ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Богданска планина Гърция

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Предишната тема
Следващата тема
Богданска планина Гърция
Автор Съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Богданска планина Гърция Отговорете с цитат
Смятам Майските празници да се разходим в Гърция, като ще сме отседнали в Неа Врасна (до Аспровалта) която се намира
в подножието на Богданска планина.
Та въпроса ми е някой посещавал ли е планината и може ли да ми даде инфо от първа ръка.
Интересува ме всичко- Тракове, изходни точки, идеи за маршрути.
Аз се опитвам да си набавя инфо и от интернет но бих бил благодарен и на инфо от някой който е ходил там.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Апр 23, 2014 9:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А някой който е организирал ходене по Гръцко може ли да сподели от къде взима информация, някакви сайтове.
Аз в гугъл не намирам нищо за тази Богданска планина и вече си мисля, че там няма туристически маршрути и хижи.
Търсих и под всяка форма някаква туристическа карта на Гърция но и това не намирам. Capitulate

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Апр 23, 2014 9:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Единствените ми впечатления от тази планина са видяното от пътищата минаващи в подножието ѝ. И то е горещина и редки гори и храсталаци, редуващи се с голи участъци. И десетки кошари - козарници, направени от паянтови дървени конструкции. Навеси покрити с ламарина. Там евроизискванията не важат. В интернет гледам части от планината попадат под някакъв вид защита, вероятно по Натура 2000, но това може да е само на хартия.

Защо не се насочите към Кушѝница (Пагео)? Много близо е до Неа Врасна, проходима е, висока е, обгледна е.

Можеш за Богданска планина да запиташ по мейл планинския клуб Кавала -> http://eoskavalas.gr или този в Солун -> http://eosthessalonikis.gr/el/default.asp

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Апр 23, 2014 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
А за Кушйница имаш ли някакво инфо, като маршрут или идея от къде мога да се сдобия с карта.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Апр 24, 2014 8:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Маршрути из Кушѝница има доста подробно описани на сайта на Планинарския клуб "Кавала" (ЕОС Кавала)
http://eoskavalas.gr/%CE%B2%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%AC/%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B1%CE%AF%CE%BF/%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CF%80%CE%AC%CF%84%CE%B9%CE%B1
Пльосваш в Гугъл преводача. Долу-горе ще се ориентираш. Има и схеми нарисувани и снимки сложени. Затова и те посъветвах по-горе да ги запиташ в един мейл за Богданска планина.

Ако искаш да не се мъчиш до самото подножие на най-високите върхове на Кушѝница има асфалтов път - до т.нар. ски център "Пагео". Той започва от село Като Акровуни. На "руските" топо карти го няма тоя път, но в самото село има табела на разклона и веднага след това вдясно е поставено табло с карта на част от планината.

Може да разгледаш и темите във форума за тази планина:
Тази -> http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=1704&highlight=%CA%F3%F8%ED%E8%F6%E0
И тази също -> http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3779&highlight=%CA%F3%F8%E8%ED%E8%F6%E0

Ето и разни ГПС тракове - > https://www.google.bg/search?q=%CE%A0%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B1%CE%AF%CE%BF+GPS+track&oq=%CE%A0%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B1%CE%AF%CE%BF+GPS+track&aqs=chrome..69i57.9920j0j8&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8#q=%CE%A0%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B1%CE%AF%CE%BF+GPS+trial&spell=1

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Чет Апр 24, 2014 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
След много досаждане на Дидо от моя срана, мисля се информирах достатъчно за Козница.
Плана е от Аспровалта където ще сме отседнали, за един ден да идем до ски центъра с колата и от там пеша.
Само, че ще се качим от Пагия през Хортокопи тъй като ни е по близо от Акровуни, идвайки от Аспровалта.
Следва прибиране до при " по- мързеливата част от компанията".
На следващият ден поемаме към Драма и ски центъра над село Волакс от където смятаме да се качим на
вр.Пророк Илия и обратно към Аспровалта (Неа Врасна)
Втория маршрут е изплагиадстван от твоя тема в която така си описал всичко, че не остана какво да те питам.
Направо с Дидо имате много бири от мен.
П.П. На Дидо до 7, че там след осмата нещо ма притеснява това момче какви ги върши. Laughing Laughing Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Съб Апр 26, 2014 6:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Е, айде. Освен да пожелая хубаво време и още по-хубави гледки май няма какво повече. И да видим пътепис или поне фотоотчет!

ПП: Относно името на планината. Най-точно е, и правилно, да се назовава Кушиница, с ударение на първото "и". А не Кушйница, Козница ии Кушница.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Съб Апр 26, 2014 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, за пътеписа и фотките обещавам.
Смятам и от Драма или някой друг по-голям град да се снабдя с карти (хартиени) на всички планини които намеря.
Така ще е по лесно за плануване и разузнаване на маршрути.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Апр 27, 2014 9:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
peca написа:

П.П. На Дидо до 7, че там след осмата нещо ма притеснява това момче какви ги върши. Laughing Laughing Laughing


Ми бутам колелото, че почвам да карам трудно Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Апр 27, 2014 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Планини в Гърция Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov