ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
СтаРа Планина 100х24/2014
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
СтаРа Планина 100х24/2014

Ще се включите ли?
Да, ще го направя за първа година
18%
 18%  [ 11 ]
Да, участвал съм много пъти преди
19%
 19%  [ 12 ]
Не, имам желание, но възникнаха други ангажименти
16%
 16%  [ 10 ]
Не, но може би някой път ще се включа
32%
 32%  [ 20 ]
Не, не обичам подобни мероприятия
13%
 13%  [ 8 ]
Общо гласове : 61

Автор Съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 388

Мнение Отговорете с цитат
Поздрави на всички участници
ръкопляскания

а за финиширали на Ехо - просто нямам думи, еле пък групичката на Веско Croc

Respect
Нед Юли 20, 2014 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NIKIBO



Регистриран на: 10 Юли 2013
Мнения: 23
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
На завършилите едно голямо БРАВО.
Смятам че нищо не пречеше похода да се отложи и да се проведе в по-хубаво време.
Но за това си има организатор да решава.
Не смятам че заставайки срещу природните стихии ще докажем на някого или на себе си нещо - по скоро обратно рискуваме неоправдано.
Пон Юли 21, 2014 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления за чудесното представяне на успешно финиширалите - Иван, Веско и Станимир, които лично познавам. Clap BG
Поздрави и за Руми, Тодор, Миро и всички останали участници с пожелание за бъдещи успехи! Smile
Пон Юли 21, 2014 10:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
Да използвам темата - аз не се включих в похода заради лошото време, но ми се иска да го направя тази година, макар и извън официалното провеждане. Затова си търся компания Smile

Има ли някой, който също да не е успял да отиде, а има желание да го направи евентуално следващата седмица - между 28 юли и 1 август или пък от 11 август нататък /това са ми свободните дни/? За предпочитане са първите дати, за да е по-дълъг деня.

Ако има такъв човек, може да ми пише съобщение за да не спамим допълнително темата Smile
Пон Юли 21, 2014 10:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svilka



Регистриран на: 06 Юли 2011
Мнения: 2
Местожителство: Варна/София/....

Мнение Отговорете с цитат
След като на Добрила се засякох с приятели, които правеха Ком-Емине с колелета, блажено си починах в раздумки и чакайки упорито порцията си бобче около час, накрая тръгнах. Бях като нов, само чорапите влажни. Не след дълго падна мрак, а с него и мъглата, която идваше на талази, толкова гъста на моменти, че едвам си виждах пътеката под краката. Правехме си компания с кучката, която явно много се радваше, че някой отива в тази посока. На Дерменкая се надявах да застигна някой, който щеше да продължи, но уви... Там срещнах групичката на Краси, Асен и ... (съжалявам не се сещам името), които се бяха върнали от пътя към Орлово гнездо. Дори и съвременната навигационна техника не е съвършена, а при тях явно - въобще. Разказаха ми как около отбивката за пътеката съвсем явно ГПС-ът ги е врътнал в почти цял кръг и показвал Кърнаре в съвсем грешна посока. После и Лиско се е включил, отмъквайки едната щека Laughing . Бях убеден, че тръгвайки последен от Мазалат, Ботев и Добрила вече съм един вид "метлата" на мероприятието Smile и няма никой по трасето след мен. Отказах се, защото именно отбивката за пътеката към Орлово гнездо и след това отбивката за подсичащата след Беклемето бяха двете ключови места, за които не бях сигурен в себе си. Взех си блажено горещо душче и излизайки от банята се засякохме с Оги (ogobogo), който бе тръгнал от Соколна. Много ме изкуши с увереността си, че трябва да стигне до Козя стена, защото там е колелото му. Явно бях прекалил с разкисването в банята, а той продължи сам.
Пон Юли 21, 2014 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
специални поздрав на единствения който познавам

Да ме прощава Веско- Respect
Пон Юли 21, 2014 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Станислав



Регистриран на: 08 Юни 2010
Мнения: 172

Мнение Отговорете с цитат
NIKIBO написа:
Смятам че нищо не пречеше похода да се отложи и да се проведе в по-хубаво време. .............. Не смятам че заставайки срещу природните стихии ще докажем на някого или на себе си нещо - по скоро обратно рискуваме неоправдано.

Незнам дали си даваш сметка, че датата трябва да се обяви по-отдалеко за да има време всеки да си уреди отпуска, да си нареди работата и прекрои плановете. При тази динамична синоптична обстановка, която е обхванала страната от 2-3 месеца, къде е гаранцията, че времето ще е хубаво на отложената дата?

NIKIBO написа:
Не смятам че заставайки срещу природните стихии ще докажем на някого или на себе си нещо - по скоро обратно рискуваме неоправдано.

Това вече е твоя интерпретация и обощение. Лично аз на никого нищо не искам да доказвам. Приеми, ако можеш, че това е просто един поход. Средата е такава, каквато е. Ако искаш участваш, ако не - отлагаш за друг път.

NIKIBO написа:
по скоро обратно рискуваме неоправдано.

То по тази логика ти ако кажеш на някой, който е виждал планината само на картичка, че ходиш редовно там и той ще ти отвърне, че рискуваш неоправдано, ама дали ще е така? Апропо, рискове в планината има и в прекрасен слънчев ден. Е, дай да не ходим там, така ли?
Пон Юли 21, 2014 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
NIKIBO



Регистриран на: 10 Юли 2013
Мнения: 23
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
До Станислав
Станиславе не се засягай не го приемай като упрек това си е мое мнение - все пак ти си организатора на това мероприятие вече толкова години - но относно времето вярно гаранция за нищо няма \ дискутирахме го седмица преди началото даже колега публикува и прогнози можеше да има и резервен план. Много хора в т.ч.и аз по тази причина не взехме участие. Казваш приеми го само като един поход - да за тези които го правят често да, но за такива като мен които нямат такава възможност това е едно вълнуващо изживяване вярвам и за мнозина други.
Бъди здрав
Пон Юли 21, 2014 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimgav



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 4
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Остава спокойствието, че се връщам здрав (след оставането ми в "Добрила"). Е, може да не е толкова вълнуващо, колкото радостно финиширане в "Ехо", но е по- здравословно: предпоставка е да се радвам пълноценно на ежедневните житейски радости, и не на последно място - да опитам пак здрав и читав "StaRa Trekking 2015! Ние желаем, Господ разполага. Честито на завършилите в "Ехо"! Браво и на всички дръзнали, но разумно върнали се здрави!
Сря Юли 23, 2014 12:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bugcho



Регистриран на: 06 Юли 2012
Мнения: 198

Мнение Отговорете с цитат
И аз смятах да се пробвам..... но времето беше отвратително. Тези дни бях в региона по време на прехода. Мое мнение е че организаторите сбъркаха като не смениха датата. Длъжни сме да се съобразим с природата. Със сигурност всеки от нас е променял планове през годините, съобразно метерологичните условия. Същото трябваше да направят и организаторите. Ако имаше инциденти друго щеше да се говори сега!!
Сря Юли 23, 2014 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Smile Както казва хубавата пословица - който имал желание, дошъл, който нямал - си намерил оправдание.
В интерес на истината аз също писах на няколко пъти, че няма да участвам, ако прогнозите са неподходящи, но когато наближиха нещата си дадох сметка пред себе си, че искам да участвам и тръгнах.

Та за сведение на пропусналите - времето съвсем не беше толкова лошо както прогнозираха (както често се случва - тези, които ходят по-редовно знаят).
Сря Юли 23, 2014 9:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dimgav



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 4
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Несъгласен с budcho, съгласен с igurbev (предните две поствания). Мероприятието е с едно съзнателно обяваване на една горе-долу традиционна дата в най-благоприятния статистически период (може да се провери). Организаторите Sta & Ra заслужават само благодарност и уважение за усилията, лишенията и разходите които правят вече толкова години подред. За всички останали това е една добра възможност: да се срещнем съмишленици, да трупаме опит, да изживеем това щастие - предизвикателството да преминеш по билото на Стара планина (може би, най-хубавата част) от Мазалат до Ехо. За всеки обичащ планината това е едно съзнателно решение (на големи хора) да участва или не в конкретния поход, и кога да спре.
Сря Юли 23, 2014 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dimgav



Регистриран на: 14 Юли 2011
Мнения: 4
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Имах предвид bugcho ( а не budcho), извинявай, приятелю.
Сря Юли 23, 2014 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1694
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
+1
Чет Юли 24, 2014 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kokoeverest



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 7
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
bugcho написа:
И аз смятах да се пробвам..... но времето беше отвратително. Тези дни бях в региона по време на прехода. Мое мнение е че организаторите сбъркаха като не смениха датата. Длъжни сме да се съобразим с природата. Със сигурност всеки от нас е променял планове през годините, съобразно метерологичните условия. Същото трябваше да направят и организаторите. Ако имаше инциденти друго щеше да се говори сега!!

Без да се обиждаш, но изказването ти си е чиста проба мрънкане! При 43-ма човека стартирали и, доколкото ми е известно, 43-ма благополучно слезнали (без значение колко от тях са стигнали до х. Ехо) явно хората са съобразили възможностите си с условията в планината. Не ми е известно хубавото време да дава гаранция, че няма да има злополуки.
Вто Авг 05, 2014 2:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov