ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хайде да си признаем
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Хайде да си признаем

Губили ли сте се?
Да, но без притеснения.
83%
 83%  [ 35 ]
Да, сериозно. Но е оправих/ме.
16%
 16%  [ 7 ]
Не, но ме е срам да си призная.
0%
 0%  [ 0 ]
Общо гласове : 42

Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
.....
Най-шантавата ми загуба на ориентация е когато веднъж трябваше да поливам цветята на брата и снахата, че бяха отишли на море. Нямаше асансьор, качвах се пеша и си мислех за нещо важно, стигам , отключвам вратата и се отзовавам в чужд апартамент. Трябваше ми известно време да се сетя, че съм объркал етажа, а ключовете на вратите по някаква случайност са еднакви.Нямаше да е майтап ако мъжа и женат, които говореха на висок глас в кухнята ме бяха чули. Върви обяснявай после. Кой ще хване вяра на такова тъпо обяснение. Измъкнах се по терлици. Вместо на шестия се бях качил на петия етаж.


Туй малко на "художественна измислица" ми прилича в стил Ирония судбы Wink

Иначе аз имам история в която не съм се загубил, но ме търсиха.
През януари 1984г. /все още карах курса за АНРБ/ с инструктора ни Драго и още едно момче Памен от курса, тръгнахме на разходка за х. Мазалат. Драго си носеше ските, вика - ще ви науча малко, това онова и се прибираме. На автогарата в Стара Загора срещаме група от техния клуб тръгнали също за Мазалат. Драго беше родом от Стара Загора и ги познаваше лично всичките - беше израстнал в техния клуб, просто от скоро работеше в Ямболен-а. Стана ясно, че те на другия ден ще правят траверса през Мазалат за х.Соколна. Викат - ще дойдете ли с нас? Ние - ама разбира се!!! И така пристигаме в хижата едни приятни лакърдии и ранно лягане. Сутринта в 5 тръгваме. Един заралия също беше със ски. През деня обаче някъде след Малкия кадемлия, почнахме да затъваме повече. Тогава снегоходки нямаше.... Със ските също им беше криво - късаха колани, носеха на гръб.... Доста се измъчихме, въпреки, че мен и Пламен не ни пускаха да бием партина и групата беше сравнително голяма. Ститаме на Соколна на здрачаване. Пламен жълт от преумора. Драго вика - май по-добре да останем - за вас проблем ли е да не ходите утре на училище - няма проблеми. 2-3 от заралии също нямаха зор да се прибират. Печката заредена, бутилка вино на масата.... Дадохме си телефоните на тези, които си тръгнаха, да предупредят родителите , да не се притесняват. Сутринта се наспахме спокойно, записахме се в книгата, оставихме си стотинките за нощуване и спокойно се спуснахме до Габарево и после кой от където е. Прибираме се в Ямбол и.... на гарата ни чака Ниса-та на ТД "Кабиле" с шефовете вътре /посрещане като героите от Еверест Smile/. Нас по домовете, а Драго да му се карат в ТД. Почнаха го още от колата - "те - деца, ами ти?!!! как можа!!!! и т.н."
А тя историята следната : Тези от Стара Загора не са се обадили и нашите родители и на Драго жена му осъмнали пред дружеството. Там казали - спокойно при нас всичко е ред и дисциплина! Ето отваряме книгата за прояви пише : Драго с Тодор и Пламен на Мазалат - сега ще се обадим. И чрез ПКСС се свъзват с х.Мазалат и питат "какво става с групата от Ямбол?", а от там казват "при нас група от Ямбол не е имало. Само от Ст.З. и дежурните спасители от Габрово" - помисли ли са че сме обща група. И тогава се панират - проверка по всички хижи за 3 души от Ямбол, предположително в Стара планина, готовност за издирвателни действия. Нисата посреща всички влакове с надежда да се появим от някъде... И така де Smile
Нашите не искаха да ме пускат повече, но вуйчо ми стар алпинист от 60-те, ме защити, че в нас вина няма. Разказа 1 страшна история как са били блокирани точно на Мазалат 2 седмици от преспи и се наложило да изядат котката за да не умрат от глад ... и ми се размина - продължих да ходя Smile
Чет Май 22, 2014 12:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
А, и аз имам история, в която не съм се губила, не са ме търсили, но вестниците твърдяха друго Laughing

Тръгваме в средата на март, ранен следобед, за Вежен - 9 човека, без снегоходки, снегът до кръста. Успяхме да изгазим за 7 часа почти до края на гората, не беше студено, не валеше, нямаше мъгла. Само че се вървеше адски трудно. През цялото време се вървели от маркировка до маркировка - плътно до дърветата. Обаче по едно време пресякохме реката и маркировка повече не видяхме (продължава в другия край на полянката), но това вече ни върна, и по-добре, защото по-нагоре в малинака преди хижата съвсем щяхме да я оплескаме сигурно. Хижарите знаеха, че ще се качваме, но решили че в тоя сняг не сме тръгнали изобщо. По пътя обхват нямаше, а където имаше - телефона на хижата даваше извън обхват.
Както и да е, някъде към 12,30 - 1ч обратно по пъртинката и в Рибарица. Там даже намерихме хотелче да ни прибере и към 4.30 сутринта бяхме къпани и легнали. На сутринта се чухме с хижата, хванахме си автобуса и по живо, по здраво се прибрахме.
И тук следва забавното - разни телевизии и вестници "Спасиха 10 бедстващи в лошо време туристи под Вежен", първата реакция беше - я, имало още някви хора там, как не сме ги видели. После стана ясно, че за нас говорят. Аз се чух с ПСС и кашата стана ясна - майката на един от младежите се обадила да пита има ли сигнал от нас, защото сме били под Вежен и не сме знаели къде сме. ПСС казали - няма, но сме в готовност, ако се потвърди. Опитайте да се свържете с тях.
Синът й успя да се свърже с нея, казал й, че слизаме и всичко е ок, а тя пропуснала да се обади на ПСС и да им каже. По-късно те я потърсили и разбрали, че сме наред. В бюлетина на ПСС излезе нещо от типа "група заблудена под Вежен, акция не се наложи, туристите слезнаха сами в 4,30".
От свободните интерпретации по последното изречение (което също не е вярно, понеже никой не се е губил) впоследствие научих че са ме търсели, спасявали, бедставала съм и времето е било лошо. Поне бройката на хората да бяха уцелили. Даже някъде си пазя изрезката от Телеграф.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Май 22, 2014 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1507
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Самата анкета подхожда предубедено към хората. Логиката е следната: Едни момчета се загубили. Всички са се губили, само дето едни си признават, други - не. Освен изгубени, има и..... хомосексуалисти. Всички са такива, само дето едни си признават, други - не. Признавайте!
Чет Май 22, 2014 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
tortomanin написа:
Самата анкета подхожда предубедено към хората. Логиката е следната: Едни момчета се загубили. Всички са се губили, само дето едни си признават, други - не. Освен изгубени, има и..... хомосексуалисти. Всички са такива, само дето едни си признават, други - не. Признавайте!

Да предубедена е анкетата. Логиката е следната: Едни момчета се загубили. Всички са се губили, само дето едни си признават, други - не. Освен изгубени, има и..... скиори. Който не е карал ски, той не е падал. Всички са такива, само дето едни си признават, други - не. Относно сексуалната ориентация с ръка на сърцето заявявам. Аз съм лез@@@ка. Падам си изцяло по жени. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Май 22, 2014 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kent



Регистриран на: 26 Апр 2007
Мнения: 728

Мнение Отговорете с цитат
два пъти, единия път беше по сериозно в казана. качваха се спасители от банско, те бяха пропищели от варненци. 1994. втория път над х.левски - по несериозно 1997 есента. качиха се доброволци от хижата. спасителна дружина - анасон, те сами така се кръстиха после.
и аз съм учавстал във две спасителни акции. първия път заради един дето се беше изльоскал от стената на вихрен алпинист - цайко / резултата строшен крак открита фрактура/ бяхме към 50 човека и го свалихме успешно до бъндерица, втория път за едни идиотчета дето се бяха качили почти до муратов зимата по фирна - правили си дупки в снега за стъпки с едно ножче,загубили ножчето дяббааааааааа после ровили с ръце. ама не дуднаха после, само се срамуваха Very Happy
Чет Май 22, 2014 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Todor написа:
Цитат:
.....
Най-шантавата ми загуба на ориентация е когато веднъж трябваше да поливам цветята на брата и снахата, че бяха отишли на море. Нямаше асансьор, качвах се пеша и си мислех за нещо важно, стигам , отключвам вратата и се отзовавам в чужд апартамент. Трябваше ми известно време да се сетя, че съм объркал етажа, а ключовете на вратите по някаква случайност са еднакви.Нямаше да е майтап ако мъжа и женат, които говореха на висок глас в кухнята ме бяха чули. Върви обяснявай после. Кой ще хване вяра на такова тъпо обяснение. Измъкнах се по терлици. Вместо на шестия се бях качил на петия етаж.


Туй малко на "художественна измислица" ми прилича в стил Ирония судбы Wink


Тодоре, животът често е по-шарен и странен от художествената измислица.Smile
Не се сещам кой руски писател фантаст го беше казал, но нещо подобно беше:
**Предпочитам лъжата, която звучи като истина пред истината, която звучи като лъжа**

Тази реална случка вярно не звучи достоверно, но е самата истина.
Често обаче ни се случва да лъжем , за да ни повярват, а казвайки истината всички ни обявяват за луди.Smile В този ред на мисли кой ще се престраши да говори само истината....



А ! Просто се сетих за котката и апарата за кръвно Smile Много ми хареса !!!
Чет Май 22, 2014 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
didogen написа:
tortomanin написа:
Самата анкета подхожда предубедено към хората. Логиката е следната: Едни момчета се загубили. Всички са се губили, само дето едни си признават, други - не. Освен изгубени, има и..... хомосексуалисти. Всички са такива, само дето едни си признават, други - не. Признавайте!

Да предубедена е анкетата. Логиката е следната: Едни момчета се загубили. Всички са се губили, само дето едни си признават, други - не. Освен изгубени, има и..... скиори. Който не е карал ски, той не е падал. Всички са такива, само дето едни си признават, други - не. Относно сексуалната ориентация с ръка на сърцето заявявам. Аз съм лез@@@ка. Падам си изцяло по жени. Smile


Да се оприличаваме с постъпката на тези момчета само защото и ние сме се губили .. Very Happy

Моят планинарски привет към теб е : вземи ходи повече на планина и пиши по - малко във форума.
Пет Май 23, 2014 8:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Не карам никой да се сравнява с никой. За ходенето тази година съм пропуснал само този месец. Но другия е доволно запълнен. Ама що давам отчети?

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Пет Май 23, 2014 9:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение . Отговорете с цитат
Аз се загубих през зимата ,тръгнах сама до водопад Боров камък , пролетта с групата го бях качвала.
Но ноща навалял нов сняг всичко бяло , тихо , съвършено различно от пролетта . До водопада се справих ,пролазих по леда за да премина нагоре над него , нямаше шанс за връщане назад и трябваше да врътна през гората по пътеката за Згориград - но там на височинката се стресирах - не помнех направо или наляво в гората се влиза за пътеката - бяло ,никаква маркировка , 16,40 - има вълци и това ме плашеше. И тук интересният извод от позвъняване на колега турист - започва да ми се кара , къде съм тръгнала , не може да ми отговори къде е пътеката. Вторият колега същото - каране, съвет за обратно ? а обратното означаваше почти пребиване . Успя да се окопити човека след 5 минути разправии и каза наляво - това ми беше достатъчно да намеря пътеката и весело да си тръгна към селото. А междувременно колегите бяха организирали издирване - посрещнаха ме в гората над селото Smile Направих си извода -ако някой се обади за помощ и съвет трябва да се мисли трезво , имат ли хората готовност за бърза реакция да помогнат със съвет ?
Нед Юни 15, 2014 10:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък завих надясно някъде около Орлово гнездо по пътя към Дерменка, по някакъв десен рид, водещ доникъде. Видях хижата на един хвърлей място и през едно пиперливо дере. Върнах се както откъдето съм дошъл - до билото - и си продължих. Хубава гледка беше, но доста мързел ме мъчи докато вървя обратно. Беше чуден летен късен следобед.
Пон Юни 16, 2014 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Губете се, но никога не забравяйте, че трябва да се намерите... иначе

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Юни 16, 2014 1:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Ееее,ама вие не си признавате! D

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Пон Юни 16, 2014 1:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1507
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Е, Дидо, когато има за признаване, признаваме си! Виж новата тема за отказването!
Пет Дек 04, 2015 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Като момчета на 13, двамка сутринта се отклонихме уж за малко в гората около Семково, та 12 часа се въртяхме по горските пътища, чак по тъмно излязохме на поляната пред бившите станции. Тогава градски телефони нямаше много даже. Голям стрес, едно че спътника изпадна бързо в истерия , а и от шамарите на посрещачите , които се ядоха обилно Very Happy
Съб Дек 05, 2015 3:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
А, и аз имам история, в която не съм се губила, не са ме търсили, но вестниците твърдяха друго Laughing
.

Аааа,ясно!И двете тряа си признаем! :д #ВеженЕкстрийм

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Съб Дек 05, 2015 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov