ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Северни Родопи - водопадите около село Устина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Северни Родопи - водопадите около село Устина
Автор Съобщение
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение М-да получи се... Отговорете с цитат
Получи се .
Допреди малко бих се заклел ,че правех същото (триех и добавям %3Ds900-tmp.jpg).
Но сигурно нещо съм объркал .

По пътя за Чурен.



Малко новогодишни параклиси от околностите.







вр.Комаров камък и паметника по-надолу.









Първенешкия водопад.





_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Вто Яну 31, 2017 8:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ти обаче продължаваш да си пишеш в темата за Устинските водопади. Трябва да взема да я почистя. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Фев 01, 2017 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Сакън !!!
Не пипайте.........
Тамън се научих как да качвам снимки в тази тема ...
и ще трябва да уча как да качвам за друга. Laughing

_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Пет Фев 03, 2017 4:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Хубаво. То идва водопадено време. Пуснах мухата на един познат, да дроним Големия, като не се дава по друг начин. Ще видим какво ще стане, като разбере че няма кой да му вади дрона от долу, ако падне. Smile

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Фев 03, 2017 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Да така ще стане -
първо ще има глиганинг ,а после дронинг...
Успех .

_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Нед Фев 05, 2017 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение Тодоров траверс отново ....... Отговорете с цитат
Здравейте,
отново минахме Тодоровия траверс на Тодоров ден тази година.







Панорамка...






_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Пон Мар 06, 2017 12:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение По следите на мислещия...... Отговорете с цитат
Здравейте отново,

На 21.03.2017г. Киро(Пастушански) рече - "Давай да снимаме Устинския докато не се е раззеленило".
Време за изпълнение на проекта - общо 4 часа, прецизно подбрани по точно по обяд.
Който се е занимавал с фото се сеща за какво иде реч - обедно слънце (без облаци естествено) , флаери , хроматични аберации и др.
Затова тези снимки са документални и нямат художествена стойност.
Ама стига съм се оплаквал - мероприятието мина чудесно и без жертви.
Карахме по следите на мислещия .
От неговата марка нагоре по сериозното и излязохме на тераса точно под Кулата и параклис"СветиГеорги".





После траверсирахме под Кулата и излязохме под южната и страна.

Кулата отзад...




От тук се вижда и терасата към ,която се целехме.
Последва стръмно изкачване с глиганинг.



Киро пръв додрапа и дочувах радостните му възгласи.



ДАААА гледката си я биваше....











И тук боклуците от Гугъл ме саботираха ....
Изчезнаха ми снимките от Гугъл фотото - има такъв албум а квадратчетата на снимките са сиви.
Като ти е некъдърен и скудоумен продукта ,що го налагаш - ми той не става.....

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Следва продължение........

_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Сря Мар 22, 2017 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
donzezi



Регистриран на: 15 Апр 2014
Мнения: 130
Местожителство: Пловдив

Мнение По следите на мислещия (продължение). Отговорете с цитат
Здравейте,

Продължавам темата с фотографски неща.
Дотук снимките са правени с Никкор 16-85 и Тамрон 70-300.
Дойде ред и на Базуката 150-500 .
Обслужващ персонал - 2 души.
Далекобойност - абе бие си далеко, дойде малко дълъг за целта .



Това не е с него правено....



ЗАДРУГАТА на УСТИНСКИЯ.





От панорамната площадка се вижда и ............панорамна гледка.







Другия път може би по-наблизо и с припиване на място заради изгрева.
По залез няма да стане заради източното изложение на водопада.
И да има червени облаци , и вечерен огън ,и сгодна компания ,и ракия, и македонска наденичка на жар ........размечтах се - извинете.
Поздрави и доскоро.

_________________
Избягвам употребата на БДО, ПКС, ИОМ, ИБПУ, ССОБ и телефонен способ ,но ми се налага !!!
Сря Мар 22, 2017 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Сега и аз да напиша някои уточнения:

За случая бях взел със себе си специалната техника, която бе наречена шеговито от групата - "Голямата базука" т.е. телеобектив Sigma 150-500 mm с оптична стабилизация. Забележете, че там, където Дон Цеци е щракал връх Кулата с обикнования обектив има една едва забележима бяла точка на него, а ето какво се получава с оптикатата при най-голямото увеличение.



Поради размерите и теглото на обектива се наложи да играя ролята на допълнителна стойка за стабилност при заснемането. Стативът се оказа прекалено крехък и започна да поддава. Заскърца и запука, хвъркнаха даже и болтове. Smile Наложи ми се да подпирам с глава, че иначе всяко трепване щеше да размаже снимката.








Още по-учудващото бе, че въпреки разстоянието от 500 м. по права линия до водопада се оказа, че сме прекалено близо за възможностите на оптиката. Smile
Дон Цеци бе прав, че носенето на този "кьотук" бе излишно.

Ако успеем да сглобим панорамната снимка направена с него ще я публикуваме тук.

Ето все пак тези двете снимки са направени със Сигмата, но съпругата ми ги обработи с Фотошоп заради силното слънце





Чет Мар 23, 2017 3:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Определено водопада хич не е фотогеничен, за съжаление. Също като Лястовичи вир(със същото изложение). Има и по-добри гледни точки, но с повече зор(справка - моите снимки). Тогава няма да ви трябва този "кюнец". Идеята да се преспи на място ми мина през главата миналата година, като се мъчих в района. Проблемът е, че единственото читаво място е от другата страна на реката, под третия водопад, макар да е усойно. Ето тук:



А и гледката си струва.
Другаде е или скали или шубрак или и двете, и на всичко отгоре далече от водата. Абе чепато място.

П.П. Да ви питам, забелязахте ли някъде червена маркировка, която опитах да правя миналата година?

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Мар 23, 2017 12:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Very Happy Определено водопада хич не е фотогеничен, за съжаление. Също като Лястовичи вир(със същото изложение). Има и по-добри гледни точки, но с повече зор(справка - моите снимки). Тогава няма да ви трябва този "кюнец". Идеята да се преспи на място ми мина през главата миналата година, като се мъчих в района. Проблемът е, че единственото читаво място е от другата страна на реката, под третия водопад, макар да е усойно. Ето тук:



А и гледката си струва.
Другаде е или скали или шубрак или и двете, и на всичко отгоре далече от водата. Абе чепато място.


Да, този път на скалата горе можеше да огледам добре цялото дере. Разбрах много добре докъде си стигнал. При това слънце нямаше смисъл да продължаваме, а и трябваше да се връщаме поради моята ангажираност с децата.

Не знам дали има смисъл да продължаваме още да драпаме нагоре по това дере, но вече смея да твърдя, че съм го разучил напълно.

А за ново пробване на "Кюнеца" ще отида със съпругата по пътеката Устина - шосето Перущица-Върховръх. Там вече разстоянието до водопада по права линия ще е над 1000 м. Тамън и тя ще може да го види, но този път ще нося и нашия масивен статив.


Последната промяна е направена от kikoleppard на Чет Мар 23, 2017 12:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Мар 23, 2017 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Другия път може би по-наблизо и с припиване на място заради изгрева.


Като вземем предвид и мечтанията за македонска наденичка на жар, ракийка и добра компания май не е случайна грешка Very Happy
Чет Мар 23, 2017 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Позволих си да рисувам върху ваша снимка, защото някои неща се виждат чудесно:



Тук сте хванали големия водопад и втория(под него). Червената стрелка показва точно до къде стигнах. После е отвес. Чудя се дали не може човек да се промъкне и спусне до прага, който сочи зелената стрелка? Би било най-доброто място.
Що се отнася до ядене и пиене на това място, струва ми се, че комарите ще изпият ракията и ще се изпикаят в огъня.
Tooth

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Мар 24, 2017 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
kikoleppard



Регистриран на: 03 Фев 2015
Мнения: 115
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
kikoleppard написа:


А за ново пробване на "Кюнеца" ще отида със съпругата по пътеката Устина - шосето Перущица-Върховръх. Там вече разстоянието до водопада по права линия ще е над 1000 м. Тамън и тя ще може да го види, но този път ще нося и нашия масивен статив.


Речено-сторено:

Мисия "Устински Водопад и Голямата Базука"

При предходния "Глиганинг" из каньона на Устинска река разбрах, че съм подценил възможностите на "Голямата базука" - телеобектив Sigma 150-500 mm.

За да направя по-добри снимки реших този път да подходя по-професионално. За нуждите на перфектните фотоси използвах както следва:

1. Позиция за снимане, този път на разстояние 1000-1200 м, а не както преди 500 м.;
2. Масивен статив;
3. Подходяща мека светлина при залез;
4. НАЙ-ВАЖНИЯ АКСЕСОАР! Razz - качествен фотограф.

Снимките на водопада са направени със специалната техника. Другото е снимано с тилифоня с цел да покажа позицията на снимане и как фотографът Smile се бореше със стръмния склон и масивното оборудване.

Обобщавайки съпругата ми, нямаше нищо против всички несгоди, тъй като успя най-накрая да тества пълните възможности на фотографската си техника, а и да зърне това красиво кътче заедно с недостъпния водопад.



































Пет Апр 07, 2017 4:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Много сполучливи снимки, браво! Третата ми хареса най-много.

@mislesht: Водопадът не бил фотогеничен, а? Smile
Пет Апр 07, 2017 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 5 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov