ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
:) (вицове и други подобни)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 132, 133, 134 ... 164, 165, 166  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
:) (вицове и други подобни)
Автор Съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Като сте подкарали на алкохол:

Тя се огледа в огледалото....и му сипа още една ракия.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Окт 21, 2020 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:


https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%81%D1%82_%D0%9C%D1%83%D1%81%D0%BE%D1%80%D0%B3%D1%81%D0%BA%D0%B8

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Окт 21, 2020 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Бих допълнил съвсем точния отговор на Дидо със следното, свързано донейде и с по-често обсъждани тук въпроси:

«Мусоргский умер в Николаевском военном госпитале в Петербурге[15], куда был помещён 13 февраля после приступа белой горячки. Там же за несколько дней до смерти Илья Репин написал единственный прижизненный портрет композитора.»
Източник: Wikipedia

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Окт 21, 2020 4:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Бих допълнил съвсем точния отговор на Дидо със следното, свързано донейде и с по-често обсъждани тук въпроси:

«Мусоргский умер в Николаевском военном госпитале в Петербурге[15], куда был помещён 13 февраля после приступа белой горячки. Там же за несколько дней до смерти Илья Репин написал единственный прижизненный портрет композитора.»
Източник: Wikipedia

Не знаех, че се е споминал от делириум тременс.
Неговата "Ночь на Лысой горе" ми е в топ 5 любими класически произведения. Respect

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Окт 21, 2020 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Бих допълнил съвсем точния отговор на Дидо със следното, свързано донейде и с по-често обсъждани тук въпроси:

«Мусоргский умер в Николаевском военном госпитале в Петербурге[15], куда был помещён 13 февраля после приступа белой горячки. Там же за несколько дней до смерти Илья Репин написал единственный прижизненный портрет композитора.»
Източник: Wikipedia



Точно тази картина са ни показвали в училище, със същата история. Рисувана е в болницата преди да умре. Интересно е колко се впечатлявахме от тези неща тогава и колко невероятно ни се струваше, че е рисуван без да знае, че това са последните му дни! Просто типично за руски бохем, от онова време.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Сря Окт 21, 2020 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1219
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Отговорете с цитат
ray написа:
Кенте и Ристо, извинявам се че създадох туй недоразумение. Грешката е моя – явно вица на кенте е верен. Smile Ама работата си е ясна. Ето как е а пък както искайте го казвайте. Имах голямо шише еднолитрово ракиа от частник закупена. Бях отлял една чажка която е точно 0.1 литра за да си допиа. Сиреч останалото е девет части от общото което е 1 л. А дали ще го кажете литри грамове или друго е еднакво. Къркането го смятам на шишета или литри. Благодарности за обесненията. Всичко хубаво. Smile


Споко, Лъчко, и за мен 10х100 грама правят литър!

Така сме ние, масовите планинари!

А за мааалко по-здрав сън, в определени ситуации (хъркащ съхижник, или бебе с никнещи зъби нощем, преди да работа на другия ден) си трябва упойка.

Затова харесвам мерната единица "половинка" Smile

Юзчетата като дете ми харесваха на визия. За пиене отдавна съм ги спрял, изискват често доливане.
Напоследък ползувам бурканче от лютеница (не от големите), с винтова капачка. Все пак да бъдем естети! И да залитнеш, не се разлива. Тоз мурафет го научих от един професионалист на хижа Венетица. В тежки случаи на спохождащо падане със залитането вероятно няма да сработи Wink

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Сря Окт 21, 2020 9:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ристо, и аз не знаех или съм забравил. Забелязал съм, че обикновено хората или знаят работата на даден тврец, или бивалиците и небивалиците около личния му жиот. А най-обикновено хабер си нямат ни от едно от двете, ами цамбуркат въодушевено в собственото си невежество.

Скъпи Пацко, съгласен съм. Аз си наливам едно шише еднолитрово и си къркам направо от него. Така всеки момент зная докъде съм, колко още имам и се съобразявам. Опитвам се да ми стигне за деня. Често не става за съжеление. Отделно се опитвам да не съм на повече от 4 бири но често съм отгоре. Но вече се отказвам да закупувам от частно, а ще следя за отстъпки като има в големите вериги. Алкохолното пиянство обаче, и дори опиянението, макар и най-добрите такива, все пак са пиянство, опиянение. Сиреч, съветвам малко или умерено да къркаш, ако е възможно.
Всичко хубаво на цялото семеиство!

Кенте, друже, беше ми казал за една книжка. Не съм я намерил още и затова не коментирам. Всичко хубаво! Smile
Сря Окт 21, 2020 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1400
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Като сте подкарали на алкохол:

Тя се огледа в огледалото....и му сипа още една ракия.


- Казват, че сексът след 50 бил страхотен.

- То и след 100 си е готин, на някои им се получав дори и след литър!

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Окт 21, 2020 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Някои са чували вероятно за "Ballmer's peak":


Източник: https://xkcd.com/323/

Концентрацията е по-съществена от количеството.

А иначе, според някои, разковничето е 35. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Сря Окт 21, 2020 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Ведрине, благодарности на второто издание на Играта на форума. Макар че не е много честно в случая - дидо, който влазя в лафчето веднъж на неколко седмици сега сякаш е дебнал коментара ти и веднага е скокнал да земи купата. Може би е редно да се оповестява кога ще се изпуща следващата задачка-закачка.

А офертата ми към вас, орумната управа и съфорумците е провеждането на тази игра да стане редовно. Явно и очаквано интерес голям има. Ами нека расмислим върху въпроса.
Чет Окт 22, 2020 11:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
vedrin написа:
Някои са чували вероятно за "Ballmer's peak":


Източник: https://xkcd.com/323/

Концентрацията е по-съществена от количеството.

А иначе, според някои, разковничето е 35. Smile


В предвид посредствените ми, селски, маргинални умствени способности, не исках да коментирам подобни писания, но все пак, имайки в предвид огромното количество информация, която се представя по подобен начин в интернет, реших да взема отношение.
Първо да се върна на начина на представяне. А именно, навикът на тези, така да ги наречем "откриватели" е да представят изводите като леми, неподлежащи на доказване. Тази грешка можем да допълним и с липса на уточнение, че все пак данните са субективни и не засягат сто процента от хората. По същество факторният анализ на тези изследвания най-често се свежда до включване на 3-4, 2-3, а в някои случаи и на 1-2 фактора, от които се правят тези научни изводи. Това само по себе си не е лошо, защото води до самодоволство от забавната страна на математическия, дедуктивен подход на изследването. Или по-образно казано, като удоволствието да играеш дама или табланет.
Жалко е обаче, че по някога тези изследвания престират за много по-високо ниво на меродавност, като в случая дори се асоциира и играта на шах. Тук искам да напомня, че играта на шах не случайно е доста стара, но актуална. Това е поради сложността и изискването да се употреби активно мислене в процеса, но и изискване да се спазват общоопределените правила, които не се избират от конкретните играчи, както и факторите на даден факторен анализ. Все пак тя е доста скучна, особено ако се играе продължително време, та от там, липсата на връзка на играта със самите интелектуални способности, като последните могат, след играта на шах, да се насочат в безброй други посоки, които авторът на изследването ИМПеративно ограничава до цифрата 1(шах).
И тук идва още един важен момент. Както казах тези "изследвания" сами по себе си не са лоши, защото носят удоволствие на своите създатели, "бащи" на науката. Но все пак, гледайки принципно на нещата, коефицентът на тяхната полезност за обществото е неефективен или дори отрицателен. И именно това е най-важният момент. Защото авторите им ги украсяват с една квази полезност, задрасквайки КАТегорично (макар и несъзнателно) полезността и универсалността на сложните научни теории. А те, последните, са еднозначни, че възраст на максималните интелектуални способности на човек на практика няма, такива могат да се появят от най-ранна детска възраст, до дълбока старост. Разбира се, тук на помощ идва и откритието на един възпитаник на немската математическа школа: "Битието (проблематиката) определя съзнанието".
От тук на татък на нас ни остават две възможности - да спазваме ли универсални правила или да не спазваме такива?! Рискувайки, така да се каже, нашият разговор да се превърне просто в едно смокиново листо за науката! С уточнение че оптимален процент на универсалност за всяка една теория или научно правило не е открит, поради относителността и безкрайността на вселената, но все пак официалните научни правила, на светската наука, закони с техните подзакони се възприемат, като най-полезни за обществото и сигурно доказани, с изследователско и емпирично познание.

HarHar HarHar дъра-бъра

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Чет Окт 22, 2020 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Кир Спитама



Регистриран на: 05 Апр 2018
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
Whitestar написа:
...А те, последните, са еднозначни, че възраст на максималните интелектуални способности на човек на практика няма, такива могат да се появят от най-ранна детска възраст, до дълбока старост. ...


Де да беше така. "Изкуфял като старец" нямаше да бъде нарицателно.
Истината е , че когнитивният ни капацитет започва да стагнира на около 35-годишна възраст.

Cognitive performance: Better than our predecessors
https://phys.org/news/2020-10-cognitive-predecessors.html

Лошото е, че същото се отнася не само за когнитивните ни умения.
Чет Окт 22, 2020 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
- Келнер, сода бикарнобат, моля!
- Какво е това?
- Как какво? Една газирана вода и две карнобатски ракии!


_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Окт 22, 2020 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Кир Спитама написа:
Whitestar написа:
...А те, последните, са еднозначни, че възраст на максималните интелектуални способности на човек на практика няма, такива могат да се появят от най-ранна детска възраст, до дълбока старост. ...


Де да беше така. "Изкуфял като старец" нямаше да бъде нарицателно.
Истината е , че когнитивният ни капацитет започва да стагнира на около 35-годишна възраст.

Cognitive performance: Better than our predecessors
https://phys.org/news/2020-10-cognitive-predecessors.html

Лошото е, че същото се отнася не само за когнитивните ни умения.


"Ами, явно е така" -- каза Франц Валтер Щайнмаер!

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Чет Окт 22, 2020 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ray



Регистриран на: 10 Авг 2016
Мнения: 1681

Мнение Отговорете с цитат
Здравей, Кире, сети се, че си член на нашия орум... браво, браво. На такива като тебе ще трябва да ви вдигнем членския вноз. Smile
Но може ли да обесниш какво имаш впредвид отгоре в коментара си? Благодаря.

Ведрине, шегата настрана, ама колко често съм отивал в кръчмата само за да хвърля едни карти на по бира с свои хора, а келнера нали си ме знаи и като ми люсне една голяма ракия към бирата... как да откажеш на такава оферта... и намерението за безалкохолна игра става невъзможно нали... Наздраве, Ведрине и за meter.ac успехи!
Чет Окт 22, 2020 9:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 132, 133, 134 ... 164, 165, 166  Следваща
Страница 133 от 166

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov