ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Suunto Ambit2 или не плачете българи и в Европа е така
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Suunto Ambit2 или не плачете българи и в Европа е така
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
EXIIIT написа:
умръзна ми да ми да ми клинка компа

Ма това е полезен разговор. Представи си, че сам решиш да си купиш сунто и зачетеш в нета. Ще си купиш ли? "В стената", ама 62 евра е смяната на пластмасата отпред. Тука с една ябълка се мъча да ги преглътна, ма присядат пусто, а и тепърва каишка имам да преглъщам.
Сря Дек 16, 2015 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Тука с една ябълка се мъча да ги преглътна, ма присядат пусто, а и тепърва каишка имам да преглъщам.

Гърбев, разбирам позицията ти, но този тип часовници са доста висок клас!
Предполага се, че след като си купуваш джип - ще имаш пари и да захранваш водовъртежа в резервоара му. Wink
Ако си купил Сунтото с последните си пари... с риск да ми се обидиш, ама това не идва ли малко "на гол тумбак чифте... пулсомери"?

p.s.
На 500-доларов часовник малко или много следва се подразбира, че каишката му няма да е 5$.

p.p.s.
Проблемът не е, че стоките са скъпи, а че парите, които изкарваме са...
Сря Дек 16, 2015 6:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
Julius написа:
igurbev написа:
Тука с една ябълка се мъча да ги преглътна, ма присядат пусто, а и тепърва каишка имам да преглъщам.

Гърбев, разбирам позицията ти, но този тип часовници са доста висок клас!
Предполага се, че след като си купуваш джип - ще имаш пари и да захранваш водовъртежа в резервоара му. Wink
Ако си купил Сунтото с последните си пари... с риск да ми се обидиш, ама това не идва ли малко "на гол тумбак чифте... пулсомери"?

p.s.
На 500-доларов часовник малко или много следва се подразбира, че каишката му няма да е 5$.

p.p.s.
Проблемът не е, че стоките са скъпи, а че парите, които изкарваме са...


На 500 доларов часовник каишката ясно че няма да е 5 лева ама някак си се подразбира че и няма да се налага подмяната и на всеки 5 месеца.Едно касио тормозя ежедневно вече 3 години, така като го гледам каишката ще изкара още два пъти по толкова, разбирам на суунтото да му се развали нещо по електронната част понеже е накичен с 1000 функции, ама да продават каишки като консуматив при положение че дооста други фирми произвеждат часовници къде къде по евтини а каишките са им вечни.
Сря Дек 16, 2015 7:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Е не, нервите на Иван наистина са въжета.
Преди няколко месеце разбих с шутове едно американско, прехвалено говно.
Борд компот за мотор. Дъ фърст ондъ бест!
Донесоха ми го от Немя, че тук го няма.
Срещна паважа със страшна скорост след... Няма значение.
Верно не беше иляда лева, само 400 но както по-горе казах това за мен няма ама милиграм значение.
Но то си е до характер, де.
Аз съм явно барутлия Very Happy
Сря Дек 16, 2015 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Julius написа:

А в случая казваш, че те предварително предупреждават, че са затрупани със заявки и че могат да се забавят. Вижда ми се напълно в реда на нещата.
Родните фирми също те мотаят, но дори нямат елементарната култура да предупредят в аванс за това.

Ако трябва да бъдем сериозни, между другото, съм крайно несъгласен с подобна позиция. Просто недупостимо е да ти продадат часовник за 1000 лева (за западняците също 500 евра не са никак малко пари) и когато се сблъскаш с проблем, от поддръжката да ти кажат - "Сори, ама ще чакаш, този месец не можем да се занимаваме с тебе." Не и за уважаваща себе си фирма. Защото ще си купиш пак ама точно друг път.
Според мен Суунто трябва сериозно да са закъсали, за да паднат чак дотам. Нищо чудно съпорт тима здраво да са изтрещели от това да ги ругаят по цял ден разни недоволни потребители и да станал е някой скандал с масови уволнения. Или пък са напуснали групово. Във всеки случай не ми се иска да вярвам, че се скрънзат да наемат още отговарячи на писма.
Сря Дек 16, 2015 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Това са си твои предположения базирани на твоят мал шанс, който може да е точно такъв.
Освен това следващият път просто купувай марака, която да има локален съпорт.
Няма нечупливи неща.
Сря Дек 16, 2015 9:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Julius написа:
Гърбев, разбирам позицията ти, но този тип часовници са доста висок клас!

Изобщо не ми ги фалИ!
Julius написа:
Предполага се, че след като си купуваш джип - ще имаш пари и да захранваш водовъртежа в резервоара му. Wink

Па тя мойта жипка харчи 5 на сто нафта. Досега не съм карал по-икономична кола.
Сря Дек 16, 2015 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
E99



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
Съпортът наистина не е добър според това, което казваш. Стъклото, като гледам, е минерално, т.е. 50 евра са около 10 пъти цената му в левове (реално аз съм сменял сапфир за толкова пари). Явно обаче е част от горния капак, което обяснява цената, но като дизайн е леко безумно. Каишката също е доста зле, за да се къса така лесно. Иначе проверяването с въздушно налягане е нормална и задължителна процедура след отваряне на часовник - това се прави при всеки нормален часовникар. Като страстен любител и колекционер на часовници - според казаното от колегата, Суунто не са от най-коректните. За съжаление има подобни примери и при 10 пъти по-скъпи марки. Лошото е, че електрониката не можеш да я сервизираш при доверен часовникар, както един механичен часовник.
Сря Дек 16, 2015 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Това са си твои предположения базирани на твоят мал шанс, който може да е точно такъв.

За дивайса може и да е вярно, то реално, след като го смениха, не съм имал проблеми с него.
Виж това каишки, пулсомери не струват и една пета от цената си

Esper написа:
Освен това следващият път просто купувай марака, която да има локален съпорт.
Няма нечупливи неща.


Това звучи добре, но .... Confused Абе оня ден отивам в Гармин, ще си купувам крачкомер. И питам, и човекът ми отговаря: 'Няма." И с това сякаш за него разговорът е приключил. Аз седя и мигам и не мога да повярвам, че това е отговор на официалния вносител на марката. Той видя, че някак не се обръщам и си тръгвам, и се видя принуден да поясни: "След нова година."
Та така за локалния съпорт.
Пък да не вмъквам пак онази история с първия ми Гармин ГПС, когато го занесох на ремонт със счупен дисплей и в сервиза ми обявиха в прав текст: "Ооо, забрави, никой няма да се навие да ти внесе такава скъпа част, която ще излезе колкото уред на старо".
Сря Дек 16, 2015 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
E99



Регистриран на: 22 Яну 2015
Мнения: 75

Мнение Отговорете с цитат
За Гармин ми е странно - наскоро на моя крачкомер почна да му се къса каишката, а тя не се сменя - част от уреда е. Та докато обясня в сервиза проблема (т.е. да го сваля от ръката си), една любезна дама беше измъкнала три цвята от същия модел и ме пита кой искам. Лично аз съм много доволен.
Сря Дек 16, 2015 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
E99 написа:
За Гармин ми е странно - наскоро на моя крачкомер почна да му се къса каишката, а тя не се сменя - част от уреда е. Та докато обясня в сервиза проблема (т.е. да го сваля от ръката си), една любезна дама беше измъкнала три цвята от същия модел и ме пита кой искам. Лично аз съм много доволен.

Ами мойта 60-ка още си седи със счупен дисплей (сигуно вече са 5-6 години), ако имаш път да ти дам да пробваш при мацката? Smile
А под крачкомер имах пред вид FootPod сензор, е това: https://www.youtube.com/watch?v=U1eiq6_5Ybs
Сря Дек 16, 2015 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Не че съм имал много вземане-даване със сервиза в Геотрейд но от единият път съм доволен във всяко отношение.
Пък аз се оказах с доста техни дивайси...
За търговците пък съвсем. Поръчвам разни неща, не ме занимават с депозити...
А никакви връзки нямам там.

Няма значение - важното е, че е тук.
Има кой да напсувам фейс ту фейс ако се наложи.
Това да пращам пошибалка на майната си, да и плащам шипинг, да я чакам седмици, да дращя мейли...
Звучи ми толкова утопично, че няма до къде.
Също толкова, колкото вероятността да ми се счупи касиото Rolling Eyes
Сря Дек 16, 2015 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Няма значение - важното е, че е тук.

Аз не виждам защо е важно. Отново е въпрос на късмет, явно. Не се и съмнявам, че ако сега имаха джаджата в магазина, щяха да ми я продадат или пък навремето, ако резервен дисплей беше наличен, щаха да го сменят, но ето на, и в двата случая нямаха. И трябваше да задействат системата, пък системата толкова куца и тромава, че общо взето трябва да чакаш и да се молиш, евентуално да те огрее. Сунтото го пратих в понеделник, да видим кога ще пристигне обратно и дали ще е преди от Гармин да могат да отговорят кога ще могат да внесат крачкомер. (За сравнение - от Англия през Гъпко идва за 10-на дена, че и по-евтин се връзва)
Сря Дек 16, 2015 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Дисплей в официален сервиз...
Майтапиш ли се?

Естествено, че е тотална безмислица!

Знаеш ли колко поискаха за дисплей на Xperia няколко месеца след покупката му в официалният сервиз?
800лв. За телефона бяха платили 1400 някъде.
Сети се дали го платиха този дисплей...
Толкова вече струваше 2 ръка телефон на борсата!

А иначе си могъл да звъннеш просто по телефона за наличност!
Виж ако в сайта е наличен, отидеш и го няма това наистина е адски дразнещо.
Сря Дек 16, 2015 10:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Знаеш ли колко поискаха за дисплей на Xperia няколко месеца след покупката му в официалният сервиз?
800лв. За телефона бяха платили 1400 някъде.
Сети се дали го платиха този дисплей...
Толкова вече струваше 2 ръка телефон на борсата!


Е, де, нали точно това разказвам и аз. Едно към едно ми отговориха. Само че мен не ме интересуваше колко ще струва и колко е разумно, просто държах счупен ГПС в ръка, който ми беше нужен и исках да го ремонтират. Ама йок. Историята продължи с това, че се изръсих за нова 62-ка от немай къде.
Сря Дек 16, 2015 10:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14  Следваща
Страница 12 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov