ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Северни Родопи - водопадите около село Устина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Северни Родопи - водопадите около село Устина
Автор Съобщение
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Вр.Малтепе над с.Скобелево Отговорете с цитат
Всъщност върха е малко хълмче с понор отгоре.
Така го даваха и на картите и реших да проверя тази работа.
Снега беше мокър и снегоходките станаха на токчета .
Срещнах и диви животни - амммаааа доооокааттто го изззвадя .....(фотото де).








_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Чет Фев 18, 2016 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Тодоров траверс Отговорете с цитат
Днес 23.02.2016г завършихме траверса над манастир "Св.Тодор" .Тръгнахме от добре познатата скалица дет мяза на .......


После по скалното ребро нагоре до асфалта.
Носихме и въже, ама само го носихме - пусти мързел.
На места си трябваше - голям ронляк и аха да стане белята........


Ще пална една свещ.....

Колата оставихме до разсадника.




Гледките са хубави а изживяването е адреналиново.







Няма да разкривам напълно маршрута за да има и изненади ,който реши да го пробва.





Това е Черни връх над Лещерско .



Това е крепостта Перестица и връх Белмекен на заден план.




Връх Анатема до с.Скобелево .


Обзорна гледка на почти целия траверс .


Най-трудната част отблизо .






Това е дерето с Черешката на тортата (Големия Устински) отдалеч .



После слязохме по тайна пътека с много нападали дървета.(требе да е тайна щот надушихме необран див чесън !!!).



Слънцето се скри тъкмо навреме .


_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Вто Фев 23, 2016 2:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Тази неделя малко непланувано направих пореден опит да намеря пътека до "Черешката на тортата".

След малко заготовка на ябълки за Кауфланд от борсата в Първенец се грабнахме с един колега - по-луд и от мен да отидем

на водопада. Бях му разправял за фикс идеята ми да разуча каньона и намеря просека до водопада и на него му стана интересно.

Определено бе необмислена проява, защото бях забравил вкъщи фотоапарата и щеките. Снимах с евтин смартфон с лоша камера.

Другият момент е, че вече всичко се разлисти. Изпуснахме момента преди 10на дена.


Иначе изпробвах по другия отдавна замислен източен маршрут - да се спусна по източното дере от пътя Перущица - с. Скобелево.

По този начин предполагах, че ще стане по-бързо и се надявах да избегна част от праговете на дерето, за които бяхте писали.

Направил съм на картата отсечката, по която минахме.





Като цяло не бе трудно да се стигне до Устинска река, но си бе истински "Глиганинг".

Като слезнахме в дерето на места се стичаше вадичка, а на места водата се губеше.

Ето една снимка от него.





Вече накрая като стигнах реката се оказа, че сме на 5 метра над нея - отвесна скала. Това бе първото препятствие и имаше едно опасно спускане до коритото на реката

Криво ляво слезнахме и се чудих на връщане как ще се качим, но видях един заобиколен път, който използвахме на връщане.

Както и да е осъзнахме, че трябва да вървим по реката, тъй като от двете страни си бе отвесно.

Това е и мястото, където излезнахме на реката и поехме нагоре по коритото й.








Едно красиво скално образование наподобяващо очи и нос





Повървяхме от източния бряг 50-100 метра и всичко се стесни. Оттук нататък трябваше да газим по коритото.





Това зад мен го минахме, въпреки че бе хлъзгаво, но прагът на следващата снимка не можеше да бъде преодолян с обикновено средства.
наложи се да се качим отново от източна страна, като си ожулих и натъртих леко десния крак при едно подхлъзване. Колегата и той се удари.
Реално оттук нататък бе опасно и рискът от подхлъзване и последващо падане бе голям. Не е препоръчителен за неопитни, не че ние сме нещо кое знае какво, но се хващахме за храсти, малки дървета и на места на скали. Като цяло скалата е ронлива.





Като подминахме източно първият праг се откри стеснението на следващата снимка. Вижда се, че е вече невъзможно да се следва коритото на реката. Западния бряг е още по стръмен, но се забеляза, че по-горе на 30-40 метра има по-лесен маршрут. Оттам най-вероятно са минали Мартин и Мислещ.
За нас обаче бе невъзможно да се прехвърлим на Запад, даже това трябваше да стане още в началото да поемем надолу към селото и да търсим начин да се качим на западния бряг.





И така достигнахме до максимума на възможностите си. Оттук нагоре само с алпинистка екипировка. Единствено изглеждаше, че по Западната страна отгоре все още има начин да се продължи напред. Иначе водопадчетата от предходната снимка останаха под нас. Ние бяхме на около 10-15 метра над тях.

Видя се и "Черешката на тората, но ми стана ясно, че от Източния бряг е по-лоша видимостта, а и дървото в долната част на водопада се е разлистило и закрива гледката Sad

Между другото точно тук намерих едно захвърлено пластмасово шише от 500 мл. минерална вода. Явно някой друг също е достигнал до тук.

Защо го е оставил, няма да коментирам. Но след храсталака отдолу бе пропаст, дори да се върви по реката се вижда, че на водопада няма как да се мине без въже.





Тук съм сложил няколко стрелки за указания:

- жълтатата стрелка е краят. Надолу е над 10 метра пропаст. Според мен височината на водопада е 8-10 метра и не може да се премине без екипировка.

- синята стрелка показва втория водопад, който на снимката не се вижда, но е там зад дърветата. Това ще е другото препятствие до "Черешката на тортата" Според мен и той има височина 8-10 м.

- червената стрелка е Западния бряг и ние виждахме, че дотам на 30-40 метра над реката може да се минава, но точно от другата страна на канарата вдясно на водопада не се знае какво има и дали може да се спусне без въже? Като гледам снимките на Мартин и Мислещ може би дотам са стигнали?

Истината е, че ми е любопитно дали все пак ще може да се премине тази канара?





Ето го в увеличен режим, но с много лошо качество, заради калпавите възможности на камерата на смартфона.





"Черешката на тортата"





С Мислещ сме запланували тази неделя да хванем Западния бряг и се надявам да се похвалим с по-успешно проучване и снимки. Ще взема

големият телеобектив и апарата. Само, че за него ще трябва и статив и ще видя как ще се преминава натоварен?
Чет Апр 14, 2016 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Стягай се за неделя! Smile Не знам дали е уместно да носиш тежка техника, но ти си знаеш. Аз съм достатъчно портативен и с новото фото.
Ако има други желаещи, с дебели глави за трошене, да си казват навреме.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Апр 14, 2016 9:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение До границата на възможното - трите големи на Устинска река Отговорете с цитат
Всичко започна преди 2 години, когато горе-долу по същото време в каньона на Устинска река успях да достигна до обзорно място, от което се виждаше големия водопад. Снимах го от далече, особено със зуум, но тогава нямах ясна идея как да продължа към него.
Дойде и този момент - изминалата неделя. Опитвайки се да поддържам същия маршрут, но без да успявам, този път излязох по-надолу по склона под обзорната площадка от преди 2 години. Водопадът се виждаше все така далече, но после разбрах, че съм на прав път, защото намерих начин да продължа. Всеки който е ходил до това място знае, че има един специфичен скалист праг, който се спуска по западния склон към реката, приличащ от далече на арменски нос. Той пречи да се продължи напред по-ниско по склона, но може да се заобиколи отгоре. Ето го водопада с леко увеличение(нямам дълъг обектив за новия апарат), на преден план арменския нос:



Напредвах бавно, под убийствения аромат на люляците, до някъде буквално убийствен, защото цветовете отделят циановодород. Разбира се те са основния помощник по маршрута защото жилавите им клони служат за извличане на десетки места. Имаше и доста родопски силивряк:


След прага, основно движението е по нишите под скалите, дори бих казал, че има подобия на пътеки. Някъде от склона, водопада още е твърде далече:



По някое време логиката, а и единствената възможност, водят надолу към реката и то точно на място, където реката минава между две скали във вид на 40 см улей. Удобно място за пресичане - хоп и съм отсреща. Малко по-горе има удобна площадка, от където леко започва да се разкрива истината за нещата. Както се оказа, големия водопад не е сам, има два предхождащи го по-малки братя!
От площадката се вижда първия от голямата тройка. Това отгоре на снимката е той - сравнително полегат към 20 м общо:



Всъщност, това е най-удобното място от много време насам, човек да стъпи на равно, да седне, дори да легне и да си почине, обаче е оазис във всичко наоколо. Но кой е дошъл да почива? След 2 нелесни преминавания на реката, чрез островче, съм отново на същия бряг, но по-нагоре. Следва много стръмен склон, може би към 75 градуса, с влажни пролетни треволяци, тънка почва която се сурка в комплект с всичко отгоре и изобщо няма къде да се хванеш. До първите клони и храсти изчерпа остатъка от силите ми и малко по-навътре под дърветата яхнах щръкнал камък и бях до там. Оказа се, не само физически, защото гледката пред мен разкри втория водопад, може би към 30 м висок и брутална картина на абсолютна невъзможност да се продължи напред. Водопадът е много красив и в горната си част има нещо като скок на водна пързалка, от където падащата вода полита нагоре, разпрашва се и отново поема надолу:



За съжаление, баш водопадът, който по моя преценка е към 40 метра, леко надничаше и то между клоните, т.е. виждаше се само малко от горната част. Вече съм сигурен че той е абсолютно недостижим без катерачна екипировка.
Дойде време да се сетя, че трябва и да се връщам, слизането по склона, който изкачих преди малко беше още по-гадно. Всъщност половината беше суркане на една страна, като рискувах да не мога да спра. Долу бях зелено-кафяв и разглобен, а имаше още много...
Допълнително си усложних връщането, защото носех червен спрей боя, за да се опитам да маркирам. Какво съм свършил е друг въпрос, най-много да объркам някой.
Водопадът на връщане:



Тук вече и слънцето напече и стана още по-напечено:



Снимката обхваща целия финален участък, който се оказа, че като време и трудност си е половината бъхтене:



Червената стрелка показва мястото (под дърветата), до което стигнах. Синята стрелка сочи мястото някъде долу в реката, където тя се пресича.
Все пак, ако някой иска да ходи натам, точно там където свършва пътеката по реката започваща от Устина, отстрани на камъка съм нарисувал 2 червени стрелки, сочещи почти посоката където се започва стръмно изкачване по склона на дясно. От там започва грубата част и подсказва дали човек да продължи, или да се откаже навреме.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Апр 18, 2016 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Браво за постижението! Обичам да чета твоите пътеписи.
Жалко, че пак си останал сам.
Снимките са прекрасни! Възторг!
Пон Апр 18, 2016 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ружа 62г. написа:
Браво за постижението! Обичам да чета твоите пътеписи.
Жалко, че пак си останал сам.
Снимките са прекрасни! Възторг!


Благодаря!
Кирчо нещо се контузи и добре, че не се нави да тръгне така, че щяхме да се върнем.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Апр 19, 2016 7:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Митко, много красиво! Поздравления за усилията и благодарности за споделянето.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Вто Апр 19, 2016 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:


Благодаря!
Кирчо нещо се контузи и добре, че не се нави да тръгне така, че щяхме да се върнем.


За съжаление направих беля да стъпя накриво, тичайки и след скок. Случи ми се в събота, баш на първия ми мач по тенис на маса - последен кръг В1 Югозападна група. Нямаше как и изиграх още 4ти мача с подут глезен, докато последната отборна среща реших да я пропусна. Хубавото е, че няма нищо скъсано и счупено.

Днес вече не ми се надува стъпалото, както и започна да ме сърби, което е признак на оздравяване.

Само ме е яд. че изпуснах поредна възможност за проучване и да се срещна с Митко. Щеше да бъде глупаво от моя страна да се пробвам.

За тези склонове трябва да си на 100% здрав. Кракът можеше да ми поддаде и да ме изложи на риск.

Иначе, това което ми направи огромно впечатление от снимките на Митко, как за 1 седмица всичко се е разлистило още повече.
Вече изобщо не се вижда през листата. Определено е стигнал по-далече от мен, като явно канарата, която мислих, че ще е единствения
възможен път я нарича "Арменския нос".

Аз ги бях видял двата по-малки водопада, но явно има трети, който е точно зад "Арменския нос". От Източния бряг нямаше видимост към него.

Другото, което определено ме изненада е оптичната измама, която се получава спрямо реалността. Аз зимата като гледах последния участък отгоре от скалите на Източния бряг коритото на реката ми изглеждаше почти равно. В началото на темата съм публикувал няколко снимки отгоре. Оказва, че малките прагове, които виждам отгоре всъщност са по на 10 метра, а Митко твърди по 20, че дори 30 метра.

Изглеждаше лесно, а се оказва невъзможно отдолу да се достигне до "Черешката на тортата".

Единственото, което остана е да се посети след листопад с телеобективи и да се направи една добра снимка. Smile

За отгоре и спускане с въже винаги мога да съдействам за пътя. Smile
Вто Апр 19, 2016 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Този първия, който казвам, че е към 20 м е сравнително полегат. Става дума за по-горното нещо на снимката, това долното на преден план е малък водопад. Просто ги снимах двата в комплект от удобно място. Целта на финалното катерене по гадния склон беше да се заобиколи точно този водопад и да се види втория, който от тук не се виждаше. Втория, е този на който се вижда горната част, на повечето снимки на Големия(третия). Вижда му се горната част т.е. "пързалката". А водопадите които си видял надолу са съвсем други, аз пък не съм ги виждал. Нищо чудно да има няколко 10 метрови поне надолу по реката, ако се съди по звука.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Апр 20, 2016 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Този първия, който казвам, че е към 20 м е сравнително полегат. Става дума за по-горното нещо на снимката, това долното на преден план е малък водопад. Просто ги снимах двата в комплект от удобно място. Целта на финалното катерене по гадния склон беше да се заобиколи точно този водопад и да се види втория, който от тук не се виждаше. Втория, е този на който се вижда горната част, на повечето снимки на Големия(третия). Вижда му се горната част т.е. "пързалката". А водопадите които си видял надолу са съвсем други, аз пък не съм ги виждал. Нищо чудно да има няколко 10 метрови поне надолу по реката, ако се съди по звука.


Няколко пъти преглеждах моите и снимките на Митко като стигнах до извода, че най-вероятно "Арменския нос" не е канарата, срещу която се озовах по Източния бряг, ами е 200-300 м. преди това. Явно са скалите срещу дерето, откъдето се спуснах, за да се добера до Устинска река. Предполагам, че онова скално образование, което снимах - очите с носа би трябвало да е долната част на прага и прагът напълно заслужава името си. Very Happy

След анализа на снимките ни, според мен водопадите са 3 на брой и накрая е "Черешката на тортата". Аз нямаше как да видя първия водопад на Митко, защото е зад скалата на първия водопад, до който аз стигнах по коритото. Митко от своя страна не го е видял, защото е минал отгоре и направо се е озовал на втория от поредицата.

Консенсуса е за третия - този до, който той се е добрал, а аз виждах през листата на дърветата, но нямаше как да го заснема. Въпреки всичко трябва пак да се отиде, но наистина да не е разлистено, че така е много объркващо с листата и нямаме добър ориентир.
Сря Апр 20, 2016 12:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да, прав си - няма как да си видял най-долния от трите големи, без да си преминал Арменския нос. От друга страна, това на твоите снимки прилича да е точно долния край на Арменския нос, макар че върху него се виждат дървета. Ти ще кажеш как изглеждаше нагоре, погледнато от долу. Аз отгоре виждах само скали. Извода си го правя от това, къде излиза страничното дере, по което си слязъл. Абе нещата почти се изясниха. Лошото е, че от две ходения там, значи 2 отивания и 2 връщания общо, нямаше две минавания по един и същ маршрут на 100 %. Дори си мисля, че няма и на 80%, въпреки спомените, въпреки пирамидките на места, въпреки GPS траковете, пълни с грешки заради загуба на сателити...
Иначе идеята за изграждане на екопътека на това място хич не е лишена от смисъл.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Апр 20, 2016 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение За повдигане на темата.... Отговорете с цитат
Скоро ходихме над с.Устино..

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipM679ERjjPOvSuvcmI018ATIsshJ8PkmkInSTQ_?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

Снегът беше около 40 см в началото после стана към 70 см.

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipMyBowdLEvGMSlLbNdBUo4glk7YY6e2VRkoDuaF?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R


Малкия водопад замръзнал.....

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipPWNCKdpczUFB-9GECsGVMFMcgs3mdY6rP8UBo2?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R


https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipPvlQdIjvpmpPAT13R-b8hP2Y-3v2ZOOiKcfd8q?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

Само и чифт снегоходки ....
Първия правеше пъртина.
Пътеката беше затрупана с надвесени клони.

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipNMuCxeHeM_HmWvEdaDW2fP-oP2SOWYrOp0P_dF?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipMW8fsI3hrNSYBqLq7jRcpwH6o5lh8v9Ocri1NW?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

Кулата отстрани.

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipM3_-qDOoWMK5i3fVDDRAnvFTSj9rjClrj1UVIr?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipP6nIbOigDczhKU637ZJVNuoUgjF_P_wKhdxYCN?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipNOM1aysvcJGELVauoDF48AzbjhcNQlvsmpqrgn?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

Това сме ние...


https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipNucHVbOzHnulnh-vghnrY-MnI7pZvuj6Dwi6vy?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipNPbRPSnqCQoLIqYRtu3P_blG4ylh_3uKAJQZlK?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

Изглед надолу .

https://photos.google.com/share/AF1QipMXxCUdpSLhbDSpApQ5I9KUmAGAOrjbQqZpb7CRrbxhW19bQRC1gTMFxCyJ6iW0sg/photo/AF1QipOKnCky3SkDZrW-UBklkVZI-jkSDbmpd0CH7IZD?key=dWd2S3IwTTlHQUtmQnNPV0ZDVmsxTmFJMGZuLU1R

Добре беше макар и за кратко.

П.С. И това ако е добре подредена тема здраве му кажи.....
Явно не съм чак толкова ПС грамотен..

_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Вто Яну 31, 2017 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат


Снимките са много хубави, жалко е да не се виждат качени. Ето отново промяната : от краят на адреса на снимката се изтрива : =w1162-h780-no , и на негово място се слага това : %3Ds900-tmp.jpg
Вто Яну 31, 2017 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат


_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Вто Яну 31, 2017 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 4 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov