ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на пикел, котки, снегоходки - съвети
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на пикел, котки, снегоходки - съвети
Автор Съобщение
redex



Регистриран на: 18 Дек 2007
Мнения: 389
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Здравей,
Котките са удачен избор. Имам същите. За класически алпинизъм, наклонени до силно наклонени терени са перфектни, наличието на гума от долу също е много удобно. Сигурен съм че знаеш но да си кажа, обувките трябва да имат възможност за котки с автомат, какви то са тези, които си избрал. Пикела е удачен вариант с темляк. Трябва да предцениш дължината му. Аз лично предпочитам малко по-дълга дръжка зада мога да се подпирам на него Smile

Успех в избора.
Съб Ное 22, 2008 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Като ще даваш пари за ново - я дай още някой лев и си вземи снегоходки с автомати. Тия кайши са нефелна работа - като се наблъскат катарамите със сняг и лед не можеш да ги събуеш, не можеш да ги притегнеш...

_________________
www.bgmountains.org
Нед Ное 23, 2008 3:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Айде да са ми честити!

Пикел Camp-Alpina 65см. 145лв.:
Мачки Laughing Camp-Ice Rider 126лв.:



Снегоходките ще са след тестдрайв по-натам Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Ное 24, 2008 3:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepyZX5



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 59
Местожителство: SOFIA

Мнение Отговорете с цитат
Пикел Camp-Alpina 65см. 145лв.: От каде да го купя тойа пикел
Пет Яну 16, 2009 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Котките се предлагат в три варианта за закачане към обувките: с автомати, с полуавтомати и с каишка

Моля някой да разясни за неразбиращите. Каква е разликата между автоматични, полуавтоматични и с каишка?

_________________
Take the first step and keep walking
Сря Сеп 02, 2009 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Автоматичните предполагат два специални зъба на зимната обувка за по-лесно поставяне. Полуавтоматичните само отзад, а тия с каишки стават за всякакви обувки

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 02, 2009 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Автоматичните предполагат два специални зъба на зимната обувка за по-лесно поставяне.


По-правилно е да се нарекат жлеба /а не зъба/. Зъбите са при котките..Wink
Или с два жлеба, или само жлеб отзад..

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Сря Сеп 02, 2009 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Я пак помисли дали на обувките са жлебове

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 02, 2009 11:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Котки Отговорете с цитат
Значи трябва да си намеря обувки, които да са с жлебове за котки така ли? Ам, има ли такива, които да имат жлебове и отпред и отзад, и другото което е, тези жлебове само помагат, но иначе пак си се завръзват котките, така ли да разбирам?

_________________
Take the first step and keep walking
Чет Сеп 03, 2009 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Котки Отговорете с цитат
http://www.stenata.com/obuvki/visokoplaninski/produkti/super-latoc

Тези имат ли такива жлебове или да търся нещо друго. Предполагам, че като са с жлебове за автоматични котки имат по-голяма устоичивост върху обувката. Тук вече наистина се нуждая от помощ, тия неща ама хич не ги разбирам, пък тази зима искам да се катеря доста по чукарите. Благодаря ви предварително!

п.п. Като гледам тук в "Наместе" повечето имат такива жлебове, това "Step in" е с такива жлебове нали?

http://www.namaste-bg.com/products.aspx?type=7&subtype=50

_________________
Take the first step and keep walking
Чет Сеп 03, 2009 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
не мога да кажа нищо за високопланинските обувки в Намасте

ще споделя личен опит

аз ходя с такива обувки зимата (те се водят летни)

http://www.bestard.com/frmDatArticulo.php3?id_bota=286

с такива котки (най-долния модел, може да се сложи на всякаква обувка)

http://www.camp.it/EN/template01.aspx?codicemenu=23

успех в намирането на "твоята" зимна обувка Smile
Чет Сеп 03, 2009 10:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Котки Отговорете с цитат
Jonnie_Walker написа:
Значи трябва да си намеря обувки, които да са с жлебове за котки така ли? Ам, има ли такива, които да имат жлебове и отпред и отзад, и другото което е, тези жлебове само помагат, но иначе пак си се завръзват котките, така ли да разбирам?

Виж са - по принцип първо си избираш обувки за ходене през зимата.

Тези тип "обувка в обувката",т.е. типичната зимна обувка - примерно тези на Bestard - Top Alpine Pro са за котки с пълен автомат - и отпред закопчаване и отзад - като за ски. Котките за тях на Camp са тези.

Този модел на Bestard - Nepal е трисезонна обувка, но със зимен акцент. Тя е за котки полуавтомат - закопчаване само отзад - отпред е нещо като каишка. Аз съм с такива. Котките за тях на Camp са тези.

Третия тип обувки дето можеш да ходиш и зимата са "най-лефтерните" за нея - примерно тези на Bestard - Breithorn Pro. Котките за тях на Camp са тези. С каишки отпред и отзад.

Най-стабилно държат първите - тези с автомати и отпред и отзад.

Успех.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Сеп 03, 2009 10:15 am; мнението е било променяно общо 3 пъти
Чет Сеп 03, 2009 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chef4e



Регистриран на: 10 Ное 2008
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че този линк ще ви е от полза:http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=3101
Чет Сеп 03, 2009 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Въпрос Отговорете с цитат
Прегледах темата която е поставил chef4e, и се спрях на следната комбинация, ще помоля за коментар. Благодаря предварително.

И двете неща са от "Nameste".

Обувките : http://www.backcountry.com/outdoorgear/La-Sportiva-Trango-Extreme-Evo-Light-GTX-Mens/LSP0107M.html

Котките : http://www.mtntools.com/cat/alpineice/crampons/campvectorcrampons.htm

До колкото виждам обувките имат жлебчета за автоматични котки. Котките, които ми хванаха окото пише, че са от легирана стомана и са автоматични. Моля за мнение, дали куца нещо на комбинацията на която съм се спрял?

_________________
Take the first step and keep walking
Чет Сеп 03, 2009 9:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ubersoldat



Регистриран на: 08 Мар 2008
Мнения: 41

Мнение Re: Въпрос Отговорете с цитат
Jonnie_Walker написа:
Прегледах темата която е поставил chef4e, и се спрях на следната комбинация, ще помоля за коментар. Благодаря предварително.

И двете неща са от "Nameste".

Обувките : http://www.backcountry.com/outdoorgear/La-Sportiva-Trango-Extreme-Evo-Light-GTX-Mens/LSP0107M.html

Котките : http://www.mtntools.com/cat/alpineice/crampons/campvectorcrampons.htm

До колкото виждам обувките имат жлебчета за автоматични котки. Котките, които ми хванаха окото пише, че са от легирана стомана и са автоматични. Моля за мнение, дали куца нещо на комбинацията на която съм се спрял?


Обувките са много хубави, аз ползвам подобни на LaSportiva. Трябва да ги пробваш обаче, че по-принцип са малко по-стеганати в пръстите отпред и не са удобни на всеки.
Чет Сеп 03, 2009 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 2 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov