ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нова Година в Пирин

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Нова Година в Пирин

Как ви звучи Нова Година в планината?
Супер, едното място в хижата е моето!
50%
 50%  [ 4 ]
Супер, ама няма да е тази година.
25%
 25%  [ 2 ]
Все ми е тая къде, важното е да се празнува.
12%
 12%  [ 1 ]
Не е за мен, предпочитам в града.
12%
 12%  [ 1 ]
Общо гласове : 8

Автор Съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Нова Година в Пирин Отговорете с цитат
А някой карал ли е Нова Година в Пирин? От двама-трима чух все оплаквания от цени и хижари, ама не ми пука, аман от "градски" празници, аман от кръчми, аман от чалга (в образния смисъл). Кажете си мнението! Даже и анкета ще взема да пусна.
Сря Ное 19, 2008 1:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Можеш да си изкараш/изкарате и страхотно новогодишно из Пирина. Зависи къде отидеш...
Пък и не е казано, че трябва да е на хижа. Например отиди на Тевно езеро. Там зимата няма хижари-кожодери... Smile /но ти трябват снегоходки../

Но действително хижите и обслужването в Пирин и Рила са далеч под нормалното. Ако искаш по-приемливо посрещане и обстановка, иди в Стара планина.

По-здрави... Cool

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Ное 19, 2008 3:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Абе то и аз си мислех за Тевно, но не знаех през зимата функционира ли. За хижари ясно че няма, но не съм сигурна може ли там да се прекара нощта през зимата. Честно казано не съм стъпвала по сняг в Пирин, та си е и малко страшничко... Confused Ако са само снегоходките, здраве да е, ами там зимни чували и т.н.? Ти знаеш ли нещо по въпроса?
Сря Ное 19, 2008 3:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
На заслона при Тевното езеро има хижари за нова година - качват се специално за празника Very Happy

През зимата в района не е шега работа, по-добре не се мотай там ако не си сигурна за какво иде реч.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 19, 2008 9:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Не знам с какви хора смяташ да ходиш там, обаче при нас всяка нова година се получава много разнообразна компания: хора с деца, приятели на приятелите, които не са планинари и нямат екипировка и т.н. Нова година обикновено се празнува в голяма компания, а голяма група се движи винаги по-бавно. Така че изберете си нещо по-лесно достъпно.
Сря Ное 19, 2008 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Поли, здрасти.
Освен всичко това, което ти казаха момчетата и твоята адашка natam-nasam, може би трябва да имаш и друго напредвид. Ако не си ходила зимата в планината, може би трябва да направиш няколко ходения ... всъщност не знам около Русе къде нависоко може да се качиш, освен може би в Стара планина. Да се тестваш един вид. Има различни видове сняг, при които ходенето е различно, един път спори, друг път по-трудно се придвижваш. Като си купиш снегоходки - да се поупражниш в ходене с тях, че отначало е странно. Спането на Тевно зимата - спи се, заслона не е заключен, вътре има одеала. Чувал ще ти трябва за да ти е по-топло, че само с одеалата е голям бахър. Чувал ще ти трябва, ако нещо се случи и по пътя. А най-вече да си с някой, който познава района и може да направи преценка за лавиноопасните места.
От друга страна НГ в Пирин май не е много по-различно от НГ в Рила или Стара планина. Само усещането ти за планина го прави специално, различно и любимо място.
Поздрави

_________________
Сря Ное 19, 2008 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Ами, Kat, какво да ти кажа, по Русе не е много високо, обаче аз съм родом от Врачанския балкан, та може там да му ударим по една тренировка. Там високо колкото щеш Smile
Цитат:
Чувал ще ти трябва за да ти е по-топло, че само с одеалата е голям бахър.
- чувала ми е летен, 10 градуса комфорт, да си купя ли нов?
Цитат:
Нова година обикновено се празнува в голяма компания, а голяма група се движи винаги по-бавно. Така че изберете си нещо по-лесно достъпно.
- Само двама ще сме - задушевна обстановка. Аз си мислех да се присламчим към някой, ако намерим група за там. Е, ако не стане за Тевно, винаги можем да си празнуваме в хижата (брей че бързо свършват тез места).
Сря Ное 19, 2008 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Хаха, имам си адашка във форума Smile , пък и с котешки аватар!

Е, щом сте само двама, няма да се размотавате, но е важно този, с когото ще ходите, да има повече опит от теб в зимното ходене. Няма да забравя как миналата зима го закъсахме на едно място със смешната височина 1300 метра, където нищо сложно уж нямаше, ей така от чиста глупост. Ето ти пътеписче да почетеш: http://nasam-natam.org/index.php?page=patepis_poli_manzul
Чет Ное 20, 2008 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Леле ама добре сте се замотали там, страхотно приключение сте си спретнали. Smile Бас хващам, че всичките ще си го помните с хубаво обаче Smile Че и хижаря сигурно Smile
А това на аватара е мойта Писанка, която се прави на рекламно лице на Metro-Goldwyn-Mayer.
Чет Ное 20, 2008 3:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
А това на аватара е мойта Писанка, която се прави на рекламно лице на Metro-Goldwyn-Mayer.


И аз на моя аватар съм сложила снимка на мойта си котка Very Happy
Чет Ное 20, 2008 3:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
И аз на моя аватар съм сложила снимка на мойта си котка

Събрахме се дружино Laughing


Последната промяна е направена от polly на Съб Ное 22, 2008 10:12 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Чет Ное 20, 2008 3:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Абе хора, издайте се кои са гласували че имат място в хижата Smile Може да се видим там Croc

_________________
http://demianitsa.hit.bg/
Съб Ное 22, 2008 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov