ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Suunto Ambit2 или не плачете българи и в Европа е така
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Suunto Ambit2 или не плачете българи и в Европа е така
Автор Съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Ако то бяха казали колко ще струва пак щеше да се случи същото.
Колкото и да харесвам 60-ката 400лв за дисплей не бих дал.
Просто ще купя друг.
Моят си е жив и здрав, пу-пу.
Иначе трябва дс купувам и аз 62 или 64...

Между другото преди време (ама много време) имах касио с гумена каишка.
Скъса се... Ама след години. Не помня колко ама пак много.
Н3 ся кво го правите вие или ги пък ги правят вече от рециклирани презервативи...
Обаче на водомер за хиляда лева е нелепо да се случи за една година.
Не че бих купил с гумена сиджимка до да приемем, че съм мухъл и предпочитам бяло желязо!
Сря Дек 16, 2015 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Абе, тия вече са го изратили обратно!! Баааа ... Смятай в понеделник следобед да го прадам на куриера за Финландия и в четвъртък да си го получа обратно ремонтиран! Shocked
Е, това вече трябва да им го призная.
Чет Дек 17, 2015 8:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Явно отношението на финландците към И.Гърбев е по-специално, а и по Коледа стават Чудеса Very Happy
Чет Дек 17, 2015 9:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Мда, и освен да смучат ракия на клечка се оказа, че и подработват...
Чет Дек 17, 2015 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
g.lubenov написа:
На 500 доларов часовник каишката ясно че няма да е 5 лева ама някак си се подразбира че и няма да се налага подмяната и на всеки 5 месеца.Едно касио тормозя ежедневно вече 3 години, така като го гледам каишката ще изкара още два пъти по толкова, разбирам на суунтото да му се развали нещо по електронната част понеже е накичен с 1000 функции, ама да продават каишки като консуматив при положение че дооста други фирми произвеждат часовници къде къде по евтини а каишките са им вечни.

Тука вече съвсем през просото сте я подкарали. Smile

Моята изкара 2.5 год., не 5 месеца. Да, признавам, че очаквах повече от нея, но явно че въпросния материал, от който е направена не е най-успешния... (макар, че знам ли - може пък наистина материала да е бил "успешен" - някои неща вече така ги правят, сякаш умишлено да се повреждат малко след изтичане на гаранционния им период, без да съм фен на конспиративните теории)!

Esper написа:
Това са си твои предположения базирани на твоят мал шанс, който може да е точно такъв.
Освен това следващият път просто купувай марака, която да има локален съпорт.
Няма нечупливи неща.

Абсолютно несъгласен за локалния съпорт!

Както вече споменах за близо 3 год. активна търговия от Амазон съм им връщал една камара устройства. Имат си онлайн съпорт, диагностицира се проблема, пращат ти етикет (обикновено на DHL, по-рядко UPS), който си разпечатваш и залепяш на кашона => пращаш обратно, на 2-ия ден е при тях, след още толкова получаваш или ново или отремонтирано устройство. Нито една друга фирма, с която съм работил (нито родна, нито чужда) не се доближава по коректност до тях!

А тука да не говорим да случиш на някой местен майстор дето толкова се е взел насериозно, сякаш е надживял света, че не можеш и дума да му кажеш...
Чет Дек 17, 2015 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Ще го имам предвид ако се наложи - имам една пауър банка купувана от хамазон.
И все пак ми се струва абстрактно и сложно - пратки натам, пратки насам...
Предполагам че са за сметка на потребителя.
Времето за транспорта също влиза в сметката.
Може би е въпрос на нагласа.
Аз нямам такава и предпочитам по-консервативни методи на сервизиране!
Чет Дек 17, 2015 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Julius написа:
Гърбев, разбирам позицията ти, но този тип часовници са доста висок клас!

Изобщо не ми ги фалИ!

Ами тогава защо се занимаваш още с тях? Smile
Наистина ми е странна позицията ти - клони към мазохизъм!?
Не ги харесваш, чупят се, късат се, не били висок клас, съпорта им го няма... и продължаваш да упорстваш?
Пускай го в продавалника и да се приключва. Мини на друга марка.

Аз съм си доволен от Сунтото - нямам сериозни забележки. Cool

igurbev написа:
Julius написа:
Предполага се, че след като си купуваш джип - ще имаш пари и да захранваш водовъртежа в резервоара му. Wink

Па тя мойта жипка харчи 5 на сто нафта. Досега не съм карал по-икономична кола.

ОК, от джип до джип има разлика.
Примера ми беше илюстративен, не да се дълбае в конкр. марки.
Надявам се, че си разбрал какво съм имал предвид и няма нужда от доп. обяснения.


Последната промяна е направена от Julius на Чет Дек 17, 2015 11:50 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Чет Дек 17, 2015 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Julius написа:
...Пускай го в продавалника и да се приключва...


Или в кофата...

Моят пример започна помпозно така:



И поради това:



Завърши след около месец ето така:



Не стигна дори до ебалника!
То и моят случай може да се третира как ли не само не и като мазохизъм Laughing
Ако беше купуван от локален търговец вероятно щеше да има съвсем различен сценарий!
Чет Дек 17, 2015 11:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Ще го имам предвид ако се наложи - имам една пауър банка купувана от хамазон.
И все пак ми се струва абстрактно и сложно - пратки натам, пратки насам...
Предполагам че са за сметка на потребителя.
Времето за транспорта също влиза в сметката.
Може би е въпрос на нагласа.
Аз нямам такава и предпочитам по-консервативни методи на сервизиране!

Не, за сметка на Амазон е и в двете посоки! Невероятни са. Wink
Тоя етикет, който ти пращат (обикн. на ДХЛ) съдържа всичко - адреса на получателя..., лепиш на кашона и го връчваш в склада на ДХЛ (който е до стария терминал на летището). Не плащаш нищо.
...
Преди няколко години въведоха промяна в политиката си - удържат ти авансово 20% (ако държавата е сред тези, за които се дължи ддс) и те ти плащат ддс-то на границата - дори и с това не се занимаваш (когато си фирма и си упълномощил нотариално международните куриери UPS/DHL/Fedex, макар че Амазон не работят с Федекс... та куриерите ти освобождават пратките), но Амазон ти удържат авансово ддс-то и още на ниво поръчка в сайта им знаеш каква ще е крайната ти цена. Имал съм случаи дори, когато съм внасял аксесоари с вградена лампа (понеже за всички осветителни тела се дължи мито) - дори и митото не платих, бяха ми удържани само 20-те% (а митото беше още 7% някъде), дефакто те ми го платиха...? Което вече ме изуми. Единия път пък изпратиха стоката от някакъв склад директно от китай (не от щатите) и ми възстановиха refund цялото ддс, което бяха удържали авансово... супер коректни пичове! Но трябва да се има предвид, че Амазон е платформа където всякакви търговци могат да си продават стоките... и хората се бъркат. Аз говоря за фирмата Амазон, не за сайта Амазон, който е тяхна собственост. Wink Те и Сунто си продават часовниците на техния сайт и дори си мислех да си го купя от там, но все пак от тук ми излезе малко по-евтино. Макар, че обикновено не е така.
...
Иначе и с едни канадци търгувахме едни други устройства - те бачкаха с Федекс и когато на едното се наложи сервиз - в едната посока беше за моя сметка, в обратна за тяхна. Излезе ми 100-на лв. с Федекса. Не беше особено приятно. Very Happy Но пък го отремонтираха безплатно въпреки, че вече беше изтекъл гаранционния период, което се компенсира с разходите по транспорта.
Чет Дек 17, 2015 11:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Julius написа:
Моята изкара 2.5 год., не 5 месеца.

Тази дискусия вече сме я водили тука. То и при мен, откак ми писна да се занимавам с пулсомера и го зарязах в шкафа, изкарва вече половин година, за разлика от предните, които спираха да работят след два месеца.
Колкото до другата марка, аз вече си взех един Гармин, да подчертая, на цена повече от два пъти по-ниска от тази, на която го продават в България. Големият проблем при него обаче, се оказа, че не може да се използва като часовник. Така че изглежда ще разнасям сунтото още извествно време. И разбира се, не бих го продал - ти да не ме взимаш за някой финландски мошеник, че ще причинявам тази беда на друго човешко същество?
Чет Дек 17, 2015 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
...Големият проблем при него обаче, се оказа, че не може да се използва като часовник...


Как така по дяволите?
Даже на снимката показва час... Shocked

Иначе за цената не знам...
Ама чета в интернационалният сайт, че хуйнята струва 400 гущера.
Тук го продават за 700лв.
От тях изпадат веднага 5% а ако познаваш правилни хора и 10% та ми се вижда съвсем адекватна цена.
Не ме разбирайте погрешно, нито съм служител, нито съм рекламно лице на вносителя.
Чет Дек 17, 2015 11:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Julius



Регистриран на: 01 Авг 2013
Мнения: 61

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Колкото до другата марка, аз вече си взех един Гармин, да подчертая, на цена повече от два пъти по-ниска от тази, на която го продават в България.

Ами, честито. Smile
Надявам се да не ставаме свидетели на нова тема със заглавие: "Гармин Форрънър или не плачете българи и в Европа е така".
(последното е в сферата на шегата, настина ти пожелавам да нямаш ядове с него!)

igurbev написа:
Така че изглежда ще разнасям сунтото още извествно време.

Гармин къде могат да си качват статистиката?
Имат ли си сайт по подобие на Мувскаунта?
(от толкова технологии накрая се загуби най-важното - дейностите, които да записват)
...
Колко часа ти е годишната статистика за 2015 със сунтото?
Сигурно си ги докарал почти 1000h? Smile
Моята е скромна, гледам да го докарвам x1h среднодневно.
Чет Дек 17, 2015 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
igurbev написа:
...Големият проблем при него обаче, се оказа, че не може да се използва като часовник...


Как така по дяволите?
Даже на снимката показва час... Shocked

Иначе за цената не знам...
Ама чета в интернационалният сайт, че хуйнята струва 400 гущера.
Тук го продават за 700лв.
От тях изпадат веднага 5% а ако познаваш правилни хора и 10% та ми се вижда съвсем адекватна цена.
Не ме разбирайте погрешно, нито съм служител, нито съм рекламно лице на вносителя.


За да не си говорим приказки. Обърни внимание, че варианта е с пулсомер (тука тази комбинация струва 799 лева по спомен), като са включени 4 паунда (над 10 лева) доставка.



За часовника - реално като всеки ГПС естествено може да показва часа, но работата е там, че не е предвиден да работи в режим часовник, т.е. с включването се активира ГПС мода. Прогбвах да изключа ГПС-а от сетингите и само да си гледам часа, но батерията падна за 3 дена, което не е ОК.
Чет Дек 17, 2015 12:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Julius написа:

Гармин къде могат да си качват статистиката?
Имат ли си сайт по подобие на Мувскаунта?

https://connect.garmin.com/
Чет Дек 17, 2015 1:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Сменили са я! Ахахахахаааааа ... Jumpy Сменили са я тъпата каишка, без изобщо да става дума в кореспонденцията за това! Убиха ме! Daz
Чет Дек 17, 2015 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Следваща
Страница 13 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov