ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Ягодина - Гьоврен - Мурсалица билото

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Ягодина - Гьоврен - Мурсалица билото
Автор Съобщение
wirebob



Регистриран на: 21 Май 2014
Мнения: 1

Мнение Ягодина - Гьоврен - Мурсалица билото Отговорете с цитат
Здравейте!

Планирам маршрут за август месец около Мурсалския рид. Приблизително Перелик - Ледница - Чаири - Ягодина - и обратно.Наобратно ми се иска да го минем по цялото било на Мурсалица.

Та, за целта ще ми трябва да се кача на колкото се може по-западната му част - около Гьоврен/Тешел.Ягодина - Гьоврен изглежда постижимо за около 2 часа. От там нататък - нагоре до билото и после на изток до където стигнем, спане на палатка. Следващият ден продължаваме до Широка лъка или Стойките.

Та, имам няколко въпроса, на които, ако някой може да отговори, ще съм много благодарен.

- на google-ската карта има една просека, започваща северо-западно от Гьоврен, която прилича на ел. далекопровод; от пътя за Мугла, вляво; някой качвал ли се е до билото от там?

- някакви варианти за качване от Тешел или малко след Тешел? (качването от бетоновия възел при Грохотно го знам, но се чудя дали има нещо по-към Тешел)

- може би по-генерален въпрос, струва ли си изобщо прехода от билото над Тешел до където излиза пътя от бет.възел, или да го заобиколя напълно?

- какви са условията за нощуване на палатка по билото в западната му част - зверове (2- и 4-краки), вода, вятър?

Благодаря предварително!
Съб Юни 07, 2014 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Re: Ягодина - Гьоврен - Мурсалица билото Отговорете с цитат
wirebob написа:

.......................................................
- на google-ската карта има една просека, започваща северо-западно от Гьоврен, която прилича на ел. далекопровод; от пътя за Мугла, вляво; някой качвал ли се е до билото от там?
.......................................................

Далекопровод е. Има го на топографската карта 1:50000.

Има синя маркировка по Мурсалица от кв. Настан до х. Ледницата.

Снимката е правена на превала Одабашиница, където въпросната синя маркировка се включва в трасето на червената Е 8.
Не съм минавал по Мурсалица по маршрута от кв. Настан, а само от Чаева чука до Одабашиница и после към с. Мугла.
Съб Юни 07, 2014 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov