ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нов пътеводител за Пирин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Нов пътеводител за Пирин
Автор Съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ако намерите някакви, грешки, неточности и всякакъв вид пропуски казвайте. Ще съм благодарен за всякакви мнения.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Яну 21, 2009 11:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Друм



Регистриран на: 24 Яну 2008
Мнения: 203

Мнение Отговорете с цитат
Забелязах една неточност на страница 83. Там за Къркъмският чал е написано, че е западно от вр. Тодорка, пък той си е източно от нея.
Сигурен съм, че Speedy нарочно е допуснал грешката, за да стимулира нашата ориентация Wink
Сря Яну 21, 2009 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря много. Тази грешка не я бях забелязал. Западно! А ма че грешка, тюх! Blink Ще я добавя във файлчето с грешките дето има линкче по-горе в темата.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Яну 21, 2009 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте. Пътеводителя добива международна известност. Smile Идва преди време един познат и вика - знам, че ходиш по планитите, казвай някакви маршрути около София. Консулът на чешкото посолство е планинар, ама е с малко дете и търси нещо по-наблизо. Ами заведи го, казвам, в Стената и там ще разгледа, ще си избере нещо по-близо до София. Обаче щом ходи, ей тука имам Възможно най-пълния Пътеводител на Пирин, който не може да се намери в Стената, нека го прегледа. Минаха две седмици, обажда се човекът и направо иска една бройка, за малко да отмъкне моята. Та така. Smile Cool
Вто Мар 10, 2009 9:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хе хе. Те чехите имат традиции в ходенето из Пирин. Не е минала година да не срещна чехи в Пирин. Cool Освен да го издадем на чешки. Казаха ми и че една книжка е отишла през окена към САЩ. Лошо няма, нека пътува! Very Happy

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Мар 11, 2009 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Хе хе. Те чехите имат традиции в ходенето из Пирин. Не е минала година да не срещна чехи в Пирин. Cool Освен да го издадем на чешки. Казаха ми и че една книжка е отишла през окена към САЩ. Лошо няма, нека пътува! Very Happy

На чешки незнам, ама на английски се замисли наистина. Само 1 въпрос ще ти задам: Колко пътеводителя на български планини има преведени на английски ?!? Smile Ами татива на Пирин ? Колко чужденци си срещал по баира ? ... То те въпросите май-май станаха 3 ама ...
Замисли се все пак. Според мен ще има пазар, въпроса е да се прадлага от правилното място и колкото се може повече хора да научат за него.
Сря Мар 11, 2009 3:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Jores написа:
Speedy написа:
Хе хе. Те чехите имат традиции в ходенето из Пирин. Не е минала година да не срещна чехи в Пирин. Cool Освен да го издадем на чешки. Казаха ми и че една книжка е отишла през окена към САЩ. Лошо няма, нека пътува! Very Happy

На чешки незнам, ама на английски се замисли наистина. Само 1 въпрос ще ти задам: Колко пътеводителя на български планини има преведени на английски ?!? Smile Ами татива на Пирин ? Колко чужденци си срещал по баира ? ... То те въпросите май-май станаха 3 ама ...
Замисли се все пак. Според мен ще има пазар, въпроса е да се прадлага от правилното място и колкото се може повече хора да научат за него.


Привет,
Колко пътеводители за български планини на английски има не зная. Известно ми е, че издателство ТаНакРа, което отскоро навлезе в бранша с пътеводители ги издава на български и английски. Това издателство преиздаде преди 2 години пътеводителя за Пирин от 1988 г. Лошо в това няма, напротив, само дето никак не са се постарали да го усъвременят и в голямата си част той е неизползваем. Махнали са партизанските приказки само и са добавили обща информация за БГ и Пирин, от която много полза не виждам + картосхеми подобни на тези, които има в моя пътеводител. Доста от маршрутите в него са писани или преписани едно през гьоторе - личи че авторът или не е ходил там или е питал някой който му е подал грешна информация. Описани са разни колове от зимната маркировка и техните номера като ориентири, а тези колове ги няма мноого отдавна. По някои маршрути има смяна на цвета на маркировката, а това не е отразено. Ползвани са т.нар. нови имена, които тогава (в края на 80-те) се пробваха да наложат, но това не стана по куп причини. Има и други неща, но няма да коментирам. Все пак това не ми е целта, а и уважавам труда на издателите. Не вярвам да са го направили нарочно. Толкова по въпроси 1 и 2.

Относно броя на чужденците. Не съм ги броил, но са много. През септември и октомври, след т.нар. активен сезон дори преобладават. Имал съм случаи през септември в продължение на дни да срещам из Пирин само чужденци, което преди много ме учудваше, но е факт!

Бих издал с удоволстие книгата на английски, но няма как да я предлагам където трябва. Ако чуждо издателство има интерес да я издаде на друг език бих се съгласил. Мога и сам да го направя, но парите не ме бият по главата, за да си направя този кеф, а едва ли ще успея да си покрия разходите. За БГ издателство изхождайки от скромния ми опит хич и не помислям.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Мар 11, 2009 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Jores



Регистриран на: 23 Юли 2007
Мнения: 42

Мнение Отговорете с цитат
Прав си - проблема с парите тук е немалък. А и сме доста далеч от развития свят по отношение на взаимовръзката Автор<->Издател Confused
А относно пътеводителя на ТаНакРа - карах с него, докато не се сдобих с твоя. Иначе в стария (преписания), частта с партизанските истории беше интересна. Спомням си разказа за Иван Козарев, в който с пистолет с 6 патрона и 1 граната беше отблъснал 10 човека или нещо такова беше Smile
Сря Мар 11, 2009 4:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Някои от партизанските истории са интересни да, стига човек да се абстрахира от разни преувеличения. Много места, не само в Пирин, са свързани с интересни исторически събития. Аз съм събрал доста истории и с интерес се сещам като минавам през съответните места.

_________________
Пирин - географски и етимологичен речник
Пирин - пътеводител
Сря Мар 11, 2009 4:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Speedy написа:
Някои от партизанските истории са интересни да, стига човек да се абстрахира от разни преувеличения. Много места, не само в Пирин, са свързани с интересни исторически събития. Аз съм събрал доста истории и с интерес се сещам като минавам през съответните места.


Леле, Ники - ти си идеалнио партизанин - и Хамериканската армия барабар със сите спътници немож те намери в Пирин. А ако направите тандем с Дидо...че има разжалвани дженерали Shocked Very Happy

А по темата - на този етап труда за издаването на пътеводителя на английски не си заслужава - след 5 години може да стане, щот този е единствения актуален пътеводител за тази планина.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Мар 11, 2009 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
пътеводителя ми е до леглото от както го купих Very Happy

много ми харесва, а и е реален
Сря Мар 11, 2009 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Нещо за книгата

_________________
Съб Авг 15, 2009 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
jordy



Регистриран на: 13 Авг 2009
Мнения: 330

Мнение Отговорете с цитат
И аз искам една бройка,ама как да стане освен в Гоце Делчев, Банско и Разлог другаде продава ли се книжката?Мога да преведа паричките по банков път или със запис............
Пет Окт 23, 2009 3:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov