ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Относно ГРАМОТНОСТТА в постовете.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Относно ГРАМОТНОСТТА в постовете.
Автор Съобщение
Росен Русев



Регистриран на: 07 Окт 2012
Мнения: 14
Местожителство: Београд-София

Мнение Относно ГРАМОТНОСТТА в постовете. Отговорете с цитат
Не мога да разбера защо некои потребителите във форума пишат:Рила,България,имена на хора,градове,начало на изречението и.т.н.,с малки букви?!Грешна пунктуация е друга история.Има тук потребители които пишат всеки ден.Вместо да реагират,те се преструват,че нищо не са видели,мълчат!Аз не съм филолог,но спокоино казвам:жалко за толкова добър форум,защото тук е забравена думата грамотност.


Последната промяна е направена от Росен Русев на Сря Апр 02, 2014 7:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Апр 01, 2014 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
f(x)dx



Регистриран на: 24 Мар 2012
Мнения: 68

Мнение Отговорете с цитат
Навярно мнението Ви е първоаприлска шега, защото има много пунктуационни грешки в него
Вто Апр 01, 2014 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат

Вто Апр 01, 2014 11:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
А дано, ама надали...
Сря Апр 02, 2014 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Re: Грамотност Отговорете с цитат
Росен Русев написа:
Не мога да разбера защо некои потребителите във форума пишат:Рила,България,имена на хора,градове,начало на изречението и.т.н.,с малки букви?!Грешна пунктуация е друга история.Има тук потребители които пишат всеки ден.Вместо да реагират,те се преструват,че нищо не са видели,мълчат!Аз не съм филолог,но спокоино казвам:жалко за толкова добър форум,защото тук е забравена думата грамотност.


Няма МНОГО пунктуационни грешки, само три. Но Росен не е българин и не е учил български правопис.

Наглото правописно безкултурие в някои постове е наистина толкова ужасно и нетърпимо, че ето, то дразни дори един чужденец.

АДМИНЕ, наложи малко взискателност!
Сря Апр 02, 2014 10:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност е пълно с всякакъв вид грешки. Да не говорим за липсата на интервал след препинателен знак. По-добре темата да бъде изтрита. Wink
Сря Апр 02, 2014 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Росен Русев написа:
Не мога да разбера защо некои потребителите във форума пишат:Рила,България,имена на хора,градове,начало на изречението и.т.н.,с малки букви?!Грешна пунктуация е друга история.Има тук потребители които пишат всеки ден.Вместо да реагират,те се преструват,че нищо не са видели,мълчат!Аз не съм филолог,но спокоино казвам:жалко за толкова добър форум,защото тук е забравена думата грамотност.

Кой каквото търси - намира.
По-важна е информацията в съдържанието, отколкото правописа. Не мислите ли?
А я́ като ча́т-па́т вклю́чим на диалект, шчо́ пра́име? Smile
Не бъдете буквоядци.
Все пак, ако искате, може да се създаде една тема /или настоящата/, в която да постваме цитати от постове с по-фрапантни случаи на неграмотност. Стената на грамотността. Very Happy

Апропо - аз предлагам да започнем с автора на темата.
Колко грешки има в поста му? Tooth

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Апр 02, 2014 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Филоложкото сърце не трае!

Цитат:
Не мога да разбера защо нЯкои от потребителите във форума пишат: [интервал]Рила,[интервал]България,[интервал]имена на хора,[интервал]градове,[интервал]начало на изречението и.т.н.,[интервал]с малки букви?![интервал]Грешна пунктуация е друга история.[интервал]Има тук потребители, които пишат всеки ден.[интервал]Вместо да реагират,[интервал]те се преструват,[интервал]че нищо не са видели,[интервал]мълчат![интервал]Аз не съм филолог,[интервал]но спокоЙно казвам:[интервал]жалко за толкова добър форум,[интервал]защото тук е забравена думата грамотност


Ако авторът е чужденец, това го оправдава за й-краткото в спокойно, липсата на пълен член в "Грешна пунктуация" и "некои", но не и за интервалите след запетайките, те на всякакъв език са си там Very Happy

Аз лично често пиша с малки букви, защото така ми е по-лесно през телефона. Постове, преливащи от неграмотност, изобщо не ги чета. Достатъчно е да е разбираемо Smile

_________________
www.summitsweb.com
Сря Апр 02, 2014 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Росен Русев



Регистриран на: 07 Окт 2012
Мнения: 14
Местожителство: Београд-София

Мнение Отговорете с цитат
Да, аз не съм учил български правопис, Ружа 62 г. каза защо. Сега, когато погледна български правопис и някои мнения тук в този форум, виждам голаяма разлика, що се отнася до правопис! За моите грешки при писането ми тук, виновен е и Google преводач.Така, аз не трябва да се срамував, но тези които думата България, писувате с малка буква! Още повече вие, които ги защитавате.
Ето само един пример:
amdimitrov….
Здравейте и Честита Баба Марта.
Някой скоро качвал ли се е на копитото

За последния месец мога да документира още 50 яавните грешки при писането на мненията.
Потребител stefan_iliev38 беше написал мнението, което мисля, че е на мястото си.
stefan_iliev38:
Осмо: Благодаря за забележката, наистина съм пропуснал един пълен определителен член по невнимание. Признавам си грешките и се порицавам за тях. Писането по неграмотен и неправилен начин във форумите (често с глупавото оправдание, че се бърза и че форумът не е официален документ) не е "издребняване", а много сериозен проблем, на който всеки би трябвало да обърне внимание.
Още един път - успех!

Твой коментар веднага:
amdimitrov:
Меги, не се впечатлявай и не ги взимай присърце тия хора... Умници, които си уплътняват времето с раздаване на забележки и акъл има много... и във форума и в рейса и в планината - навсякъде са, а дали ще ги забележиш си зависи изцяло от теб

Аз мога само да добавя: ВСММ!
Админ няма да трие ми поста .Поради някои от тях, като теб, отдавна имам намерениео да изтрие всички мои мнениа,определено напусне форума. Има тук добри, грамотни хора, истински планинари, от които ще взема довиждане.
Сря Апр 02, 2014 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Пчелата Жужа



Регистриран на: 29 Окт 2013
Мнения: 837

Мнение Отговорете с цитат
Приятно е човеку да чете грамотни постове. А неграмотните - да ги заобикаля, както прави Gamina. Като клошарите на улицата.
Сря Апр 02, 2014 4:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Не разбирам критериите, според които авторът на темата е определил нашата грамотност,при положение ,че сам не пише грамотно... Question?Confused
А и да уточним:тук е място за планинари,а не за писатели.
Отделен въпрос е ,че всички пътеписи са перфектни във всяко отношение.Писатели могат да завидят за стила на всеки от членовете на форума ,които са посегнали към жанра!
Естеството на едно общуване тук, по моему, предполага фриволност,както при самите разговори на живо.
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM

Последната промяна е направена от Rain на Сря Апр 02, 2014 6:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Апр 02, 2014 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Иво още ме подкача за едни забележки във форума на ПСС... ама той тогава изобщо не ползваше нови редове Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Сря Апр 02, 2014 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Не разбираш,щото рядко ползваш форуми явно.В интернет,сред "интернет-планинарите"(и въобще интернет-потребителите) е нещо нормално по цял ден да се чекнат,хапят и "хранят" един-друг заливайки се с някаква смесица от дребнавост и комплексарщина.Не говоря за всички,има и свестни хора в интернет,но едно сигурно 80% са такива каквито ги описвам.
Измислят се правила,правилца и алинейки и ако врагът прекрачи някое от тях дори и с милимунда-бива громен мощно!Обикновено заяждането почва с неползване на гугъл или търсачката,неспазване на чл.8,ал.53в от правилата,което гласи че картинките в поста не трябва да бъдат с повече от 423,5КБ.В един форум примерно искаха да ме гонят,щото в чл.18 от правилата пишело че не можеш да си сложиш за картинка на аватара снимката на някоя световно известна личност.Почват да се взимат много насериозно определени изказвания от "интернет-лумпена",такова де-грешка на езика-"интернет-планинаря",та почват да се взимат много лично дадени изказвания на някой си...И почва с един див патос в стил партиен секретар от времето но Вълко Червенков да се скандира-"Каааак може той да пише в темата ми?"(все едно че има нотариален акт за тая тема),следват мощни призиви към модераторите за врагът посмял да прекрачи границите на нетикета-"Смъърт,на сапун,на Сатурн!" и призиви към админа да вземе "Нааай-решителни мерки!"(които за всеки трезвомислещ нередовен ползувател на интернет звучат като "Наай-решителните мерки" от речта на пияния Пурко в "Господин за един ден").
И обикновено най-насетне когато няма за какво друго да се заяде "интернет-планинара" почва да се заяжда за правописа.
Винаги съм казвал че между планинарите и интернет-лайнарите,такова де-"планинарите"-няма нищо общо.Първите харесват-свободата.Вторите-те толкова са и планинари де-ходят до вилата веднъж месечно(когато е спрял интернета),та да прекъснат започналото образуване на коренова система между седалищните части и стола пред компа...Та вторите-те са "планинари" за да избият комплексите,за отдушник на нервното напрежение,да олабят жилата и насъбралото се черно в душата от това че жената ги бие,имат шкембе,шефът ги юрка и т.н.Моето мнение за подобни люде винаги е било точно и ясно заявено директно-да се берат лайката!

P.S.В поста ми със сигурност има много правописни грешки!Надявам се някой фанатичен поклонник на Владко Мундаров да не пропусне да мине кат учителница с червения химикал и да ми ги покаже...В последните 4 думи пък със сигурност има грешка.Който я познае каква е-халал да му е! Twisted Evil

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/

Последната промяна е направена от Balkandjiq на Сря Апр 02, 2014 6:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Апр 02, 2014 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
@Balkandjiq Ауу...лош чувек! (как ли ще преведе това Гугъл транслейтъра)Smile Twisted Evil

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Сря Апр 02, 2014 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Росен Русев



Регистриран на: 07 Окт 2012
Мнения: 14
Местожителство: Београд-София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Аз лично често пиша с малки букви, защото така ми е по-лесно...
И за мен това е по-лесно, да пиша с грешна пунктация! За теб е значи по-лесно, да името България, напишеш с малка буква, защото те мрази?!
Моето писане с грешна пунктация в горния пост, ви е пример, как изглеждат някои мнениа тук в този форум, написани не от чужденец.
Според правилата в българския книжовен език - след препинателен знак точка, запетая и друг знак, означаващ край на изречението, се поставя празен интервал.
Код моя роден език, правилно използвам пунктацията. На края, пишите какво си искате. Ще помоля Админа да изтрие профила ми, защото
в този момент, аз ще за винаги напусна форума.
Сря Апр 02, 2014 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 1 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov