ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бестард - в Европа е така ;-)
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Бестард - в Европа е така ;-)
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6377

Мнение Бестард - в Европа е така ;-) Отговорете с цитат
Да ви споделя последния ми експеримент.

Миналата есен доизтърках подметките на втория ми чифт обувки Bestard Breithorn Pro. Двата ми чифта са с идеално поддържана кожа - мажа ги редовно с мазнина-импрегнатор Tarago, напуквания няма, кожата е мека. За съжаление - подметките са абсолютен слик. Позачудих се дали да мина по лесния начин - пазарене на чифт номер три. Ненадейно през ФБ-то намерих страницата на фирмата, оттам техния email ( susan@bestard.com ) - който е за продажби, съпорт, общи въпроси и т.н. Та след кратък разговор със Сюзън разбрах, че Бестард предлагат т.нар re-soling услуга, или слагане на нови подметки на стари обувки.

Цената на услугата беше както следва:
- нов гумен борд - 20 EUR
- новa подметка Vibram Fuora - 30 EUR; новa подметка BG3 - 40 EUR
- транспорт до Майорка/Испания - където е фабриката на Бестард - 50 лева за кашон 3.5 кила по въздух с тракинг-услуга на Български пощи (наземна услуга би струвала 35 лева)
- обратен транспорт от Испания до Габко/UK и България - 20EUR + 10 лева. Това с Габко беше за проба разбира се - някакси съм свикнал с тяхната email-нотификация.

Първоначалното ми желание беше да сложа BG3-подметки на Breithorn Pro-то (има страхотно сцепление). След инспекция на място баш-майстора в Бестард заключи, че BG3-то ще направи обувките твърде меки и това ще доведе до деформиране на конструкцията. Съответно в движение се отказах от BG3 и се върнах на стандартната подметка Vibram Fuora. Така сумарно цялото мероприятие ми струваше 2 х (20+30) EUR за услугата и 20 + 5 + 25 EUR приравнено за транспорта, или 300 лева. Т.е. на цена по-малка от един нов чифт обувки.

Поради двойния транспорт, процедурата отне около месец, по-точно:

17/03/2014 изпращане
20/03/2014 -26/03/2014 re-soling в Бестард
14/04/2014 получаване от Габко

Оценявайки свършената работа, гуменият борд и подметките са залепени идеално; обувките са отново използваеми (ще пусна снимки по-късно), а комуникацията и обслужването от страна на Бестард бяха страхотни!

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Апр 15, 2014 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дам, цените за цитираните услуги са съвсем приемливи дори за нас, дори с транспорта до Испания. Жалко само, че при мен специално кожата дава фира преди подметките. Най-вероятната причина е, че не съм толкова прилежен с мазането, но верояно и други неща имат значение - начина на ходене, формата на крака. И при двата ми чифта Бестард досега например, кожата на дясната обувка изглежда много по-смачкана от тази на лявата, чак неестествено изглеждат.
Вто Апр 15, 2014 1:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Според мен не си струва май. каква е разликата в цената на новата обувка и реновираната.Пък и новата има гаранция, за реновираната дават ли ти гаранция някаква.Гледам цената на нови е 325,0 лв с промоцията.


Последната промяна е направена от EXIIIT на Вто Апр 15, 2014 5:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Апр 15, 2014 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Абе кеф цена няма, ама 300 лева за подметка да е "евтино" или "приемливо" ...

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)

Последната промяна е направена от Rincewind на Вто Апр 15, 2014 5:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Апр 15, 2014 5:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:
Абе кеф цена няма, ама 300 лева за подметка да е "евтино"...

Аз разбрах, че става дума за 2 чифта, не четете внимателно.
Вто Апр 15, 2014 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Аз разбрах, че става дума за 2 чифта, не четете внимателно.

Май ще се окажеш прав, макар че е доста енигматично написано. Всъщност на второ четене най-силният жокер за два чифта е теглото на кашона - 3,5 кг. Smile

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Апр 15, 2014 5:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пише си:
dido написа:
Така сумарно цялото мероприятие ми струваше 2 х (20+30) EUR за услугата и 20 + 5 + 25 EUR приравнено за транспорта, или 300 лева.

Вто Апр 15, 2014 5:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Верно бе! Ама наистина кой да чете ...
Сипя пепел по главата си. Няма да си изтрия по-горните коментари, само за да не увиснат твоите отговори във въздуха.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Апр 15, 2014 5:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6377

Мнение Отговорете с цитат
А, хм, за два чифта иде реч разбира се - наистина не е съвсем изрично написано.
Цената на чифт за реновиране излиза 150 лева срещу 380 лева цена на нов в БГ, което според мен е добра сделка.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Апр 15, 2014 5:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ееее, браво бе, Дидо.
Радвам се, че нещата станаха най накрая.
Безценен опит, с година-две предистория/умуване Very Happy

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Апр 15, 2014 6:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1061

Мнение Отговорете с цитат
Адмирации за Дидо в това начинание
Вто Апр 15, 2014 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1695
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аааа за два чифта е друга бира. Неразбрах само дават ли гаранция
Чет Апр 17, 2014 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6377

Мнение Отговорете с цитат
Не съм питал за гаранция на труда и материалите. То почти няма смисъл да си я търся, предвид доста скъпия транспорт напред-назад.
Дотук опита ми с Бестард показва (имам 4 чифта от високия им клас), че материалите и залепването са изключително добри - просто хората знаят как се правят обувки.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Апр 17, 2014 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
А на сайта им я няма опцията за BG3 подметка:
http://www.bestard.com/accesorios.php

Отивам в другата тема сега да се хваля Cool

_________________
www.summitsweb.com
Чет Апр 17, 2014 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6377

Мнение Отговорете с цитат
А, аз си питах за BG3-то, викат - всичко може. Харесвам я принципно много тая подмета - сцеплението и е класи над Вибрама, особено на мокро. За съжаление имах проблем при Breithorn Lite-a с BG3. Някаси кожата и конструкцията около петата са твърде меки, от което обувката се изкриви навън.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy

Последната промяна е направена от dido на Чет Апр 17, 2014 5:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Апр 17, 2014 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov