангелов връх се беше пуснал по РЕБРОТО и беше хванал заветната вечеря в базата на УАСГ. Джедайство ала Йода.




Very Happy Цели 5 години как отлетяха само, а оттогава не съм стъпвал в Семково!
Само едно уточнение - не съм слизал обратно към Семково по реброто на Ангелов връх, а по Реджепишкия рид. Тогава имах намерение да продължа по билото и след вр.Карааланица, но както сега описа съвсем точно думата "отровен" северния склон на Аладжа слап и факта, че бях сам взех разумното решение да се откажа да продължа, но пък се качих на Реджепица, откъдето слязох по едноименното ребро към Семково. Smile

Иначе за реброто на Ангелов връх ми е в списъка за бъдещи маршрути още оттогава за директно и безопасно ходене при зимни условия от Семково до х.Македония или обратно.

Правилно си нарекъл Павлев връх - Рилското конче. Very Happy
Иначе ако някой се интересува от моя поход в същия район отпреди 5 години - тук

п.с. Да не подведа някой - Реджепишкият рид е проходим при повече сняг, че е много клекав. Smile
Вто Мар 11, 2014 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Мани го тоя етикет от лопатата.Smile
И що не поръчахте по-хубаво време като минавахте през Павлев връх.
Верно Силата е с Вас, ама друго си е небето да е синьо и Слънчо да наднича зад рамото.
Харесало ти е изглежда, щом си си направил труда така добре да го опишеш.Smile


На съпътстващите май им хареса повече от на него( но той сега има една мечта по малко и сега трябва да добави друга в дългия списък), а за времето определено беше с нас, на моменти и Слънчо се показваше, а на Павлев връх мен не ми се струваше толкова мъгливо колкото е излязло на снимките и видеото!
Вто Мар 11, 2014 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
"Лудите, лудите..."

ръкопляскания ръкопляскания ръкопляскания
Сря Мар 12, 2014 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Красиво и много хубаво, поздравления на участниците ръкопляскания . Чак ви завиждам, че не съм на пантаджийско ниво. Това дето ние правим, да мааме с снегоходки или така през зимата, си е съклет работа. Бос съм у ските, ама за другата зима, требва да се земат некакви решения .
Сря Мар 12, 2014 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Много яко!!! Very Happy
Смял съм се на глас на въпроса на Баджо, все едно го чувам. Very Happy Very Happy
Чет Мар 13, 2014 12:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Браво бре Ристе, чудесно мегаломанско ходене сте спретнали Very Happy
За Баджо не знам, ма спътниците ти според мене не са знаели детайлите по маршрута ви Laughing

Ако оставим не много джедайското бъхтане по трасето, в района ми взе акъла оня скат в циркуса северно от Голям Айгидик и Ангелов връх.
Там може да излезе вариант с безкрайно бело пущане от 2600 по долината на Коджакарийца на 1400, до Илийна река.

Ма логистиката ще е крива.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 13, 2014 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Браво бре Ристе, чудесно мегаломанско ходене сте спретнали Very Happy
За Баджо не знам, ма спътниците ти според мене не са знаели детайлите по маршрута ви Laughing

Ако оставим не много джедайското бъхтане по трасето, в района ми взе акъла оня скат в циркуса северно от Голям Айгидик и Ангелов връх.
Там може да излезе вариант с безкрайно бело пущане от 2600 по долината на Коджакарийца на 1400, до Илийна река.

Ма логистиката ще е крива.

Не знаеха, да. Само ги предупредих, ако някой не е в кондиция да си каже и откаже, обаче се оказаха ко́рави.
Мъгела и снеговалежа беха с нас по най-отровните участъци, подобно на моето първо самотно качване на Вихрен, че се случи и по Джамджията Laughing

Циркуса, който цитираш е много дашен откъм склона от Ангелов, като се комбинира и със спущането към хижата по южния от Г.Айгидик и с това по източното ребро от Ангелов, могат да запълнят един кръгов ден там. Инак си прав за към Илиина, мислил съм го, ама и доказано скоро - не си заслужава ма́ането по оня безкраен път покрай реката.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Мар 13, 2014 12:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Наопаки имах предвид по-скоро - качване от хижата и слизане през циркуса към Илийна река. Оттам някой ще трябва да ни прибере, разбира се Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Мар 13, 2014 1:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
rodo



Регистриран на: 16 Мар 2014
Мнения: 19

Мнение Отговорете с цитат
Всичко много яко,снимки и изпълнение. Само не ми стана ясно защо поклонение? Има ли нещо общо автобиографията на Херман Бул в избора на тази дума в заглавието? Не че троля нещо,просто ми стана интересно.
Нед Мар 16, 2014 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov