ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Когато Чудните мостове са идея

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Когато Чудните мостове са идея
Автор Съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1507
Местожителство: Хасково

Мнение Когато Чудните мостове са идея Отговорете с цитат
Лошо време ей! Мокро та мокро. По Великден подгизнахме в околностите на Пирин, нищо не направихме, та при тази прогноза реших да не се набутвам и да си кютам на сухо, ама трае ли се?
Тази сутрин се събудих някак... идейно. Не съм родопски фен, но пък три години не съм ходил до кюприйките. Пийнах кафенце, почесах се като ботевски фейлетонов герой, събудих най-близкия човек и започнах да внушавам ентусиазъм. То на Мима и е ясно - и да не дойде, ако ме е прихванало, синджир прегризвам, отивам. Подкокоросах и Набора и обидно късно, малко след десет тръгнахме.
По пътя - мъгла, слънце, катаджии, а след Първомай и дупки. Отбихме се до Араповския манастир. Празнична навалица и там, аз изобщо не прекрачих през портата. Хем не съм кръстен, макар и българин, хем не мога да приема за авторитет манастир с правописни грешки на табелата. Там малката носовка я турят за пипер на всичко, а съкращенията ги правят по два взаимно отричащи се начина. В Асеновград се събрахме с потока от Пловдив и цялата страна и се оформи военна колона. На Бачковския имаше задръстване, на влакче карахме до разклона за Забърдо...
За да повървим, оставих колата четири километра преди мостовете, качихме се пеша, кръстосахме отгоре и отдолу, като махнеш мрънкалата, дето все им е стръмно, мокро, студено и пр.... красота си е. На Родопа това място и Триградското са най-хубавите места. Това си е лично мнение. Документирахме скромно, то си приличаше на Пловдивски мострен панаир.
http://tortomanin.snimka.bg/mountain/chudnite-mostove.816535
В кръчмата имаше 50-процентно празнично увеличение на цените, което приехме добродушно, както опашката преди нас. Каквото могат да понесат другите, можем и ние, решихме като японци от Фукушима.
Да разтръскаме празничните кюфтета се качихме и до горната хижа, откъдето се ометохме под заплахата от дъжд. Общо 11 километра ходене с 500 метра разлика във височините.
Пътна информация: Пътят Асеновград - Смолян е в ремонт, но се работи. Отбивката са мостовете е кърпена. Не очаквайте радост, но се търпи. Тясно е. От Асеновград и до Първомай, и до Поповица е зле.
Съб Май 03, 2014 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Другия път може да идете до х. Кабата и вр. Цирикова църква от който има чудна панорама.
От х. Скалните мостове(новата) се стига за 1- 1:30мин. ако много се спираш за боровинки и малини покрай пътеката(през лятото),
а от там за 30 мин до самият връх на който има параклис.
Под върха има и един много интересен каньон със стени високи на места няколко метра, а е широк едва 2м.

Върхът с Църквата се казват така защото по време на Османското робство при помюсулманчването на населението в района, са карали там местното население и който не иска да приеме тУрската вяра е бил хвърлян от там.
Отвеса от едната страна на върха е впечатляващ направо.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Май 06, 2014 6:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1507
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Кабата я знам, няколко пъти съм качвал Персенк, жалко че пътеката се съсипа. А с този каньон ме вкара в интрига. Ясно е, че няма да тръгна утре, но ще знам какво да търся следващия път.
Вто Май 06, 2014 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Слиза се непосредствено зад църквата на Цирикова църква Wink

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Вто Май 06, 2014 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov