ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Къде да си разходя снегоходките?
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Къде да си разходя снегоходките?
Автор Съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Къде да си разходя снегоходките? Отговорете с цитат
Здравейте, окончателно се навих да изкарам Н.Г. в Пирин, та сега да си питам - някой може ли да ми препоръча сайт или въобще информация къде може да се отиде от изходна точка х.Безбог? Не познавам зимните маркировки, чувам даже че на места липсват... Мерака ми е за Тевно, за Поповото, за вр.Безбог, въобще в този район. Много ще съм благодарна ако ми препоръчате някое маршрутче и споделите опит, ако споделите и нещо като карта за зимните пътеки, направо супер. Smile
Сря Ное 19, 2008 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Къде да си разходя снегоходките? Отговорете с цитат
polly написа:
Здравейте, окончателно се навих да изкарам Н.Г. в Пирин, та сега да си питам - някой може ли да ми препоръча сайт или въобще информация къде може да се отиде от изходна точка х.Безбог? Не познавам зимните маркировки, чувам даже че на места липсват... Мерака ми е за Тевно, за Поповото, за вр.Безбог, въобще в този район. Много ще съм благодарна ако ми препоръчате някое маршрутче и споделите опит, ако споделите и нещо като карта за зимните пътеки, направо супер. Smile


ЦЪКАЙ СМЕЛО ТУКА!

Помисли хубаво обаче за зимен Пирин... не е шега работа тва...Съберете се повечко хора изходно - не се знае какво време ще е тогава горе при боговете...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Ное 19, 2008 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Взимам си страха с мене да ме пази от глупави постъпки, и при лошо време - в хижата. За повече хора - освен там ако намерим някой за дружка, иначе сме само двама. Благодарско за сайта! Ще гледам да не подскачам от радост, че да не се изсипя някъде Smile
Сря Ное 19, 2008 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Съветът ми е да не ходиш в Пирин преди да си се поразходила по по-полегати планински райони в зимни условия. Ходенето през зимата е специфично и иска повече практика - за да придобиеш познания за сняг, атмосферни условия, терен и прочее.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 19, 2008 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Re: Къде да си разходя снегоходките? Отговорете с цитат
polly написа:
. . . къде може да се отиде от изходна точка х.Безбог?


Като за първо зимно ходене - Добринище.
Сря Ное 19, 2008 3:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Съветът ми е да не ходиш в Пирин преди да си се поразходила по по-полегати планински райони в зимни условия. Ходенето през зимата е специфично и иска повече практика...
Dido, какво имаш предвид под "разходка" - колко време ще е нужно според теб? Имам възможност за разходки във Врачанския балкан, става ли там?
Сря Ное 19, 2008 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Не знам колко време, зависи от тебе по-скоро. Не съм ходил на Врачанския балкан и не мога да ти кажа как изглежда при зимни условия. Но примерно - пробвай някакви кратки зимни машрурути в Стара планина и по-полегатите части на Рила за да влезеш в час ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 19, 2008 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Много ти благодаря Smile Брех че се наплаших с тоз зимен Пирин... Smile
Сря Ное 19, 2008 4:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
polly написа:
Много ти благодаря Smile Брех че се наплаших с тоз зимен Пирин... Smile

Значи вече със сигурност ще прочетеме и ще гледаме снимки за това как си прекарала НГ! Wink
Айде безаварийни тренировки! Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Ное 19, 2008 4:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
polly написа:
Много ти благодаря Smile Брех че се наплаших с тоз зимен Пирин... Smile


Не иде реч за наплашване. Просто в Пирин местата, в които липсата на практика може да ти погоди лош номер, са много повече. Не че не можеш да направиш беля и на Витоша (има и доста такива случаи), но алпийските части на планините най-често не прощават грешки ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Ное 19, 2008 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Значи вече със сигурност ще прочетеме и ще гледаме снимки за това как си прекарала НГ!

От предишни ходения по Пирин си знам какво го чака фотоапарата, та сега съм запасена с общо към 10 GB памет Very Happy , дано да стигнат Smile
Мерси за пожеланията, ами вие къде ще карате посрещането бе хора?
Сря Ное 19, 2008 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
алпийските части на планините най-често не прощават грешки ...


Дидо ми фана тънкия намек Wink

polly написа:
ами вие къде ще карате посрещането бе хора?

дето ни свари - сигурно в планината... Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Ное 19, 2008 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Врачанският баир не е много подходящ... разбира се, подходящ си е за ходене, но не и много за тренировки. Планината дори не е много висока - няма и 2000 м. Отгоре е равно и без големи колебания. Сега с тоя спад на валежите според мен сняг много не се задържа. Със същия успех може да ходиш в Средна гора, Любаш, Вискяр.. такива ниски. Поразрових се малко и намерих зимни снимки от Врачанския балкан цък тука Arrow

А колко време ще е нужно - зависи си само от теб и твоя организъм.

_________________
Чет Ное 20, 2008 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Отговорете с цитат
polly написа:
Цитат:
Съветът ми е да не ходиш в Пирин преди да си се поразходила по по-полегати планински райони в зимни условия. Ходенето през зимата е специфично и иска повече практика...
Dido, какво имаш предвид под "разходка" - колко време ще е нужно според теб? Имам възможност за разходки във Врачанския балкан, става ли там?

Изобщо няма място за сравнение на Врачански балкан с Пирин. Най-високия връх е Бегличка могила, висок 1482 метра. Хижа Пършевица е на 1280 м.н.в. Почти 200 метра денивелация. В съседство са връх Кръстанова могила и връх Пършевица. Но тук пада много по-малко сняг, отколкото в Пирин. Хижа Демяница и хижа Вихрен в Пирин са на около 1900 м.н.в. А заслон Тевно езеро е на 2500 м.н.в.
Чет Ное 20, 2008 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
polly



Регистриран на: 19 Ное 2008
Мнения: 42
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Изобщо няма място за сравнение на Врачански балкан с Пирин.


Цитат:
Врачанският баир не е много подходящ... Отгоре е равно и без големи колебания.


Така де, нали идеята беше да НЕ Е като в Пирин, ами да е по-лесно, та да видя как се ходи по сняг Smile Понеже dido ме посъветва да не ходя в Пирин "преди да съм се поразходила по по-полегати планински райони", та аз си мислех че Врачанския става... Ама явно не... Няма тука емотикон дето да се почесва замислено по главата, тип "Ъъъ?". Щеше да ми свърши работа Smile

А, и много мерси на Kat за линкчето Smile
Чет Ное 20, 2008 2:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov