ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
:) (вицове и други подобни)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 164, 165, 166  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
:) (вицове и други подобни)
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Това ме присети за една тема във форума:


_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Ное 12, 2018 9:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1497
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2018/11/12/3344593_podpiska_prizovava_da_budat_priznati_v_bulgariia/?ref=rss

Не пропагандирам идеята, посочвам илюстрацията. За мен бе доволно противна, но все пак забавна, даже смешна. Удрянето на коляно е контрапункт на овиканато неравенство не само на ЛГ.. но и на "прозаичните нас", мъже и жени. Пък "усраменият като мома" Батман кърти с преиграни и женски емоции.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Сря Ное 14, 2018 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
NuclearWinter



Регистриран на: 24 Юли 2015
Мнения: 94
Местожителство: ГА701

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Това ме присети за една тема във форума:


Щеше да е смешно, ако не е тъжно. Удивителна е глупостта на украинските политици, които поддавайки се на американския лобизъм и подкупи започнаха да зареждат руските си ядрени реактори ВВЕР с ядрено гориво от Уестингхаус. Фирмата, бивша хамериканска, вече не, фалирала, извела производтсвените си горивни компаниии извън кораба майка, снабдява и цялстно зарежда активните зони на голяма част от 13-те хилядници...
Това наистина си е бомба със закъсниел. Не ме разбирайте погрешно!!! Нищо няма да избухне. Напротив - невъзможно е ВВЕР-1000 да пострада по какъвтои да е начин. Просто проектът е достатъчно дурако и всичко-устойчив.
Просто ме изумява факта, че украинските политици са по-тъпи и от нашите и се влияят от Биг УСА Брадър, заредат си рекаторите с американско гориво, а то е по-скъпо от руското, обвивките на ТОЕ са от стомана, а не циркониева сплав. Стоманата има много по-голямо микроскопично сечение на захващане на топлинни неутрони от циркониевата сплав. От там тръгват едни огромни на топлинни неутрони (които трябва да се компенсират), влияещи на коефициента на размножение на неутрони в АЗ с крайни размери. Неутронно-физичните разчет и пресмятания се усложняват, предполагам, че се налага използването различен ВХР и различна концентрация на борна киселниа в топлоносителя по време на кампанията с американско гориво, спрямо заложените параметри в проекта на ВВЕР-1000 спрямо руското гориво от ТВЕЛ.
...
...
Да го кажа по-просто - можеете да си карате дизелите и на корабен мазут и на олио масло, но дизелите са проектирани за НАФТА!
Чет Ное 22, 2018 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Е ти какво се коркаш, тия работи са ги измислили хамериканците така или иначе. Very Happy
Рашките са само копи-пейст.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Ное 22, 2018 12:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
- Скъпа, защо този матрак е на х***ве?
- Мемори пяна..

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Ное 23, 2018 3:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Е ти какво се коркаш, тия работи са ги измислили хамериканците така или иначе. Very Happy
Рашките са само копи-пейст.

Ако имаш предвид проекта Манхатън, разбира се, си прав. Същото се отнася и за първата ел. енергия добита от атомен реактор в лабораторни условия, а именно в реактора X-10 в Оук Ридж, Тенеси, през септември 1948 г.

По отношение на АЕЦ, свързани към ел. мрежата, обаче, първата е съветска, в Обнинск (юни 1954 г. - април 2002 г.), а втората е британска -- Колдър Хол (октомври 1956). Първата американска АЕЦ, включена в мрежата, е Shippingport (декември 1957 г.).

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Пет Ное 23, 2018 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
dido написа:
Е ти какво се коркаш, тия работи са ги измислили хамериканците така или иначе. Very Happy
Рашките са само копи-пейст.

Ако имаш предвид проекта Манхатън, разбира се, си прав. Същото се отнася и за първата ел. енергия добита от атомен реактор в лабораторни условия, а именно в реактора X-10 в Оук Ридж, Тенеси, през септември 1948 г.

По отношение на АЕЦ, свързани към ел. мрежата, обаче, първата е съветска, в Обнинск (юни 1954 г. - април 2002 г.), а втората е британска -- Колдър Хол (октомври 1956). Първата американска АЕЦ, включена в мрежата, е Shippingport (декември 1957 г.).


Говоря за практическото реализиране на концепцията за контролиран ядрен разпад, което се случва за сефте в това американско чудо.

Интересно е това с ел. мрежа Smile
Американците през 1953 тестват в установката S1W@National Reactor Testing Station, Айдахо реакторен прототип, който захранва електрическата мрежа на подводницата Наутилус. За тестовете със сигурност е захранвал някаква локална електрическа мрежа, та...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пет Ное 23, 2018 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Tito



Регистриран на: 22 Юни 2011
Мнения: 856

Мнение Отговорете с цитат
Четох едно мнение, че американците са откриватели и на секса. Явно преди Колумб щъркелите по цял сват са имали доста натоварен график.

_________________
От Ком до Емине 2012
Ком-Емине GPS трак
Пет Ное 23, 2018 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Tito написа:
Четох едно мнение, че американците са откриватели и на секса. Явно преди Колумб щъркелите по цял сват са имали доста натоварен график.

Адам и Ева са македонци.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Ное 23, 2018 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Не е смешно, но го пишат за виц:

Еб@хти скапаната държава... си мислеше стрина Пена, докато си хвърляше боклука през терасата на 5-тия етаж.
В същото време, паркирайки колата си, чичо Ставри отвори прозореца и хвърли догарящата цигара на тротоара, като ядосано си мърмореше: „Дейба боклуците! Цел ден им работим за 600 лева...".
На първия етаж Анжела обясняваше разпалено на майка си как учителят и се скарал днес, щото си гледала в телефона по време на час. Взел и го и тя не могла да препише, и сега щяла да има ниска оценка, и можело да не влезе в гимназията, в която искала.
Майка й ядосана мислеше как още утре ще отидат с гордия съсобственик на родителските права, демек бащата, в училището за да се разправят с учителя, как така ще взима на детето телефона, че ще му остави и тройка?! Некъв прост учител, който с мижавата си заплатка не може да си позволи такъв телефон и сигурно от завист е иззлобял така към скъпоценното им отроче...
Иванчо от втория етаж пък пиеше с приятели бира в градинката пред блока, псуваше системата и коментираше как ще ходи на протест в неделя, щото нЕкой нещо трЕбвало най-сетне да направи в тая скапана държава. Стана от пейката засили се, изрита я и я счупи. Ухили се доволно и извика „О-став-ка! Оставка и съд за тия крадци в правителството!", и бавно, залитайки закрачи към къщи да види какво е сготвила майка му за вечеря.

Източник: https://smeshnite.com/nashata-darzhava/?fbclid=IwAR2yiG__9NMdkAa99zboCIMURK3sQ6mEz6I824_HkFPG1bZkbkps2GWq-R8

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Ное 24, 2018 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Срещат се приятели:
- Как си?
- Доста добре! Най-после се отървах от гласовете, които ми казват какво да правя.
- Лекарства?
- Не. Уволниха ме и се разведох.

_________________
“Fais de ta vie un rêve, et de ce rêve une réalité!”
Antoine de Saint-Exupéry
The American Dollar | Anything You Synthesize | By Onesize
Нед Ное 25, 2018 4:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да се чудиш, дали да се смееш или ядосваш...

https://www.youtube.com/watch?v=9NuLgBld5VE

_________________
“Fais de ta vie un rêve, et de ce rêve une réalité!”
Antoine de Saint-Exupéry
The American Dollar | Anything You Synthesize | By Onesize
Чет Ное 29, 2018 1:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Срещнали се Бай Ганьо и един германец. Германецът погледнал Бай Ганьо и попитал:
-- А бе, Бай Ганьо, от къде го извади този джип Чероки, как събра пари?
-- Ми не съм събирал, веднъж отидох за риба и хванах златната рибка, и тя ми каза да си избера три желания, та първото беше да имам голяам джип.
-- Хе-хе, умно си постъпил. Ами от къде са вилата и златния ланец?
-- Ми това бяха второто и третото желания. Ами ти г-н Ханс, от къде имаш това имение, Поршето и дрехите Армани?
-- Остави се, не е за разправяне? – Казал Ханс и се опитал да избегне темата, но Ганьо настоял да му каже.
-- Ех, веднъж идвах в България и аз за риба.
-- Е? – С настоятелен полед попитал Бае Ганя.
-- Е, ами хванах един Карагьоз, той ме погледна три пъти и хоп-хоп-хоп, без да разбера се уредих така.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Пет Ное 30, 2018 2:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Надпис на бензиностанция:
"Не пушете! Знаем, че Вашия живот не струва нищо, но бензина е ужасно скъп."

_________________
“Fais de ta vie un rêve, et de ce rêve une réalité!”
Antoine de Saint-Exupéry
The American Dollar | Anything You Synthesize | By Onesize
Вто Дек 04, 2018 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Група туристи в Балкана изгубили дамаджана с 15 литра ракия. Sad Sad

Цяла седмица им се наложило да карат само на храна и вода. Wink

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Дек 05, 2018 1:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 92, 93, 94 ... 164, 165, 166  Следваща
Страница 93 от 166

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov