ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Белмекен, Заврачица, Грънчар, Рибни, Кобилно и Мальовица

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Белмекен, Заврачица, Грънчар, Рибни, Кобилно и Мальовица
Автор Съобщение
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение Белмекен, Заврачица, Грънчар, Рибни, Кобилно и Мальовица Отговорете с цитат
Здравейте. От 21 до 24 ако всичко с работата е ОК мисля да ида до Рила. Идеята ми е да тръгна от Костенец и първата вечер да спя в х. Белмекен. На втората вечер да спя в х. Заврачица или ако мога да стигна до Грънчар още по добре. Следващата спирка мисля да е х. Рибни езера после ако имам сили до Мальовица ако не да спя на Кобилно. Имам много въпроси, но ще гледам да съм по кратък. Първо възможно ли е минаването по този път за това време? Второ ако не се навие никой от тук да дойде с мен ще съм сам. Минавал съм целия маршрут с изключение на първата част от Костенец до х. Заврачица. Минавал съм го лятото при положение, че деня е по дълъг и няма сняг. Бих се радвал на всички мнения препоръки забрани и въобще всичко което ще ми е от полза. Относно маршрут от къде да мина къде да внимавам и друго подобно. Относно екипировката обувките са ми супер. Раницата също е добра. Имам гети, щеки облеклото също е на ниво. Гледах прогнозата за този период дават го да вали сняг и температурите да паднат до - 18 градуса. Обиколил съм почти цяла Рила, но толкова дълъг маршрут не съм минавал. По принцип ходя все сам, но този път ми се иска някой за компания. Имам и застраховка. Обичам екстремните и трудни маршрути и мисля, че този е такъв, но все пак трябва и да помисля преди да тръгна. Благодаря предварително за всичко което ме посъветвате. Скайп ivondera телефон 0885 60 46 42 Иво


Последната промяна е направена от ivondera на Пон Ное 17, 2008 6:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Ное 16, 2008 12:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
аз много искам да го мина тоя маршрут, ама ще чакам следващо лято Wink успех ти пожелавам! дано времето да не е много лошо.
Нед Ное 16, 2008 7:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Първо възможно ли е минаването по този път за това време?


Зависи...Дали си достатъчно бърз. Дали можеш да издръжиш няколко дни на ходене в студ, евентуално дъжд и сняг.

Този вариант е по-удачен:
1 ден:София- Костенец-х.Белмекен
2 ден: х.Белмекен-х.Заврачица
3 ден: х.Заврачица-х.Грънчар /през Манчо, Маришки чал, Юрушки чал/
4 ден: Рибни-з.Кобилино бранище /или з.Страшното езеро/
5 ден: През х.Мальовица до ЦПШ и София

Разбира се, можеш да съкратиш с 1 ден, но трябва да те слушат краката... Wink

И след като казваш, че си минавал целия маршрут, то би следвало да си наясно с него и да знаеш къде да минеш, къде да внимаваш и т.н.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Ное 17, 2008 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение . Отговорете с цитат
Маршрута от Костенец до Заврачица ми е непознат. За това най ще се зарадвам на мнения относно този етап. Другото което ме интересува е. Няма стълбова маркировка от Грънчар до Рибни или по точно казано малко след в. Вапа. Ако някой е минавал скоро да каже има ли сняг в тази част.
Пон Ное 17, 2008 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Съдейки по прогнозата за времето, ще има сняг.
Пон Ное 17, 2008 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение . Отговорете с цитат
И мен това ме претеснява. Дали ще е необходимо котки и снегоходки?
Пон Ное 17, 2008 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
В общия случай по време и след пресен снеговалеж нещата са мазало - не става ни за котки, ни за снегоходки.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Ное 17, 2008 12:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivondera



Регистриран на: 10 Яну 2008
Мнения: 114
Местожителство: София / Плевен

Мнение . Отговорете с цитат
Ако някой иска да дойде нека пише на Скайп ivondera
Пон Ное 17, 2008 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Chamovsky



Регистриран на: 04 Ное 2007
Мнения: 57
Местожителство: БГ

Мнение Отговорете с цитат
Мой съвет е да не тръгваш сам при тези влошени метреологични условия,но ти си преценяваш ... Ако се решиш да му играеш ,задължително си набави телефоните на хижите ,през които минава маршрута ти и се обаждай на хижарите да те знаят ,накъде ще захващаш да ходиш! Имай го на в предвид ,че даже и М-тел няма навсякъде покритие в Рила! Успех и умната там горе!

_________________
Хората идват и си отиват,но ПЛАНИНАТА остава!
Пон Ное 17, 2008 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Re: Белмекен, Заврачица, Грънчар, Рибни, Кобилно и Мальовица Отговорете с цитат
ivondera написа:
Здравейте. От 21 до 24 ако всичко с работата е ОК мисля да ида до Рила. Идеята ми е да тръгна от Костенец и първата вечер да спя в х. Белмекен. На втората вечер да спя в х. Заврачица или ако мога да стигна до Грънчар още по добре. Следващата спирка мисля да е х. Рибни езера после ако имам сили до Мальовица ако не да спя на Кобилно. Имам много въпроси, но ще гледам да съм по кратък. Първо възможно ли е минаването по този път за това време? Второ ако не се навие никой от тук да дойде с мен ще съм сам. Минавал съм целия маршрут с изключение на първата част от Костенец до х. Заврачица. Минавал съм го лятото при положение, че деня е по дълъг и няма сняг. Бих се радвал на всички мнения препоръки забрани и въобще всичко което ще ми е от полза. Относно маршрут от къде да мина къде да внимавам и друго подобно. Относно екипировката обувките са ми супер. Раницата също е добра. Имам гети, щеки облеклото също е на ниво. Гледах прогнозата за този период дават го да вали сняг и температурите да паднат до - 18 градуса. Обиколил съм почти цяла Рила, но толкова дълъг маршрут не съм минавал. По принцип ходя все сам, но този път ми се иска някой за компания. Имам и застраховка. Обичам екстремните и трудни маршрути и мисля, че този е такъв, но все пак трябва и да помисля преди да тръгна. Благодаря предварително за всичко което ме посъветвате. Скайп ivondera телефон 0885 60 46 42 Иво


Правилно ли съм разбрал, че искаш да го минеш без снегоходки/панти? По това време на година няма начин да минеш без биене на пъртина, което за този маршрут и сам човек ще е интересно. Ще ти трябва поне още един човек за да държите добро темпо и да не замръквате много. Ако нямаш снегоходки в магазин стената дават под наем. Аз ти препоръчвам да си задължително със снегоходки.

От костенец до х Белмекен проблемен участък ще е клека преди хижата. Стръмничко изкачване е в клека. Не съм ходил скоро и не знам дали не е разширена вече просеката в клека, но това ти е единсвения шанс да не се заровиш в клека за няколко часа. Ако замръкнеш и не си намерил личаща пътека за ориентир можеш да използваш поточето (захранва от езерото пред хижата.) На хижата най-вероятно няма да има хижар. От х Белмекен до х Заврачица има колова маркировка и няма къде да се загубиш.

описание на маршрута можеш да намериш тук:
http://bgmountains.bglink.net/
Сря Дек 17, 2008 11:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
ivondera, от думите ти разбирам, че не си правил подобни неща или поне не в такъв мащаб. Предлагам ти да избереш по- кратък преход и база, от която да правиш лъчове, при слизането също ще си се понатовариш. Перфектно за това, което ти предлагам е х. Вазов- сума ти варианти за качване и слизане без повтаряне и достатъчно обекти за лъчове. Няма да сбъркаш, ако си доставиш първо това зимно изживяване, пък по- натам тез по- дългите. Подобна е и х. Рибни езера, пък и други. Това е моят съвет, но ти си знаеш най- добре. Казаното за снегоходките от Слави ще допълня само с това, че зимата си трябва пълна обезпеченост откъм екипировка- пълна- но това е по-дълга тема...
Успех! И пиши като се върнеш.
Сря Дек 17, 2008 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
W_sjankata написа:
ivondera, от думите ти разбирам, че не си правил подобни неща или поне не в такъв мащаб. Предлагам ти да избереш по- кратък преход и база, от която да правиш лъчове, при слизането също ще си се понатовариш. Перфектно за това, което ти предлагам е х. Вазов- сума ти варианти за качване и слизане без повтаряне и достатъчно обекти за лъчове. Няма да сбъркаш, ако си доставиш първо това зимно изживяване, пък по- натам тез по- дългите. Подобна е и х. Рибни езера, пък и други. Това е моят съвет, но ти си знаеш най- добре. Казаното за снегоходките от Слави ще допълня само с това, че зимата си трябва пълна обезпеченост откъм екипировка- пълна- но това е по-дълга тема...
Успех! И пиши като се върнеш.


хм... това, че не е ходил зимно съм го пропуснал. Sad
Пон Дек 22, 2008 12:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov