ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
:) (вицове и други подобни)
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 164, 165, 166  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
:) (вицове и други подобни)
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Характерното за него е, че забелязал, че хората не се смеели, когато той се смеел, а много повече се смеели, когато той самият не се смеел и когато лицето му оставало безизразно, без никакви емоции. Така си спечелил прякора Великото каменно лице"
===============
Простият човек обича другите да са по-прости от него. Затова в ситуациите, в които този актьор е гледал безизразно, зрителите са го смятали героя му за тъп, защото не разбира елементарното.
Вто Апр 06, 2021 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат

tortomanin написа:
...
Простият човек обича другите да са по-прости от него. ...
Това ми напомня на репликата, превърнала се във виц:

„Понеже вие сте прости и аз съм прост, затова се разбираме!“ Smile

https://www.youtube.com/watch?v=QXNBMBDAZUY

Интересно разбиране за смеха има в книгата „Странник в странна страна“ на Робърт Хайлайн (научнофантастичната книга с най-голям тираж в света).

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D1%80%...

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
____________________________________________________________
Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Вто Апр 06, 2021 8:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5783
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение "Обработване на писта" Отговорете с цитат

Източник: UnofficialNet, 1 март 2021 г.

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado
Чет Апр 08, 2021 1:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Whitestar



Регистриран на: 19 Ное 2013
Мнения: 522
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:

tortomanin написа:
...
Простият човек обича другите да са по-прости от него. ...
Това ми напомня на репликата, превърнала се във виц:

„Понеже вие сте прости и аз съм прост, затова се разбираме!“ Smile

Интересно разбиране за смеха има в книгата „Странник в странна страна“ на Робърт Хайлайн (научнофантастичната книга с най-голям тираж в света)....



Един особен елемент на добрия виц е абсурдът. Научно доказано е, че хората се смеят на абсурдните неща. Т.е. на тези, които не биха могли да се случат. Колко обаче е хуморът в това да осъзнаеш, че абсурдите са реалност?! Вероятно в първия момент човек се чувства като в романа на Р.Хайлайн и с недоумение се чуди защо е дал сума средства за да се подготви за живота по друг начин! Но едва ли има време да го осъзнае, докато сърфира по гребена на злободневието. Така е възможно, в някой момент този факт да го удари по главата за да го види... Но, вероятно и това е субективно, а истините са повече от една.

_________________
И опитни планинари са загубвали пътя, но "Който не знае на къде е тръгнал, винаги стига другаде" .
Laughing Laughing Laughing
Сър Т.Пратчет
Чет Апр 08, 2021 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Whitestar написа:


Един особен елемент на добрия виц е абсурдът. Научно доказано е, че хората се смеят на абсурдните неща. Т.е. на тези, които не биха могли да се случат. Колко обаче е хуморът в това да осъзнаеш, че абсурдите са реалност?! Вероятно в първия момент човек се чувства като в романа на Р.Хайлайн и с недоумение се чуди защо е дал сума средства за да се подготви за живота по друг начин! Но едва ли има време да го осъзнае, докато сърфира по гребена на злободневието. Така е възможно, в някой момент този факт да го удари по главата за да го види... Но, вероятно и това е субективно, а истините са повече от една.


Всъщност, всички вицове произхождат от действителността и ако нещо ти се струва абсурдно, просто си имай едно на ум! Wink
Според Жоро Пеев, по света циркулират около 10000 оригинални вица. Всички останали са техни варианти.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Апр 08, 2021 4:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Лари



Регистриран на: 03 Ное 2013
Мнения: 469
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Петима канибали започват работа в много голяма IT фирма. Първият работен ден ги вика CEO и им казва:
— Сега сте част от отбора!!! Заплатите тук са високи — над $5000, вие може да обядвате в служебния стол — така и нашите сътрудници няма да се тревожат...
Канибалите обещават никого да не пипат. След месец CEO отново ги вика и им казва:
— Вие изпълнявате отлично работата си, аз съм много доволен от вас, но вчера изчезна чистачката и целият офис е мръсен!!! Случайно да знаете какво е станало?!?!
Канибалите се кълнат, че нищо не знаят за това. След като излизат от кабинета, главният от канибалите пита другите:
— Е, и кой я изяде?!?!
Хън-мън, хъката-мъката — и единият си признава:
— Ами аз!!!
— Идиот!!! Ние цял месец ядохме HR-ки, специалисти по пазара и рекламата, скръм мастери, регионални мениджъри, бранд-мениджъри, и никой нищо не забеляза!!! За чий ти трябваше да изядеш баш чистачката?!
Вто Апр 20, 2021 7:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy

Бащата:
- Защо си ми взимал пари от портмонето?
- Тате, защо реши, че съм аз а не мама?
- Не е тя. Има останали няколко банкноти.

---

Потребител прави регистрация в интернет.
Компютър: Въведете парола
Потребител: Х#Й
Компютър: Паролата ви е твърде къса

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Апр 21, 2021 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Един художник нарисувал картина "Христос възкръсна!".
Изложил катрината на изложба заедно с други творби. Всички ахкат възхитени.
Един старец приближил до художника и го пита:
- Абе момче, ми той Христос го няма на картината бе?
- Еми той възкръсна, дядо... Laughing

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Апр 26, 2021 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
gwgw



Регистриран на: 08 Фев 2019
Мнения: 294

Мнение Отговорете с цитат
Лари написа:
Петима канибали започват работа в много голяма IT фирма. Първият работен ден ги вика CEO и им казва:
— Сега сте част от отбора!!! Заплатите тук са високи — над $5000, вие може да обядвате в служебния стол — така и нашите сътрудници няма да се тревожат...
Канибалите обещават никого да не пипат. След месец CEO отново ги вика и им казва:
— Вие изпълнявате отлично работата си, аз съм много доволен от вас, но вчера изчезна чистачката и целият офис е мръсен!!! Случайно да знаете какво е станало?!?!
Канибалите се кълнат, че нищо не знаят за това. След като излизат от кабинета, главният от канибалите пита другите:
— Е, и кой я изяде?!?!
Хън-мън, хъката-мъката — и единият си признава:
— Ами аз!!!
— Идиот!!! Ние цял месец ядохме HR-ки, специалисти по пазара и рекламата, скръм мастери, регионални мениджъри, бранд-мениджъри, и никой нищо не забеляза!!! За чий ти трябваше да изядеш баш чистачката?!


Като се запече проекта, могат спокойно да изплюскат и архитекта, той и без това става неоткриваем.
Вто Апр 27, 2021 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stealth



Регистриран на: 30 Авг 2018
Мнения: 230
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Това алпинизма, където катерят чукарите, е като да плющиш омъжена жена... Нямаш работа там, ама те влече...
Сря Апр 28, 2021 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
- Тате, като умреш, ще заколим агне.
- Сине, заколи го сега, че и аз да хапна, пък га умра заколи кучето... Cool

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Апр 28, 2021 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
optimeon



Регистриран на: 01 Юли 2020
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Влиза в аптеката крадец: - Давай бързо парите! Аптекарката Гинка, с дългогодишен стаж, го изгледа строго изпод вежди: - Без рецепта нищо не давам!
Пон Май 03, 2021 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Разхождане на домашни рибки Отговорете с цитат
https://www.24chasa.bg/ojivlenie/article/9765322
Вто Май 04, 2021 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3039

Мнение Отговорете с цитат
optimeon написа:
...Гинка...

Много странен избор на име. Ако е нарочно и се има в предвид кака Гинка от "Чичовци" и "Под игото", на крадеца лошо му се пише. Особено ако аптеката не разполага с някакъв долап, където бързо да се скрие, кога каката развърти точилката /за справка - злощастната съдба на Генко "Гинкин"/.
Сря Май 05, 2021 9:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
Само един анонс. Кака Гинка присъства и в " Нова земя" - трета част на трилогията за Бяла черква , роман който за срамотия /моя/, съвсем скоро открих, че съществува. Това ме грабна много повече от "Под игото" и "Чичовци".
Сря Май 05, 2021 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 140, 141, 142 ... 164, 165, 166  Следваща
Страница 141 от 166

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov