ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос за дестинация Варна - Резово
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Въпрос за дестинация Варна - Резово
Автор Съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Въпрос за дестинация Варна - Резово Отговорете с цитат
Някой минавал ли е по този маршрут? Интересно ми е също терена? предпочитам да карам по асвалт колелото ми е обикновено БМЗ на около 10 години леко е и се кара с удоволствие но все пак ще ми е за първи път и ще се радвам за съвети какво да си нося с мен като се има на предвид че мисля да спя по плажовете. Орентировачно прехода мисля да го направя след около месец или два. И ако има някой от София който иска да направи и той едно пътешествие да свирне, компания никомо не е излишна. Smile
Съб Май 03, 2014 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
носи си лепенки, помпа, резервна вътрешна гума, инструмен за верига, резервно жило, клещи и тулче с шестограми. аз бих взел и тениска да се преоблека. може би и бански, щом ще се плажува

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Нед Май 04, 2014 1:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gergoff



Регистриран на: 08 Сеп 2013
Мнения: 52

Мнение Отговорете с цитат
Карал съм от Бургас до Резово-не е страшно. Има доста изкачвания, имай предвид, че едно време всички населени места край морето са правени нависоко, заради прибоя, вълните и т.н. В началото на юни ще го мина, живот и здраве, и твоя маршрут, като част от обиколката на България, която съм планувал да си спретна. Предполагам, че от Варна до Бургас ще е по-тегаво, все пак се пресича Стара планина.

_________________
http://gergoff.blog.bg/
Нед Май 04, 2014 10:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
интересно ми е как е релефът от Варна до Бургас? Като за първи път ми е, никога не съм обръщал внимание като съм минавал с кола.. Впрочем мисля да не карам по главния път а да си обикалям по селските пътища и да си спя по безлюдните плажове.. някакви идеи за безопасност? Smile
Нед Май 04, 2014 11:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Неприятни за баирите по пътя за Сл Бряг - много коли има.
Аз съм минавал през село Емона и оттам към Елените. Доста див черен път, къс и приятен. Има едно качване и едно слизане, за разлика от асфалтовия, и липсва трафик.
Друг начин да се спести главния път е Дюлинския проход. Пак е по-красиво и тихо.
Пон Май 05, 2014 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
може ли малко повече информация?
По подробна имам на предвид.. Smile мисля от жп гарата в Варна да тръгна по моста има и алтернатива през Аспарухово ама нещо ме е страх да мина от там, и после не знам какво ме чака.. искаше ми се да карам по брега но знам че няма как на някой места, все пак и аз съм морско чадо по душа но от години живея в София иначе дядо ми е от Ахтопол а сестра ми живее е Бургас точките ми за спане ще са именно там и евентуално в началото може да се отплесна и да ударя едно Шкорпиловци но знае ли човек. Интересувам се най вече от по обиколен път.. не от магистрали. Впрочем да ползвам и момента да попитам с гуми които са за асвалт и черен път ще прокопсам ли? Smile Задната ми е continental x-king 2.2 а предната е schwalbe table top 2.2
Пон Май 05, 2014 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
g00 написа:
Впрочем да ползвам и момента да попитам с гуми които са за асвалт и черен път ще прокопсам ли? Smile Задната ми е continental x-king 2.2 а предната е schwalbe table top 2.2


Това ли са ти гумите за асфалт? Rolling Eyes
Пон Май 05, 2014 8:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
предполагам не, но ако карам по стари пътища ще са ми от полза, някой ако има гуми да пише 26' са.
Пон Май 05, 2014 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
http://screambikes.eu/bg/vunshni-gumi-26/1945-vunshna-guma-schwalbe-land-cruiser-26-1-9.html

Слагаш две такива и летиш. По-добре с тънки гуми по черни пътища, отколкото с широки по асфалт Smile

П.П. Марка и модел на колелото? Rolling Eyes
Пон Май 05, 2014 9:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Колелото е градски тип, твърдак без всякакви екстри и право кормило, на десетина години БМЗ Италия. До сега никога не ме е предало всичко му е Шимано старата школа. С 7 скорости е ако е важно


Последната промяна е направена от g00 на Пон Май 05, 2014 11:23 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Май 05, 2014 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Не мога да ти дам съвет за маршрута, но с такова колело се придържай към асфалтирани пътища.
Пон Май 05, 2014 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
И защо? Smile ако беше някой БМС твърдак от 2013 година можеше ли да си ходя по черните пътища? Това не го разбирам много много.. какво се е променило? Колелото си е колело.. много ясно че няма да мина през пресечена местност но все пак съм минал над 2000км с това колело поддържам си го пазя си го нямам износени елементи, жилата са ми идеални спирачки имам.. какво друго ми трябва? На скоро имаше един индиец даскал който обикаля света с едно колело дето ако го видиш няма да повярваш а аз ще трябва да мина 200 300км за няколко дена без да си давам зор.. ей така само и само да остана с себе си и да се разсея от живота. Предполагах че ще срещна подкрепа но явно не, става като другата тема която пуснах и човека който знаеше всичко я осра с извинение, нито се беше заинтересувал нито нищо каза и отсече че влак нямало до Солун и точка, гъбаркал съм се бил с колегите ако някой наистина го интересува влак до Солун има от София.
Пон Май 05, 2014 11:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rosen_talov



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 235

Мнение Отговорете с цитат
Ти пък защо се палиш?! Както виждаш, в тази тема никой не се е заяждал с теб. Не съм казал, че няма да се справиш с това колело. Съветът ми да се пръдържаш към асфалта е само заради конструкцията на велосипеда-няма да се чувстваш комфортно с него по неравностите, дори да е произведен вчера.
Пон Май 05, 2014 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Извинявам се не се паля а размищлявам пишейки, знам че няма да е удобно, знам също че мога да счупя рамка или нещо друго но все пак не говоря да минавам оффроад.. Smile става дума за черни пътища в района по който ще карам, идеята ми е да мина там където няма да има състезатели и надрусани пишлемета с колите на тате. Май ще трябва да си начертая един по точен маршрут .. Smile
Пон Май 05, 2014 11:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
g00



Регистриран на: 13 Апр 2014
Мнения: 35
Местожителство: sofia

Мнение Отговорете с цитат
Значи сдобих се с Швалбе Маратон 26 х 1.50 на сносна цена .. искаше ми се да са на 1.9 или 2.0 ама как и да е за 27лв двете мисля е добре... мисля да си сменя кормилото с такова което е малко по криво.. пак е тип право но има извивка и надкачване с около 2см. дали ще е по удобно?!
Вто Май 06, 2014 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov