ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
В избора ли сбърках или с боравенето?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
В избора ли сбърках или с боравенето?
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Аз бих купил нещо тип канонското 70-200, но за никон, с добро реноме. Ти китак имаш вече, т.е. покриваш широкото към нормално.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Фев 19, 2020 11:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Разбирам идеята вторият обектив изцяло да надгражда възможностите, но желанието ми е просто да го тупна там и да не го сменям. Затова продължава да ме тегли към 18-105, макар че не е нещо особено.
Чет Фев 20, 2020 7:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrifin



Регистриран на: 30 Яну 2013
Мнения: 1037
Местожителство: Рилско

Мнение Отговорете с цитат
Погледни и Никора 16-85, значително превъзхожда 18-105 и подобните. Ползвах го до преди няколко месеца, но взе да ми идва в повече тежината като цяло на DSLR-а и минах на по-олекотена система.
Чет Фев 20, 2020 11:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Коце , парите , главата и гърба носещ всичко са си твои . Понеже обичаш нови неща - Никора 18-200 е на теглото и на цената на Пана ФЗ 1000 и накрая не се знае кое е по-добре . Поне от към фокус ( точност и бързина ) Паната бие Никона , до към 1200-1600 исо е конкурент , но пак е почти кило .
За това дадох за пример Сони 100-6 , добро , леко , с приличен зум , ма скъпо ...
Яс но е , че с едно фото не става , като с колите - с Корсата закараш тухлите за вилата , а със С класата ходиш за цигари до ъгъла .
Накрая земи един 18-105 за 200-250 лв , като видиш , че не си получил почти нищо - продай го и пак мисли .
Чет Фев 20, 2020 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Разбирам идеята вторият обектив изцяло да надгражда възможностите, но желанието ми е просто да го тупна там и да не го сменям. Затова продължава да ме тегли към 18-105, макар че не е нещо особено.


Тоя подход "просто да го тупна там и да не го сменям" и съответния широк-дълъг обектив предполага много компромиси в оптиката. Ще ти е тежко, няма да вади кой знае колко добро изображение и в края на краищата ще те накара да се чешеш по главата дали да не минеш на вариант сапунерка супер-зум.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Фев 20, 2020 1:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Хич не са малко хората, извървяли пътя от голям кютук към компактен апарат, разбирайки, че първия не им трябва.
Казвам го за тези, които си мислят, че такъв път няма, само обратен. Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Чет Фев 20, 2020 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение А пък козата си сака пръч! Отговорете с цитат
И с трици маймуни се не ловят.
Чет Фев 20, 2020 5:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"и в края на краищата ще те накара да се чешеш по главата дали да не минеш на вариант сапунерка супер-зум."
============
Такава сапунерка имам, всъщност оттам тръгна темата. E, има уж по-добри като оптика, но със същата матрица.
Smile
Добре, имам за мислене, не мога да свърша всичко наведнъж. Днес дойдоха да ми монтират външна врата, още не е съвсем чисто, няма и да е в следващата седмица, докато подмажа и изсъхне, боядисам.


Последната промяна е направена от tortomanin на Чет Фев 20, 2020 6:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Фев 20, 2020 6:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Казвам го за тези, които си мислят, че такъв път няма, само обратен. Wink"
============
Изобщо не подценявам носенето. Когато тръгна на прекалено познато място, дори не вземам фотоапарат.
Случвало се е да съжалявам.
Чет Фев 20, 2020 6:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
"Казвам го за тези, които си мислят, че такъв път няма, само обратен. Wink"
============
Изобщо не подценявам носенето. Когато тръгна на прекалено познато място, дори не вземам фотоапарат.
Случвало се е да съжалявам.

Ето за това говорим !
Иначе понятието сапунер е доста относително . Едноинчовата матрица на Сони бая промени представянето на сапунерите .
Чети ревюта , гледай кадри и решавай
Чет Фев 20, 2020 7:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"Иначе понятието сапунер е доста относително "

Хи-хи...
Ти поне за разлика от други си ме виждал лично и ме познаваш. Моето око наистина се радва на ГУЛЯМУТУ.
Винаги вземам най-големите домати, картофи... коли, които мога да си позволя. Винаги съм казвал: "По-добре голям Форд, отколкото малък Мерцедес". Cool
Нещо такова ще стане пак вероятно.
Пет Фев 21, 2020 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Последното, което открих, е Тамрон 18 - 200 за под 500 лева.
Намерението ми е следващата събота да отида и да го взема.
Казаха, че е съвместим.
Има го и във Фотопавилион, и във Фотосинтезис.
Мнения?
Question
Съб Фев 22, 2020 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
11 кратно увеличене има тая лупа, което предполага големи компромиси с качеството на изображението.
И... поне да беше Никонь ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Съб Фев 22, 2020 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1509
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
"11 кратно увеличене има тая лупа, което предполага големи компромиси с качеството на изображението.
И... поне да беше Никонь ... Very Happy"
==========
Продължавам да чета.
Намерих някакви ревюта, никонският 18-140 го дават много по-добър.
Тамрона бил доста назад като острота.
Почвам до свиквам с мисълта за едни 800 лева, но чесането по главата продължава.
Wink
Съб Фев 22, 2020 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Покрай главата , почеши и брадата - току виж се появи отговора ...
Иначе последното нещо на света което ще купя за 800 лв е Никор 18-140 , виж за 400 може ...
Съб Фев 22, 2020 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 6 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov