ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
КОМ – Емине Варианти на пътеката
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
КОМ – Емине Варианти на пътеката
Автор Съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за мненията! Интересно би ми било да мина през Заселе и Заноге, но щом почти няма разлика ще караме по класическата пътека в участъка.
Както знаете не съм привърженик на пряволинейното движение. А и други така мислят. Иначе темата нямаше да я има и всички щяха да ходят по стъпките на Делирадев.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Мар 10, 2016 6:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
momchilov



Регистриран на: 15 Фев 2013
Мнения: 183
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Както знаете не съм привърженик на пряволинейното движение. А и други така мислят. Иначе темата нямаше да я има и всички щяха да ходят по стъпките на Делирадев.
--------------------------------------------------------------
Аз пък оценявам темата за да избегна криволнейното движение. Ком-емине - по максимално оптималния марштут, това е идеала ми. Криволинейно мога да си минавам друг път!
Чет Мар 10, 2016 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
momchilov написа:
Както знаете не съм привърженик на пряволинейното движение. А и други така мислят. Иначе темата нямаше да я има и всички щяха да ходят по стъпките на Делирадев.
--------------------------------------------------------------
Аз пък оценявам темата за да избегна криволнейното движение. Ком-емине - по максимално оптималния марштут, това е идеала ми. Криволинейно мога да си минавам друг път!

Под праволинейно имах предвид стереотипно. Тогава нямаше да има варианти, следователно нямаше да има максимално оптимален маршрут.
Понеже следиш темите Е-3 оптимално, да разясня. Имаше спор дали трябва да се придържаме стриктно към маркировката. За това Борката сподели, че му е било дискомфортно, като се е отделил от нея. Аз такива скрупули нямам.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Мар 10, 2016 9:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
captain Bertorelli



Регистриран на: 04 Май 2015
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Делирадев като не е минал по маркировката, брои ли му се КЕ-то? Confused
Чет Мар 10, 2016 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Делирадев като не е минал по маркировката, брои ли му се КЕ-то? Confused
Павел Делирадев не е минавал маршрут Ком-Емине, нито пък маршрут Е-3. Wink

____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Чет Мар 10, 2016 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Южно трасе на Върбишки проход Отговорете с цитат
Най-после се намери добър човек, който да провери и премаркира южния вариант на пътеката през Върбишки проход:

Каракус - Писаница - Кота 1008 - Гьолтепе - Здравец - Топалкая - Голямата нива


Той не е по-кратък /както се вижда/ от популярното трасе. Едва ли е с по-малко денивелации, но аз бих го предпочел пред безкрайното трамбоване по макадам. Тук се очакват и хубави гледки към язовир Камчия, долината на р.Елешница, Садово и Медвен.
Пропуска се шкембеджийницата в курорта, но ако си отпочинал и заредил в Котел, тя едва ли ще е интересна. По моя преценка от Котел до Голямата нива ще се стига за 11-12 часа - т.е. един нормален ком-еминейски ден. Ако в последния участък, вместо да се подсича вр. Топалкая се тръгне по черен път на изток ще се излезе на Голямата беседка - перфектно място за пренощуване. На другия ден по пътя покрай Малката беседка се излиза в горния край на сухото дере /почти под вр. Байряка/.
С този график на движение - може да се стигне до морето без палатка: Следващи нощувки в Дъскотна или х.Луда Камчия, Козичино и Емине Smile
Съб Мар 12, 2016 10:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Мите недей подвежда хората. Трасето още е на половина готово. Ще вземе се юрне някой Комеминеец и ще е до към Калето. После ще ни псуе и двамата. Трасето до пресичането на асфалта е почти само в гората. Няма големи изкачвания. После се откриват гледки. Особенно от вр. Калето. Макар, че той се подсича, но може да се качи без пътека за няколко минути. Най-важното е, че не се губи денивелация. Интересно ще е това отклонение към навеса. Той също може да се маркира с друг цвят. Другата седмица ще умуваме на място.
Съб Мар 12, 2016 11:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Скъпи кандидат КомЕминейци. Алтернативата през билото на Върбица Ви очаква. Всичко е ОК с изключение на едни 1.5 км, където сами трябва да решите как да се проврете между драките. Но... Ако се качите на вр. Калето при ясно време можете да видите морето и Бургас и мене нейде по улиците. Знае ли човек? Та за сега така стоят нещата.

А и още едно нещо. Ако минете от там ще разберете, че до Емине ви остават само някакви си 30 мин. Не вярвате? Руми покажи им доказателството моля
Вто Мар 22, 2016 12:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Тази събота ходих на Лакатник. Бях взела и боите, но за съжаление при нас все още не става за маркиране, студено е, така че само разузнахме стария път между Губислав и Лакатник.


И за по-обща представа на какво разстояние е от Губислав



Пътят засега е добър за вървене, само в края точно на излизането пак на асфалта е изровен. Предполагам, че лятото ще е по-обрасъл. Има редовна маркировка. Моето предложение е да се маркират и двата варианта, като се поставят табелки с надписи. Също така една схема на района, може би на спирката в Губислав няма да е излишна.

Ето така горе-долу изглежда пътя, минахме го на здрачаване и с моя фотоапарат почти нищо не стана от снимките



Това е единственото паднало дърво



Не е зле докато се маркира да се поорежат младите храсти и дръвчета, че накрая ще стане непроходим



Ето това е излизането на шосето в посока Лакатник.



В другия край има едни симпатични кученца, дето умряха от кеф, че има кого да плашат, особено черното беше много усърдно. Ако съм сама ще умра от страх.

Отсечката е кратка - ние я минахме за половин час отдолу нагоре. Не съм мерила от къде е по-късо, струва ми се почти еднакво.
Разликата е, че се ходи по мека пътека, а не по асфалт, за някои ще бъде предимство, за други недостатък. Ако се поддържа сравнително чиста, както е сега, за мен е предимство. Също така последните метри слизане към асфалта са гадни, там трябва парапет или да се издълбаят някакви стъпала, иначе като нищо човек може да се подхлъзне, особено ако е с голяма раница и без щеки.
Друго предимство е, че не се минава толкова близо до урановите мини, защото единия шорткът по другия вариант излиза точно между тези знаци:



По този случай измислихме и песен:
Групата сега премина
през урановата мина,
две туристки-веселушки
светят като крушки!
Laughing

Разузнаването премина успешно, сега остава да дойде пролетта както трябва и да подновим там марките. Very Happy
Открихме и сезона на шишчетата, не че някога сме го закривали, та огнището е готово, само дружината трябва да се събере пак



_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Вто Мар 22, 2016 12:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
Скъпи кандидат КомЕминейци. Алтернативата през билото на Върбица Ви очаква. Всичко е ОК с изключение на едни 1.5 км, където сами трябва да решите как да се проврете между драките.


сега, когато не ме измъчва мисълта за нощно шофиране след 2 недоспивания, и като погледнах от къде сме вървели на картата, разликата около Здравец ми се вижда нищожна /дали ще се намери по пряк път по високото, или ще се обиколи по ръба на гората /може би малко по високо от колкото минахме/. Съжалявам, ако съм припирал за по-ранно приключване, ама верно на няколко пъти щях да заспя докато карам към Варна Smile
Вто Мар 22, 2016 1:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Dimo Kolev



Регистриран на: 12 Окт 2011
Мнения: 1277
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
joy_boy написа:
Dimo Kolev написа:
Скъпи кандидат КомЕминейци. Алтернативата през билото на Върбица Ви очаква. Всичко е ОК с изключение на едни 1.5 км, където сами трябва да решите как да се проврете между драките.


сега, когато не ме измъчва мисълта за нощно шофиране след 2 недоспивания, и като погледнах от къде сме вървели на картата, разликата около Здравец ми се вижда нищожна /дали ще се намери по пряк път по високото, или ще се обиколи по ръба на гората /може би малко по високо от колкото минахме/. Съжалявам, ако съм припирал за по-ранно приключване, ама верно на няколко пъти щях да заспя докато карам към Варна Smile


Дидо трябваше да си я маркираме като хората и на връщане тамън по зазоряване щяхме да сме при колата. Така нямаше да има нощно шофиране и още едно ходене тадява. Стягай се за рязане на лентата може би още тази седмица.
Вто Мар 22, 2016 9:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Dimo Kolev написа:
joy_boy написа:
Dimo Kolev написа:
Скъпи кандидат КомЕминейци. Алтернативата през билото на Върбица Ви очаква. Всичко е ОК с изключение на едни 1.5 км, където сами трябва да решите как да се проврете между драките.


сега, когато не ме измъчва мисълта за нощно шофиране след 2 недоспивания, и като погледнах от къде сме вървели на картата, разликата около Здравец ми се вижда нищожна /дали ще се намери по пряк път по високото, или ще се обиколи по ръба на гората /може би малко по високо от колкото минахме/. Съжалявам, ако съм припирал за по-ранно приключване, ама верно на няколко пъти щях да заспя докато карам към Варна Smile


Дидо трябваше да си я маркираме като хората и на връщане тамън по зазоряване щяхме да сме при колата. Така нямаше да има нощно шофиране и още едно ходене тадява. Стягай се за рязане на лентата може би още тази седмица.

абе аз си знаех, че не трябва да идвам в неделя ама айде.. да заспя докато карам и да се пребия с колата не ми се струва приемлива цена, която съм готов да платя за туристите в България Smile
Вто Мар 22, 2016 9:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
todor__x



Регистриран на: 15 Дек 2012
Мнения: 452

Мнение Отговорете с цитат
Вчера се поразходих из околностите на Котел.
Въпреки ръмежа и мъглата, през целия ден, посвърших малко работа.
Маркировката след гробищата на запад до Чукарите и разклона за вр.Разбойна е обновена.
Пообиколих и улиците отново, ама марка никаква не видях.
Набелязах и най-краткия вариант за преминаване през града от запад на изток, като почти се избягва минаването през ромския квартал, а е само покрай него от северозапад. Излиза се на пътя-шосето за Омуртаг в края на града, почти до първата марка на изток.
Чет Мар 24, 2016 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumi_xristova



Регистриран на: 12 Мар 2012
Мнения: 139

Мнение Отговорете с цитат
През миналата седмица 19-20 март и вчера 26 март открихме и маркирахме южното трасе от Върбишки проход към Голямата нива. Старата жълто червена маркировка си стоеше и чакаше да бъде открита. Редуват се черни пътища с пътеки, гора и открити поляни. Откриват се красиви гледки към селата и язовир Камчия. Има две места на които при лошо време може да се скриеш или да нощуваш. Вода общо взето няма. На едно място е оградена с камъни, като изворче и с канче може да се пие. И на друго място отбелязано, като чешма на картата има вода която извира от там. Това е сега - не знам как ще е през лятото. Ето линк за снимките:
от миналата седмица: https://goo.gl/photos/Mrf29sCZBcKUkzq29
и от тази: https://goo.gl/photos/sNS2wSZvrLLW7Zfb7
Нед Мар 27, 2016 7:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
А по- подходяща ли е за колело от северната пътека?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Мар 27, 2016 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Следваща
Страница 10 от 14

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov