ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
На 400 метра от Черни връх

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
На 400 метра от Черни връх
Автор Съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение На 400 метра от Черни връх Отговорете с цитат
Понеделник е... аларма звъни в 6:30... не не за работа, за Витоша... Домързява ме и се надигам чак в 8.
Големи мъки докато стигна Хладилника, час и чериридесет минути. Там скачам в 98 и слизам в Драгалевци... 10:30 е :


В гората е красиво и спокойно, не срещнах никой :



Очаквах да газя в сняг, но в неделя народа е утъпкал добре пътеките. Ходенето е много приятно и след 55 минути съм на "бай Кръстьо" :


Пълня вода от чешмичката по пътеката :


Гледам облаците, които се движат твърде бързо за прогнозата то вятър с 20 км/ч. В този момент ми стана ясно, че гледки може и да няма. Вместо директно към Черни, минавам през "Алеко", че времето започна да се влошава. Вече съм на "Алеко", 2 часа след като слязох от автобуса :


Хапвам шкембе с бира... В това време имам 3 варианта :
1. Тръгвам към върха и докъдето стигна, в 15:00 се връщам.
2. Слизам надолу.
3. Чакам в хижата автобусчето за София.

13:30 е ... до автобуса има няколко часа. Не ми се слиза. Избирам най- малоумното. Всъщност добре бе да проверя доколко това време ще ми изцеди силите, имам варианти за бързо спускане, хижата е близо... И тъй тръгнах нагоре. От 40-ти стълб стана тежко ходенето, камъните бяха затрупани, не се ориентирах добре къде е лятната пътека и затъвах на места до кръста. Така изкарах 21 колеца и поглеждайки часовника си казах време е (15 бе крайното ми време за слизане надолу).
На слизане тичах, не по собствено желание Laughing . На спускане срещнах една голяма група(спасители мисля бяха половината -8,9 души сумарно). Трудно се разбирахме във виелицата. Те се замислиха дали да не се върнат надолу заедно с мен, в крайна сметка всеки продължи по пътя си. По- надолу срещнах още един другар, тръгнал към върха, махнах му той също. Няма смисъл да спираме, трябва да се надвикваме с вятъра, а и двамата сме добре зачулени. Викам си не си единствен луд... Wink .
На "Алеко" съм в 16 часа. Сумарно 2 часа и половина съм ходил в отвратително време, на качване вятърът се мъчеше всячески да ме върне обратно... Мислех, че автобуса е в 16:20, а той в толкова тръгвал от София. Попълних запасите от витамин Б и в 17:30 бях в автобуса до х-л "Морени".

Няколко фотоса от виелицата :



Добре си изкарах, но трябват добра екипировка и малко психични отклонения.

Тук са всички снимки :
http://picasaweb.google.com/nenchevmail/400#

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Ное 25, 2008 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Voludar



Регистриран на: 03 Ное 2008
Мнения: 63
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Вчера четох че е имало много зверски вятър на черни връх..25метра в секунда...и значително е намалило температурата,иначе много хубава разходка си направил,и аз мисля след като ми мине последния изпит да се запътя нагоре Smile
Вто Ное 25, 2008 11:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Valio



Регистриран на: 28 Окт 2008
Мнения: 304
Местожителство: София, Враца

Мнение Re: На 400 метра от Черни връх Отговорете с цитат
Здрасти.
dobrudjan4e написа:
Добре си изкарах, но трябват добра екипировка и малко психични отклонения.

Тази екипировка казваш не е достатъчно добра...
Вто Ное 25, 2008 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
точно тая е екипировката, Вальо Smile Цеци казва какво е нужно, не коментира своето облекло.

Цецко, според мен, можеше да стигнеш и до върха, ама не трябваше да спираш за манжда на Алеко, на станцията горе има Wink
Пък и без другарче сякаш не е както трябва....

Тоя маршрут е почти същия, който го ходехме с Вангел, миналата година. Страшно приключение, ммда Very Happy

_________________
Вто Ное 25, 2008 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение До Алеко и назад Отговорете с цитат
Здравей! Както гледам, с тая люта шкембе-чорба не е било студено нагоре!
Вто Ное 25, 2008 4:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Re: На 400 метра от Черни връх Отговорете с цитат
Valio написа:
Тази екипировка казваш не е достатъчно добра...

Ами към нея прибавих и ветро-стопиращата маска, като махнах шапката от баба Laughing . На лицето ми беше добре, няма откъде да влезе вятър.

Kat написа:
Цецко, според мен, можеше да стигнеш и до върха, ама не трябваше да спираш за манжда на Алеко

Абе то се оказа, че мога да го стигна и със спирането, бях объркал времето на автобусчето... Нищо де не това бе целта ми, а доколко екипировката ми пази в такива условия. Имах си дедлайн така да се каже, 15:00 наобратно и си го спазих Smile.

Сотиров написа:
Здравей! Както гледам, с тая люта шкембе-чорба не е било студено нагоре!

Да страхотно зареждане преди баира Smile. Много добра бе в интерес на истината и на връщане повторих същата комбинация, като разбрах че имам много време до транспорта Wink .

Куриозното беше, че краката ми намръзнаха не горе, а долу докато пътувах с 88 от "Хладилника" до "Дружба".

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Ное 25, 2008 5:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
lilid



Регистриран на: 17 Сеп 2008
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Re: На 400 метра от Черни връх Отговорете с цитат
привет, и аз имам обичай в лошо време ... Laughing

та по повод "ветро-стопиращата маска" - откъде си я намерил моля да ми кажеш, за да си намеря и аз, Smile

(а иначе - досега се справям с една мноооого голяма поло яка, която си нахлупвам чак на главата и ми крие бузите, но се обледява като се диша)

"Куриозното беше, че краката ми намръзнаха не горе, а долу докато пътувах с 88 от "Хладилника" до "Дружба"" - това хич не е куриозно просто щото докато си горе и си в движение циркулира ти кръвчицата и те грее, пък спреш ли - и то в 88, мръзне си се, Wink

поздрави, Laughing
Вто Ное 25, 2008 5:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ок съгласен съм. В грАдския транспорт е нормално да няма парно Smile.

http://redrockbg.com/site/modules/myalbum/photo.php?lid=362

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Ное 25, 2008 5:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Не се учудвам Отговорете с цитат
dobrudjan4e написа:
Куриозното беше, че краката ми намръзнаха не горе, а долу докато пътувах с 88 от "Хладилника" до "Дружба".

А ти какво очакваш, като се качваш на "Хладилника"? Shocked


Последната промяна е направена от Сотиров на Сря Ное 26, 2008 1:57 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Ное 25, 2008 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Не се учудвам Отговорете с цитат
Сотиров написа:
А ти какво очасваш, като се качваш на "Хладилника"? Shocked

Ми.....студена бира...той не умира! Cool Laughing

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 25, 2008 5:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Re: Не се учудвам Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Ми.....студена бира...


За това си мислех, докарах го един час пътуване... вечерта, а сутринта с чакането час и четиридесет... Та заслужавах си една бира от "Хладилника" Laughing .

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Ное 25, 2008 5:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Браво градски, аз се чудя що те няма на СТ-то а ти ходиш по Витоша в това време Very Happy В неделя видимостта беше супер за разлика от виелицата, на която си попаднал ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Ное 25, 2008 6:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov