ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на пикел, котки, снегоходки - съвети
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на пикел, котки, снегоходки - съвети
Автор Съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение ДА Отговорете с цитат
Значи, тази комбинацийка си я бива? Да ги взимам?!

_________________
Take the first step and keep walking
Пет Сеп 04, 2009 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chef4e



Регистриран на: 10 Ное 2008
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Котките на които си се спрял са доста специализирани. Предназначението им е ледено катерене и зимно такова. Ако ще ги ползваш за тези дейности, изборът е добър. Аз катеря с такива котки и съм доста доволен, но за преходи и траверси ползвам друг модел на Camp.
Нед Сеп 06, 2009 7:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение ? Отговорете с цитат
chef4e написа:
Котките на които си се спрял са доста специализирани. Предназначението им е ледено катерене и зимно такова. Ако ще ги ползваш за тези дейности, изборът е добър. Аз катеря с такива котки и съм доста доволен, но за преходи и траверси ползвам друг модел на Camp.
Е сега вече тотално се закопах! Smile Само да попитам, говорим ли за определен вид катерене, примерно да изкачвам върхове през зимата, по-високи, това за катерене ли се смята? Примерно да речем изкачване на Мусала, Вихрен нещо от сорта тези котки ще ми вършат ли работа, или това не приспада към катеренето?

_________________
Take the first step and keep walking
Нед Сеп 06, 2009 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ледено катерене:



_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Сеп 06, 2009 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Хм Отговорете с цитат
dido написа:
Ледено катерене:

Тоя момент го пропускаме! Значи за катерене по Мусала или Вихрен примерно през ноември или февруари, не ми трябват котки, така ли? Ми, че аз защо толкова съм се напнал като глист на буца да си купувам и котки? Спестявам двеста кинта и си купувам само обувки. Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Пон Сеп 07, 2009 7:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chef4e



Регистриран на: 10 Ное 2008
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Разбира се, че ти трябват котки, но друг модел. Котките за твоите нужди са т. нар. трекинг котки. Ето това е на Camp модела:http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1099. Разликата е най-вече в предните зъбци, а от там идва и не малка разлика в теглото, което прави Vector не много удобни за дълги преходи.
Пон Сеп 07, 2009 9:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Re: Хм Отговорете с цитат
Jonnie_Walker написа:
Значи за катерене по Мусала или Вихрен примерно през ноември или февруари, не ми трябват котки, така ли? Ми, че аз защо толкова съм се напнал като глист на буца да си купувам и котки? Спестявам двеста кинта и си купувам само обувки. Smile


Rolling Eyes Think

По нашите планини котките могат да влязат в действие от октомври до май - юни.

Хвърли едно око и тук.

_________________
Пон Сеп 07, 2009 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Тая зима пробвам без котки и без пикел, като придобия представа за какво иде реч, другата година ще си взема. Много противоречащи мнения, и в главата ми е каша. То си мисля, че това се учи с времето. Ето примерно цяло лято не ме беше валяло дъжд, накрая си го върна, и ме млати четири часа в родопите, бях като мокро коте накрая, отидох и си взех дъждобран. Така и зимата, като тръгна да изкачвам Мусала и като се пребия 30 пъти за едно изкачване, другата зима ще си взема и котки. Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Пон Сеп 07, 2009 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
По-голям кеф е на второто пребиване да ги извадиш от торбата и да ги сложиш на краката ... Wink

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 07, 2009 3:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Споко...на Мусала става и без котки.
Масово го качват зимата без котаци. Като прохождахме зимно, и ние така го качвахме. Част от съфорумците нека си спомнят..Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Вто Сеп 08, 2009 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм човек на тръпката, то пък ако няма напрежение, няма спорт! Smile Пък и аз съм новак както казах, ще видя как е, и като ми дойде до главата ще си купя и котки, иначе финалното ми решение е или http://www.stenata.com/obuvki/visokoplaninski/produkti/super-latoc или http://www.stenata.com/obuvki/visokoplaninski/produkti/mountain-guide зависи дали ще понеса тежината. Дали има жлебове за автоматични котки така и не разбрах, ще попитам в "Стената". Ама едно нещо съм разбрал, колкото повече го мислиш, толкова по лайняно става, а в много от случаите се отказваш и напълно. Така, че смело напред, пък квото дойде Smile

_________________
Take the first step and keep walking
Вто Сеп 08, 2009 9:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Котки и снегоходки си трябват за зимата.
Който квото иска да ти приказва...

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Сеп 09, 2009 12:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
chef4e



Регистриран на: 10 Ное 2008
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Виж сега, котки на Мусала ти трябват зимата задължително, защото нормалния маршрут към върха е по северния ръб, а той е заледен или здраво фирнован през по-голямата част от зимата.И все пак Vector на Camp не са ти подходящи,защото не са за тези цели - те са за истинско - вертикално катерене, а не за зимен поход до Мусала,Вихрен и т.н. Тези котки ще са ти твърде тежки и неудобни за твоите идеи...Вземи си леки трекинг котки с 10-12 зъба...има на всички фирми....Относно обувките не ти трябват такива като La sportiva Trango, защото това са технични обувки за катерене на високи категории,пригодени за ледено катерене,нито такива като Boreal Latok, защото те пък са твърде високи обувки - те са за по-сурови условия от наште, така че не е нужно да харчиш толкова пари за тях. Не че ще ти е зле с тях , но са излишно скъпи и тежки. Препоръчвам ти обувка от сорта на Bestard Nepal,Trezzeta Makalu,Boreal Asan и т.н. Успех
Сря Сеп 09, 2009 3:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
Jonnie_Walker написа:
Аз съм човек на тръпката, то пък ако няма напрежение, няма спорт! Smile Пък и аз съм новак както казах, ще видя как е, и като ми дойде до главата ще си купя и котки, иначе финалното ми решение е или http://www.stenata.com/obuvki/visokoplaninski/produkti/super-latoc или http://www.stenata.com/obuvki/visokoplaninski/produkti/mountain-guide зависи дали ще понеса тежината. Дали има жлебове за автоматични котки така и не разбрах, ще попитам в "Стената". Ама едно нещо съм разбрал, колкото повече го мислиш, толкова по лайняно става, а в много от случаите се отказваш и напълно. Така, че смело напред, пък квото дойде Smile


човече, много спешъл обувки си се засилил да купуваш Wink
наште планини зелени не изискват чак такива Smile


за зимни преходи и върхове тези би трябвало да са ти ок

http://www.makalusport.com/index.php?code=1&pid=14

също и тези

http://www.makalusport.com/index.php?code=1&pid=44

в тази таблица на Камп може да се ориентираш кой модел котки за какво е подходящ

http://www.camp.it/EN/template03.aspx?codicemenu=352

приятно и успех в избора Smile
Сря Сеп 09, 2009 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Бестард Непал са слаби обувки за по-интензивно зимно ходене по върховете, не заблуждавайте човека. Ще ги ползва един сезон и после трябва да ги хвърля. Ицо да опише всичките му баяния дето им е баил за да ги поддържа в що-годе адекватна форма - вакси, импрегнатори и прочее.

Ако човеко иска да му е топло на краката, да му е удобно за ходене по сняг и лед и да ги носи поне няколко сезона - да си вземе истински зимни обувки с твърда подметка от сорта на тези:

http://www.bestard.com/frmCatalogo.php3?id_tipo=5

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 09, 2009 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 3 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov