ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на пикел, котки, снегоходки - съвети
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на пикел, котки, снегоходки - съвети
Автор Съобщение
Jonnie_Walker



Регистриран на: 21 Май 2008
Мнения: 94

Мнение Отговорете с цитат
Тази табличка е готина, но първоначално решавам да пробвам без котки. А, иначе казано за "Latok" не ме притеснява височината, попринцип за момента съм малко зле с финансите и нямам пара за снегоходки, приготвил съм само 120 лв за гети на "Mammut", та мисълта ми, че искам обувка при която дори да се наложи да нагазя до ушите в снега, в крачола ми да не се прокрадва и качпица сняг. Знаете каква е тръпката от някой улук да ви падне капка в шията, направо те докарва до лудост, та така и за краката, само капчица снежец да попадне и както вика дядо ми : "Ебем" ти и обувката. А иначе при "Latok" единствено и съвсем мъничко ме притеснява тежината, но това е много мъничко притеснение. Незнам вече, найстина подивявам Bad Mood Имам още един месец да се разчудвам. Едно нещо обаче ме притеснява, че поисках мнение за очила, и въпреки всичките протести си взех Explorer Cameleon, та сега за обувките, като съм хлътнал по тия "Latok", надали ще може нещо да ме разубеди, въпреки, че както казвате вие, това е за тежки условия, пък и е много като пари, ама какво да направя, внушението е отврат!

_________________
Take the first step and keep walking
Сря Сеп 09, 2009 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jorji



Регистриран на: 23 Юли 2009
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
http://www.arts-outdoors.de/Shop/products/en/Winter-Hardware/Snowshoes/Salewa-Snowshoe-Set-Trapper-Alunal-black-Medium.html

какво ще кажете за тези снегоходки? досега не съм имал и се нуждая от съвет какви ще ми свършат работа по нашите зимни планини..

така и така скоро ще си поръчвам някои неща за каяка от този сайт, пък въпросните снегооходки идват на добра цена... тука цените са едни..
Сря Сеп 30, 2009 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Доколкото виждам нямат механизъм за повдигане на петата, а това си е голяма екстра. Иначе ми изглеждат добре.

_________________
Който пие бира не умира!
Сря Сеп 30, 2009 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jorji



Регистриран на: 23 Юли 2009
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат
в какви ситуации е полезен този механизъм?
Чет Окт 01, 2009 9:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
при изкачване

_________________
Чет Окт 01, 2009 9:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jorji



Регистриран на: 23 Юли 2009
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат


ей тая скоба отзад ли фиксира височината на петата?
Чет Окт 01, 2009 9:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pepino_bg



Регистриран на: 24 Юли 2007
Мнения: 197

Мнение Отговорете с цитат
Да, обръща се, при което петата стъпва върху нея.

_________________
Чет Окт 01, 2009 9:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
jorji



Регистриран на: 23 Юли 2009
Мнения: 44

Мнение Отговорете с цитат


а каво ще кажете за този тип снегоходки и ползването им в нашите планини? някой от вас има ли опит?[/img]

_________________
www.whitewater-bg.org
Сря Фев 03, 2010 11:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Тези:
http://redrockbg.com/product.php?id=146
или тези:
http://ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1583&PHPSESSID=5813ce4db626e07f6989b0bac2f4be80

Рандо-то са по-лекички, иначе не виждам кой знае каква разлика.
Чет Фев 04, 2010 12:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
matix



Регистриран на: 11 Дек 2009
Мнения: 110
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с точно този модел на tsl - 226, но тъй като са ми първите май не мога да кажа много.

Това, че са по-леки си е голямо предимство според мен - и на краката да са ти, и в раницата, пак ги мъкнеш Smile
Другата разлика, която забелязвам, е че Rando имат повече зъбки отпред - 5 мисля че са.

Ако мога да съм полезен с някаква друга информация ще се радвам Smile
Чет Фев 04, 2010 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Рандо-то са изпитана марка...
Определено бих заложил на тях.
Другите са далеч по-неудобни, Цецо - добружанче май има точно този - втория модел. /Ако не се лъжа/. Та може да си каже.

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.

Последната промяна е направена от Niksi на Чет Фев 04, 2010 6:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Фев 04, 2010 2:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
има време до утре следобед да реша Laughing
Ама май теглото ще се окаже решаващо в крайна сметка, и без друго съм кекава в носенето на големи товари.
и после стискайте палци за успешен тест-драйв уикенда, че както постоянно падат някакви неща по планините... Rolling Eyes
Чет Фев 04, 2010 2:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
В TSL 225/226 е истината, не се занимавай с други модели въобще.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Фев 04, 2010 2:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Нийде няма 225 вече. Само 226 и 227, 227 ми идат соленички като цена.
Значи ясно, утре ще си напазарувам едни Laughing
Чет Фев 04, 2010 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
227 не са за тебе, малка си дето се вика Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Фев 04, 2010 4:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 4 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov