ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Кочината на Копитото

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Кочината на Копитото
Автор Съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Кочината на Копитото Отговорете с цитат
Копитото ми е едно от любимите места на Витоша - особено вечерно време когато не ми се стои вкъщи, а връстниците ми са се забили в някой дискотека. А когато ме домързи и просто ми се почива в планината- Копитото - х. Есперанто ми е любим вариант. Днес реших да ида там по светло, че имах 2 часа за убиване - пълна кочина е горе. Добре, че не заведох някой приятел горе, че щеше да ме хване срам от собсвеното ми племе (не че сега не ме е срам де). Романтика ли? Пластмасата и найлона изядоха романтиката. Както и да е...стига бозави отклонения.

Проблема е ясно къде е. Ясно е и че там се качват всякакви утайки...ясно е и че няма как да се ограничат въпросните индивиди. Направи ми впечатление обаче, че нямаше никакви кошчета горе...а за да подтикнеш ********* да си изхвърли боклука (вместо да го остави на масата и вятъра да го отсервира в неизвестна посока) трябва да има някакви кошчета. Не контейнери на шосето или в станцията на лифта, а кошчета които ********* ще може да цели с бутилката от седнало положение и няма да му се налага да ходи пеш до тях. Подобни има на Златните мостове и в Дендрариума - е там не е кочина. Ако взема летви и кача горе няколко саморъчно сковани контейнерчета ще има ли кой да ги изхвърля изобщо? Малко ме съмнява да има ефект от упражнението, но другите решения ми се виждат още по утопични. Не е проблем и да ида с 3 чувала за 1 час да събера боклуците - ама след 3 вечери ще е пак същото - а нещо не ми се струва удачно да го правя 5-10 пъти месечно (само за бензина ще трябва да работя 3 дни).

Общо взето идеята на темата да ви покажа, нещо което предполагам всички знаете...и което няма много възможни решения. Поне си изкарах яда, който ми причинаха онези кратуни дето се качват горе...









Лека вечер
Сря Май 21, 2014 10:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Гадна картинка Sad Според мен извозването на боклука не би трябвало да е проблем, тъй като наблизо е и хотела Wink Но дали ще има на кого да му се занимава с това?
Чет Май 22, 2014 6:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Колеги, къде точно се пада връх Копитото? Според мен попада в заградената част откъм кулата и реално достъпът е ограничен. Или греша? Rolling Eyes
Пон Окт 06, 2014 11:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ivaylo_Goranov



Регистриран на: 28 Апр 2013
Мнения: 39
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Колеги, къде точно се пада връх Копитото? Според мен попада в заградената част откъм кулата и реално достъпът е ограничен. Или греша? Rolling Eyes

Не грешиш. Въпросното място се пада под кулата. Спира се с автомобил пред оградата на кулата, и по пътека отстрани покрай неработещия лифт се стига до въпросното място с гледка прекрасна.

Истината е, че възпитанието в младите хора вече липсва. Почти никой не възпитава децата си по начин мислещ за природата да е чиста. Преди време направих опит да организирам хора в Facebook да почистим копитото, но нямаше желаещи. А когато и да отидеш не липсват автомобили денем, нощем все фулл ...

_________________
Гордея се с майка България.
Вто Юни 23, 2015 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3281
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Ivaylo_Goranov написа:
... Преди време направих опит да организирам хора в Facebook да почистим копитото, но нямаше желаещи. А когато и да отидеш не липсват автомобили денем, нощем все фулл ...

Ivaylo_Goranov, на Копитото наистина е пълно с боклуци, сигурно тонове (без преувеличение). Предлагам да направим организация за ново почистване, този път с подкрепата не само на Фейсбук, но и на този форум. Вярвам, че ще има желаещи.

Проблемът обаче не е в почистването (което няма да е толкова трудно, колкото продължително), а в недопускане на ново замърсяване.
Чия е сега собствеността на лифта? Поставянето на камери и заплахата от санкции биха оказали първоначално възпиращо въздействие.




____________________
Rish Horror delenda est!
Освен това смятам, че Ужасът на Риш трябва да бъде отстранен!
Пон Юни 29, 2015 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Горе се качват изключително долни и нагли отрепки- особено вечерта. Файдата от едно такова почистване ще е до първото стъмване. Никога не бих се включил в чистенето на точно това място, защото няма никакъв смисъл и само се ядосвам, когато някой се изсере (без извинение) върху труда и времето ми. Защото батката с 20 годишната "бегачка" ще си метне шишето от бира, точно 2 минути след като си изчистил - и няма да смееш да му кажеш нищо, защото ще си изядеш боя... Бил съм свидетел на достатъчно грозни сценки, за да се занимавам с това. Да си живеят свинете в кочината - каква работа имате/имаме там Wink ?

Въпросните индивиди виреят на радиус от около 3-4-6 минути от автомобилните пътища- останалата планина е наша Smile А и в нашата част има достатъчно работа, която може да се свърши от доброволци и която ще бъде оценена от хора, обичащи/пазещи/уважаващи планината Smile

Какви камери, санкции и т.н. Въпросната камера трябва да спре някоя клошароподобна маймуна да си хвърли фаса или шишето в пълната тъмница и на 20 км. от най-близката патрулка. Как ще се останови, кой е нарушителят в тая тъмница, кои ще са тези служители, които ще го издирват и как изобщо ще го видят да си "забравя" бутилката на земята? И каква е файдата? Явно това ще е една от септичните ями на Витоша и нека... София мога да я покажа на любимата ми и от Камен дел (на 40 минути от шосето и почти никаква денивелация) и няма да НИ е срам...защото, мен лично ме е срам когато ходя или водя хора на въпросното място. Oт Кулата има 2 супер полянки на под 25 минути пешаходене по равен терен - едната е с изглед към София (знаете я предполагам), другата с изглед към Перник...и е тихо, мамка му Smile

Сега да не ме обвините, че се опитвам да ви саботирам доброволческите акции - чаткайки по клавиатурата и пишейки разни отчаяни цинизми и оплаквания Confused Няма такова нещо Smile Болно ми е и се паля...и няма как да променим нещата. И сори за дългия пост...
Чет Юли 02, 2015 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
katerina2121



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Sad
За съжаление е така, редовно ходя на Витоша... много често си правя кратки разходчици Княжево - Бяла вода /колкото да изпия 1 бира на чист въздух/, всеки път свалям по една торба боклук /даже специално си нося торба/...
Миналата година, попаднах на едни "сладури" паркирали си колата точно отдолу на пътя, извървяли едни 50 метра, изпили 5 двулитровки бира и ги гледам как си зарязват шишетата и си тръгват... догоних заедно с шишетата: "момчета, така и така, с кола сте, хайде вземете шишетата, в Княжево точно на пътя има контейнер..." Добре че не си изядах боя.... От тогава забележки не правя.

Обаче, има и нещо друго... преди няклко месеца, ходих на една разходка в тази планина до Скопие /май Водно се казваше/ ... та там ходих с приятели, македонци, и те ми казват, много внимавай да не метнеш някъде боклук, че тук дебнат не е като в България.... па глобата е 50 евро... щом вече и пред македонците се излагаме, съвзем е зле положението. Тяхната планина си беше чистичка, при това на комерс местата до които се достига с лифта... има оправия явно просто на никой от който реално зависи нещо не му дреме...
Чет Юли 09, 2015 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov