ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
х. Милеви Скали - х. Кладова

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
х. Милеви Скали - х. Кладова
Автор Съобщение
jubotho



Регистриран на: 02 Май 2012
Мнения: 23

Мнение х. Милеви Скали - х. Кладова Отговорете с цитат
В този маршрут няма нищо интересно.

Основната ми цел беше да направя около 50км за под 10ч, съответно с кола отидох почти до х. Милеви Скали и после вече ходих пеша.
Това с идеята да не правя кой знае колко качване/слизане, а да ходя по горе-долу равно.

Общо за тези 50км придобита надморска височина е 1448м, докато само от Семчиново до х. Милеви Скали са 1200м, т.е. да тръгна пеша от там нямаше да е много хитро.

Тръгнах по кал и дъжд, стигнах до сняг.

На около 1км от хижа Кладова (която и без друго е разрушена (почти)) ме хвана шубето заради един вълк и се прибрах до по-цивилизованата територия, където можех да се шматкам по-спокойно.
От един момент нататък спрямо следите, от последната поне седмица аз и той бяхме единствените, които сме идвали по този край, а и предвид неговата прясна следа, която следваше пътя, който аз също следвах и неотклонно ходех по неговите стъпки около 3км реших да се връщам.

Някак си е депресиращо и деморализиращо, когато си сам да ходиш по следата на вълк, дори и да си 99% сигурен, че няма опастност (или поне не съм чул за десетки изядени сами туристи по Родопите от въпци) Smile

Ето и малко снимки:

стъпката на вълчо, дали няма и малко вълченце?


кал:


малко сняг:


всичко е сняг:



трак:
http://77.70.98.63/full/upload/track.gpx

П.С.
А до колко ли са опасни точно вълците?

П.С.2
Според etrex 20 маршрута е 50.2км
Според google earth при "Показване профила на надморската височина" е 48.8
Според google earth при left click на трак-а е Distance 49.9 km
Shocked
Пон Апр 21, 2014 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Въобще не разбрах какъв е бил маршрута Smile Защото от Милеви скали до Кладова няма и 20 км. - явно има и друго нещо. Трака не се отваря за да погледна.
Вто Апр 22, 2014 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
jubotho



Регистриран на: 02 Май 2012
Мнения: 23

Мнение Отговорете с цитат
Трака вече работи.
Почти до хижата и обратно бяха около 30км, останалите ги направих в околността.
Като разгледах и две други пътеки донякъде, които вдигнаха поне 2км това разстояние.

Относно снега - не зависеше в конкретния случай от точно надморската височина, защото вр. Милеви скали е на около 1550м пък сняг нямаше никакъв.
Но най-общо казано - 1550м+ имаше сняг но и кал, а 1600м+ вече доста сняг, като от снимката.
По трака - от 10ти до 17ти километър - доста сняг.

Но времето е топло, снегът беше много мокър и лепкав, сигурно ще се постопи тези дни, темепретурата дори за момент не падна под 0та.
Дори следобяда като спря да вали без ръкавици си ползвах щеките за ходене, без да ми мръзнат ръцете (много).

А разликата в разстоянията може да е поради честотата на записване на точките.
От нормално я направих на много често и ще видим при следващ маршрут дали ще има разлика и колко.
Като гледах точките разстоянията между две са от порядъка на 10м, което ако е завой и google earth смята директно правата от едната до втората (както и прави), а gps-а за изчисление на разстоянието използва интервал от 0.5-1сек (независимо от честотата на запис на точките).

Нямам идея дали е вълк или куче, четох снощи, действително казват куче е по-опасно от вълк, защото както и ти каза вълкът го било страх от двукраките, за разлика от кучето.
Но си ме хвана шубето, то егати драмата - ходиш по неутъпкан сняг с единствена следа вълк (или куче). Сам си. Ходиш по следата от 3км. Плюс това чета и Стивън Кинг Smile
И тъй като се намирам за симпатичен реших да си обирам крушите Smile
Вто Апр 22, 2014 9:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Следата е вълча /предните два пръста са изнесени напред/ не е на куче/ кучешката - пръстите са в овал/. Не се шашкай вълк едвали ще те нападне пък и плюс това той се движи тичешком така , че и по много прясна следа да вървиш която ти се струва , че е оставена току що, вълчо ще е на поне километър пред тебе /поне/. Усеща те от доста далече е не иска да се срещате..........много по лесно е да си хапне в някой селце.
Вто Апр 22, 2014 11:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov