ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Документален филм за К2

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Документален филм за К2
Автор Съобщение
evenstar



Регистриран на: 10 Апр 2014
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Документален филм за К2 Отговорете с цитат
Искам да споделя едно интересно филмче, на което попаднах наскоро. Документално е, от 2012, даже май е с някаква награда от Sundance. Казва се The Summit и разглежда събитията около големия инцидент на К2 през 2008 г., когато загиват 11 души за един ден. Има интервюта с оцелелите алпинисти от експедицията, доста ми хареса лично на мен. Дава много поводи за размисъл относно човешката природа. Мисля, че може да е интересен и на някои от потребителите във форума. Не съм го откривала досега по българските тракери и субтритри няма също. Прилагам линк от един чуждестранен тракер: http://kickass.to/the-summit-2012-hdtv-xvid-spinzes-avi-t8516342.html
Между другото една от героините във филма е норвежката алпинистка Сесилие Ског, личност, която страшно ме вдъхновява. За жалост, съпругът й също загива през онзи злополучен ден. Sad
Съб Апр 12, 2014 3:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Страхотен филм! Горещо го препоръчвам на всеки. Книгата, която излезна на български език през 2013-та също е превъзходна.
Съб Апр 12, 2014 10:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
http://putlocker.bz/watch-the-summit-online-free-putlocker.html
Това е линк за гледане на филма онлайн, без нужда от сваляне чрез торент.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Съб Апр 12, 2014 3:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
netman220



Регистриран на: 24 Яну 2014
Мнения: 147

Мнение Отговорете с цитат
Понеже K2 ми е слабост, си бях набелязал този филм, но като не отбирам от чужди езици чакам някой да го преведе или да го пуснат в rutracker-а (поне на руски) ....

Поздрави!
Пет Апр 18, 2014 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Книгата е много хубава, макар и на места да има доста дразнещи правописни грешки. Препоръчвам първо да се прочете тя... Филмът е готин, но е някак по-повърностен (както всеки филм), макар с него си доизясних ситуацията Smile
Пет Апр 18, 2014 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
evenstar



Регистриран на: 10 Апр 2014
Мнения: 16
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
О, не знаех, че има и книга. Непременно ще се сдобия с нея в такъв случай. А за субтитри нямам голяма надежда да се появят скоро, за жалост. Confused
Съб Апр 19, 2014 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Е, той филмът е на английски. Ако преди това се прочете книгата, няма сериозна драма, не е много хай-левел нивото на английския. И двете си струват обаче. Smile
Съб Апр 19, 2014 11:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov