ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
:) (вицове и други подобни)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 164, 165, 166  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
:) (вицове и други подобни)
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:

Без да мъкнеме нищо... Wink Tooth

Фасул и зеле, пак тежи...

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Дек 11, 2008 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Умрял Шерлок Холмс и попаднал в рая. Hа вратата стои апостол Петър и пита:
- Кой си ти?
- Аз съм най-добрият детектив на света.
- Тогава отивай да намериш Адам и Ева, щото в рая се навъди много народ и не мога да ги открия изобщо.
Шерлок Холмс влиза, а на другия ден води мъж и жена.
- Ето ти Адам, ето ти и Ева!
- Е как ги позна?
- Елементарно - и двамата нямат пъп.


Arrow И гатанка:

Уотсън пита Шерлок Холмс:
- Сър, какво образование имате?
- ????????????????????????????????????? Question
Rolling Eyes

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Дек 11, 2008 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Елементарно, Уотсън Laughing
Чет Дек 11, 2008 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Има ли липси? Отговорете с цитат
Настина ли се е загубил един комичен македонски афиш с екологична тематика или аз само съм се канел да го покажа?
Чет Дек 11, 2008 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Avi



Регистриран на: 30 Окт 2008
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Напоследък ми е много забавно да чета коментарите под снимките в Пикаса Smile

Много хубаво са преведени на английски Smile

Примерно:

Бира и шкембе... в х. Гоце Делчев / Beer and pot ... in thousand. Gotse Delchev

Талибани на връо... / Taliban vrao of ...

Полтергайсти нек'ви. Кацнали там, чудат се к'во е т'ва. Не знаят къде са, дигат ръце - за "помощ" ли, за "здрасти" ли, и те не знаат. Видели по вестници, списания, че хората вдигат ръце, та и они така.

Poltergaysti nek'vi. Landed there are extravagant k'vo is t'va. Do not know where, digat hands - to help you to hi there, and they do not znaat. Seen in newspapers, magazines, that people remove their hands, and so oni so.


и те така Razz
Чет Дек 11, 2008 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Avi написа:

Полтергайсти нек'ви. Кацнали там, чудат се к'во е т'ва. Не знаят къде са, дигат ръце - за "помощ" ли, за "здрасти" ли, и те не знаат. Видели по вестници, списания, че хората вдигат ръце, та и они така.

Poltergaysti nek'vi. Landed there are extravagant k'vo is t'va. Do not know where, digat hands - to help you to hi there, and they do not znaat. Seen in newspapers, magazines, that people remove their hands, and so oni so.


Respect
Чет Дек 11, 2008 4:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение И това е "превод"! Отговорете с цитат
Чудесни находки, Avi! Ето една от последните дни:



Za da ni razbirat chuzhdencite...
Чет Дек 11, 2008 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Avi



Регистриран на: 30 Окт 2008
Мнения: 23

Мнение Re: И това е "превод"! Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Чудесни находки, Avi! Ето една от последните дни:



Za da ni razbirat chuzhdencite...


Тя таз табела стара Smile Даже министъра Василев беше глобил тоз, дето я е направил Smile Покрай нея се зашумя и за новите наредби за "транслитерация" (каква хубава дума) на българските наименования на латиница... Хубава инициатива, лошото е, че според нея попадам под ударите на закона и ме грози глоба от 150 до 1000 лева, защото в сайта си използвам името koprivshtitZa, което било "неправилно" Smile Ами аз какво да направя, че "правилното" беше вече заето? Че и да го регистрирам - после ще съм длъжен да го предам на общината, защото е нормално с това име да си бъде техния официален сайт Smile Абе... купон Smile
Пет Дек 12, 2008 1:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Izlizane Отговорете с цитат
Знам, че е стара, Avi, но при хубавото няма старост! Аз самият я бях цитирал преди доста време заедно с един спомен от вестник "Стършел" - чудесна карикатура по повод 24 май: манифестанти носят лозунг "Da zhivee slavjanskata pismenost!", а отдолу надпис:" За да ни разбират чужденците." Това беше по времето, когато можеше да се прочете огромен билборд: "Visitez ZUM" (тогава все още го имаше ЦУМ). Транслитерацията - колкото и да звучи странно, това е най-точният термин, е колкото комичен, толкова и сложен проблем. Така е, като "и ний сме дали нещо на светът и на вси Словене книга да четът"! Гърците имат същите проблеми с имената на улиците си.

Аз пак да попитам: някой има ли спомен за македонския афиш? Някой да го е съдрал от дървото?
Пет Дек 12, 2008 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Avi



Регистриран на: 30 Окт 2008
Мнения: 23

Мнение Re: Izlizane Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Знам, че е стара, Avi, но при хубавото няма старост! Аз самият я бях цитирал преди доста време заедно с един спомен от вестник "Стършел" - чудесна карикатура по повод 24 май: манифестанти носят лозунг "Da zhivee slavjanskata pismenost!", а отдолу надпис:" За да ни разбират чужденците." Това беше по времето, когато можеше да се прочете огромен билборд: "Visitez ZUM" (тогава все още го имаше ЦУМ). Транслитерацията - колкото и да звучи странно, това е най-точният термин, е колкото комичен, толкова и сложен проблем. Така е, като "и ний сме дали нещо на светът и на вси Словене книга да четът"! Гърците имат същите проблеми с имената на улиците си.

Аз пак да попитам: някой има ли спомен за македонския афиш? Някой да го е съдрал от дървото?


Croc

а за афиша, лично аз не знам за какво говориш Smile
Пет Дек 12, 2008 4:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Улична хигиена Отговорете с цитат
Мислех, че съм пуснал този чудесен призив, който е еднакво весел и на македонски, и на български:


Пет Дек 12, 2008 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Това е писмено детско съчинение, което се съхранява в Педагогическия музей в Париж:

Цитат:
Птицата, за която ще пиша, е бухълът. Бухълът не се вижда денем, а нощем е по-сляп и от къртица. Не знам нищо особено за бухъла, затова ще продължа с друго животно, което си избирам – кравата.

Кравата е бозайник. Има шест страни: лява, дясна, горна и долна. В задната страна има опашка, от която виси четка. С тази четка се гонят мухите, за да не падат в млякото. Главата служи да излизат рога от нея и, освен това, защото устата трябва да стои някъде. Рогата са за да се бие с тях. От долната страна е млякото. Оборудвана е така, че да може да се дои. Когато я доят, идва млякото и вече не спира. Как го прави това? Никога не съм го разбирал, но то тече с още по-голямо изобилие.

Мъжът на кравата е бикът. Бикът не е бозайник. Кравата не яде много, но онова, което изяжда, го яде на два пъти и така има достатъчно. Когато е гладна, мучи, а когато не казва нищо, значи, че вътре е пълна с трева. Краката й стигат до земята. Кравите имат много развито обоняние, поради което можеш да ги подушиш от много далече. И заради това въздухът в полето е толкова чист.




_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Дек 12, 2008 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Контролно по информатика




Пет Дек 12, 2008 5:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Даскало

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Дек 12, 2008 5:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ама защо има 5 1/2 Shocked Shocked Shocked

Видовете памет биват много видове памет Blink
Пет Дек 12, 2008 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 164, 165, 166  Следваща
Страница 2 от 166

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov