ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на пикел, котки, снегоходки - съвети
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на пикел, котки, снегоходки - съвети
Автор Съобщение
vlado1987



Регистриран на: 02 Май 2015
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Има ли значение кой от двата пикела ще избера.

едена ръка NEPAL S.A

Ледена ръка EDGE

Ще ми е първи пикел, ще се ползва за преходи.Предполагам, че извитя ще е по удобен, а и има някакво покритие, което може би подобрява захвата.
Пет Ное 11, 2016 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
За преходи аз бих предпочел първия. Той си е класически пикел.Предпочитам дължината му да е от ръката до пода иначе ми е малко неудобен за подпиране. Very Happy
Пет Ное 11, 2016 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! Аз пък има едно питане, което от една страна е свързано с темата, а от друга - не съвсем.
Да си представим следната ситуация: имаме пикел, знаем как да го ползваме, тръгнали сме примерно 2 души зимно по ръба на някакъв склон, било, имам предвид не е екстремно. Подхлъзва се единия и успява да се закрепи с пикела някъде доста по надолу от другия. Как като се държи с пикела, ще издрапа горе? Значи пикелът ти спасява животът, но се оказва, че "висиш" на него там на склона и а си го изкарал от леда и снега, а си се понесъл пак надолу. Ако единият носи въже и точно в падналия е въжето...Излиза, че всеки трябва да носи въже и седалка, че да може с една ръка да се закачи и другият да го издърпа...Така ли е или е много драматично?
Или пък може с едно малко въженце, другият да му спусне отгоре неговия пикел, и с двата пикела падналият да се катери до горе.
Споделете опит - пропадаме,закрепваме се и после...?

_________________
Всичко е възможно.
Пет Ное 11, 2016 9:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
Здравейте! Аз пък има едно питане, което от една страна е свързано с темата, а от друга - не съвсем.
Да си представим следната ситуация: имаме пикел, знаем как да го ползваме, тръгнали сме примерно 2 души зимно по ръба на някакъв склон, било, имам предвид не е екстремно. Подхлъзва се единия и успява да се закрепи с пикела някъде доста по надолу от другия. Как като се държи с пикела, ще издрапа горе? Значи пикелът ти спасява животът, но се оказва, че "висиш" на него там на склона и а си го изкарал от леда и снега, а си се понесъл пак надолу. Ако единият носи въже и точно в падналия е въжето...Излиза, че всеки трябва да носи въже и седалка, че да може с една ръка да се закачи и другият да го издърпа...Така ли е или е много драматично?
Или пък може с едно малко въженце, другият да му спусне отгоре неговия пикел, и с двата пикела падналият да се катери до горе.
Споделете опит - пропадаме,закрепваме се и после...?


Ако снегът е мек, няма да имаш проблем да биеш стъпки в склона. Ако е фирнован, то котките са задължителни, както и пикела.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Пет Ное 11, 2016 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Liubitel написа:
Здравейте! Аз пък има едно питане, което от една страна е свързано с темата, а от друга - не съвсем.
Да си представим следната ситуация: имаме пикел, знаем как да го ползваме, тръгнали сме примерно 2 души зимно по ръба на някакъв склон, било, имам предвид не е екстремно. Подхлъзва се единия и успява да се закрепи с пикела някъде доста по надолу от другия. Как като се държи с пикела, ще издрапа горе? Значи пикелът ти спасява животът, но се оказва, че "висиш" на него там на склона и а си го изкарал от леда и снега, а си се понесъл пак надолу. Ако единият носи въже и точно в падналия е въжето...Излиза, че всеки трябва да носи въже и седалка, че да може с една ръка да се закачи и другият да го издърпа...Така ли е или е много драматично?
Или пък може с едно малко въженце, другият да му спусне отгоре неговия пикел, и с двата пикела падналият да се катери до горе.
Споделете опит - пропадаме,закрепваме се и после...?

Ако си успял да се спреш значи или си достатъчно опитен да се качиш отново на ръба (с котки или биене на стъпки),или условията не са чак толкова сериозни и -пак ше успееш Very Happy
Нед Ное 13, 2016 10:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whiskey



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Колеги, препоръчайте някакви универсални котки, които обаче да се стягат с нещо като катарама, обиращ механизъм, а не просто с каишки, тъй като миналата година ползвах едни и на всеки 100 метра трябваше да ги връзвам наново.
Чет Ное 17, 2016 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Whiskey



Регистриран на: 08 Юни 2014
Мнения: 41

Мнение Отговорете с цитат
Някой с лични наблюдения върху Petzl Vasak?
Съб Дек 10, 2016 8:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
picantino_



Регистриран на: 07 Апр 2016
Мнения: 17
Местожителство: Гр.Сопот

Мнение Котки Отговорете с цитат
Ползвали ли сте от тези котки [url] http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=934 [/url]
Мисля да не наливам толкова пари, защото не знам колко ще ги ползвам, а нямам и излишни де.Та ако някой може да даде идея дали ще свършат работа или да се предложат други до 80лв.Гледах из олх но няма втора ръка което също е вариант.
Съб Дек 17, 2016 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Re: Котки Отговорете с цитат
picantino_ написа:
Ползвали ли сте от тези котки [url] http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=934 [/url]
Мисля да не наливам толкова пари, защото не знам колко ще ги ползвам, а нямам и излишни де.Та ако някой може да даде идея дали ще свършат работа или да се предложат други до 80лв.Гледах из олх но няма втора ръка което също е вариант.


Тези котки от линка стават само за непочистени тротоари, и то в София. За Велико Търново може и да не свършат работа. Ако цениш живота и здравето си, недей да се циганиш за едни 2ОО лева Wink . "Помни, че някой някъде те обича!"...................

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Съб Дек 17, 2016 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
picantino_



Регистриран на: 07 Апр 2016
Мнения: 17
Местожителство: Гр.Сопот

Мнение Отговорете с цитат
Циганиш се когато имаш пък не ти се дават!Ще вдигна бюджета на 160лв. макс.
Ще се използват само на маркирани пътеки на 1000 -1500 надморска,може би един,два пъти в годината.
Примерно [url] http://www.redrockbg.com/product.php?id=1139 [/url] или
[url] http://www.redrockbg.com/product.php?id=1925 [/url]
Може да предложите и други марки.
Благодаря предварително
Нед Дек 18, 2016 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eng.Neychev



Регистриран на: 13 Юни 2014
Мнения: 46
Местожителство: Stara Zagora

Мнение Отговорете с цитат
Избирай ги да бъдат със сноу-пластина
Нед Дек 18, 2016 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g.lubenov



Регистриран на: 02 Яну 2013
Мнения: 105

Мнение Отговорете с цитат
В продавалника има едни почти нови рок емпайър за 120, колко са читави като марка незнам!
Нед Дек 18, 2016 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
picantino_



Регистриран на: 07 Апр 2016
Мнения: 17
Местожителство: Гр.Сопот

Мнение Отговорете с цитат
Тези в олх ги видях но не намирам никакви отзиви за тях или самата марка.Имат вид на нещо по свясно от тия за 60-70лв. но в много от случаите видат лъже пък аз си нямам и на понятие от котки и "котараци"
Нед Дек 18, 2016 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ПАВЕЛ



Регистриран на: 28 Окт 2011
Мнения: 597

Мнение Отговорете с цитат
Двата модела от линка вече са нормални котки... Имай предвид, че едните са полуавтомат, а за тях си трябват специални обувки с жлебове на петата. На теб ти трябват подобни на този рок емпайър. Вече бюджета сам си го определяш - не исках да те засегна с горното ми мнение. Но наистина да ходиш в планината с посочените ластични недоразумения си е равносилно на претрепване.

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=KDPW_g2AhAU
Нед Дек 18, 2016 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Котки не се купуват всяка година Smile
Виж примерно модела на Grivel G10 -стават на всякакви обувки
Пон Дек 19, 2016 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 32, 33, 34 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 33 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov