ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Автор Съобщение
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3289
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,

Поздравления за ВСИЧКИ участници, организатори, съмишленици на Обиколката на Витоша.

Нед Юни 23, 2013 8:43 am Esper написа:
Благодаря но едва ли ще участвам пак някога...

Esper, поздравления за тазгодишното участие. Догодина пак. Wink

Ако може един въпрос - за 50 километра само 35 снимки ли успя да направиш?!?! По 1 снимка на километър и половина?!?!

Gamina написа:
минах 50, плюс малко. На ярлово катастрофирах с ледена бира.
Добрите новини за мен са, че минах 50км без нито една плюска, мазол или рана. Сандалите са супер!
Лошата е, че все пак не минах без контузии и сега съм като патица.
Още в гората към кладница се издъних, като се оказа, че съм взела скапан челник. 3 пъти сменях батерии, но то все си умираше. Добре че има добри хора, които се смилиха над овцата без резервен челник. Ако някой се разпознае - благодаря, и най-вече Тодор, който ми даде фенерче. Та с всичко това почти не успях да тичам и бях едва в 4 в кладница. До бариерата наваксах малко в калта, а после на излизане от Боснек лявото ходило ме саботира, успях да го обезболя, но пак се усещаше. В ярлово бях чак по обяд и реших, че няма смисъл да лазя до 20ч, ако въобще стигнех Бояна.


Аз затова си ползвам фенерчето на телефона Нокия и нямам проблеми с батериите. Smile

На Кладница си била в 4 часа? Какво съвпадение - аз също. И въпреки, че ме заболя силно лявото коляно и дясната тазобедрена става, реших, че има смисъл да се влача до 20 часа до Бояна. Въпреки все по-силните болки в тези и други части на тялото, въпреки поройния дъжд, който направи пътеката на водна пързалка, въпреки, че накрая след Симеоновските езера останах сам, все пак стигнах до финала в 19:55. При това учудващо, но не бях последен. Дори не се усещаше, че куцах, тъй като куцах и с двата крака. Smile

Днес написах подробен скромен фоторазказ за участието си в Обиколката на Витоша, но тъкмо накрая браузърът се срина и за съжаление не можа да възстанови написаното след рестартиране. Започнах работа отново, по средата съм.

Най-общите ми впечатления от Обиколката са следните:

Разделянето на колоездачите от пешеходците може и да е облагодетелствало тези, които гонят рекорди и слава, но обикновените участници загубиха от това. Често се обръщах след Чуйпетлово, за да видя дали не ме настига някой на колело, но такъв нямаше за съжаление.

Пунктовете бяха много добре заредени с храни и напитки, но хората на тях сякаш бяха малко поизморени или отегчени.

По-добре да бяха маркирали новия участък от Смильо до Букапреслапски проход, отколкото от Ярема до Брезите, защото така участъкът Ярлово-Брезите става много тежък, за разлика от много по-лекия Чуйпетлово-Ярлово.

Преместването на пункт Чуйпетлово от земния път върху асфалта не ми допада.

Организацията може и да е добра, даже отлична, но без да можеш да провериш такива прости неща като общ брой стартирали и класиране на отделните пунктове - очевидно нещо не е наред.

А защо тази година не писаха грамоти? Това беше като ритуал - пишат ти грамотата и се снимаш с нея и с тениската.

И други, но засега толкова.

П. П. Официално обявявам, е тази година ми беше за последно. Догодина няма да участвам. Smile


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Сря Юни 18, 2014 6:59 am; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юни 17, 2014 10:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Момчета, прочетох нещо от тук и от там, но аз казвам - участвайте въпреки всичко.
Много моля да не се пише дезинформация. Какво значение има дали съм минал 80 - 90 или 100 километра? Нали съм минал определения маршрут, не е ли достатъчно.
Съжалявам, че съм се родил с 20 години по-рано. Бих тръгнал на драго сърце. Никога не е късно, догодина ще опитам половината разстояние и още малко.
Бях крайно щастлив когато завърших стоте километра Обиколка Витоша през 1985 година, сто километра Чумерана - Шипка, сто километра кв.Острец (Априлци) - Беклемето.
Не се тревожете ако не завършите, първият опит е само зарибяване. Всичко ще е на своето място много скоро, следващият път - 100 километра, където и да е.
Не се връзвайте на тия, които се опитват да ви отказват.
Желая ви успех, на всички които сте решителни и не се огъвате от коментари на песимисти.
УСПЕХ!!!
Съжалявам, че съм закъснял с препоръките.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Юни 17, 2014 10:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Здравейте,

Поздравления за ВСИЧКИ участници, организатори, съмишленици на Обиколката на Витоша.

Нед Юни 23, 2013 8:43 am Esper написа:
Благодаря но едва ли ще участвам пак някога...

Esper, поздравления за тазгодишното участие. Догодина пак. Wink

Ако може един въпрос - за 50 километра само 35 снимки ли успя да направиш?!?! По 1 снимка на километър и половина?!?!


П. П. Официално обявявам, е тази година ми беше за последно. Догодина няма да участвам. Smile


Това решение миналата година беше заради идиотската организация а именно смесването на скороходци и велосипедисти.
Освен това и участъка от трасето преди "Брезите" по шосето беше толкова рисково и недомислено с целият този поток от пешеходци, велосипедисти и интензивен автомобилен трафик, че беше абсолютно чудо и шанс, че не се случи нещо неприятно.
Тази година реших да участвам именно заради тези 2 фундаментални промени.

Догодина естествено, че пак Smile

А въпросът със снимките наистина не го разбрах... Много ли са или малко?!?
Всъщност аз започнах да снимам след Чийпетльово, когато беше ясно, че изтеглям финала в Ярлово...
Виждам, че харесваш анализа и смятам, да не ти е убягнал факта, че за 40км има 6-7 снимки в движение Smile

Пропуснах да хвана в кадър обаче една група бедстващи, които бяха опънали шалте направо на асфалта на пътя, няколко километра преди Чуйпетльово. Тоя "бивак" беше на толкова нелепо място, че все още на мога да си обясня как на някой може да ми хрумне подобно нещо. Беше на завой а този път не беше затворен за автомобили както всички би трябвало да знаем.
А младеж с Гоуф, мръсна газ и лош поглед ни задмина само няколко часа по-рано след Боснек.
Та ако този същият беше тръгнал за Чуйпетльово се чудя какво ли щеше да стане на този завой...
Ама аз и миналата година казах, че този маратон е месомелачка... Явно прави нещо и с ума на участващите Very Happy
Сря Юни 18, 2014 9:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
явно малко преди вас съм се движила, защото бедстващи с шалте не видях, никой не бедстваше към Чуйпетлово, освен мен, де. Странно, че не сте ме задминали. По едно време, малко преди селото даже седнах да изпуша една цигара от отчаяние. За късмет точно тогава подейства охлаждащия гел и проходих пак.

Стефане, аз просто не можех да продължа. Има болки и болки, моята беше от по-ужасните. Още си нося отоците. На Кладница бях в 4.15 и след не повече от 5 минути потеглих.

А снимки нямам. Със скапания ми телефон (нокиа без фенерче) направих 2 - яз. Студена към 5.30 и на вече не толкова калните сандали преди ярлово.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 10:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Аз в този участък бях самичък... дИвойките както казах си ги намерих чак на площада на Чуйпетльово да ближат рани Smile
А бедстващи по асфалта не беше като да няма...
Вървях известно време след един младеш и една дивойка... Тя беше на 6 и непрекъснато се опитваше да го ободрява.
То любоф - любоф но му беше изпила соса и милият имаше доста драматичен вид. Даже се престара, като му каза, че догодина щяли да следват друг подход на което отговора беше: "Догодина?!?!? Просто няма да има никаква друга година!!!!" Very Happy
Беше весело около тях Wink
Сря Юни 18, 2014 10:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
tzezko



Регистриран на: 21 Фев 2012
Мнения: 1246
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Аз малко поразкалях пътя в събота, преминавайки по трасето с колелото за скромните малко повече от 9 часа и половина. Но тъй като съм олимпиец по дух, за когото най- важно е участието, а и това да ти останат всички части закачени за тялото, мога да кажа с присъщата си скромност: "Още си ме бива!".
Тъпа промяна е това след Ярлово от гледна точка на масовост на проявата. В част от новите участъци не само не може да се кара, но и не може да се бута велосипеда- необходимо е да се носи. Може би, може би организаторите търсят засилване на професионалния елемент, но мен не ме изкефи промяната. Още повече, че идва и в бездруго най- Голготния участък. Споделих мнението си с един от главните организатори.
Но съм щастлив, че успях да съхраня дух, тяло и техника и да финиширам успешно за пети път.
Сря Юни 18, 2014 10:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Аз в този участък бях самичък... дИвойките както казах си ги намерих чак на площада на Чуйпетльово да ближат рани Smile Wink


С тях със сигурност съм се засякла някъде по трасето Smile
Накрая стигнах Ярлово заедно с голямо черно куче на име Бари (ако не се лъжа) и собственикът му - те продължиха. С тях се бях засякла и по-рано, светеха ми в калта по водопровода докато нямах светлина Smile

Също се засякох с мъничка девойка с подбити крака и едричък младеж, но и двамата бяха свежарки, едва ходеха от плюски, но продължиха! Евала!

а докато бях на Чуйпетлово се появи маршрутката за Перник... ей какво изкушение беше... даже като тръгнах ми мина през акъла да се върна и да я хвана, но тя пък точно в тоя момент отпраши.

Хората по пунктовете изобщо не ми се видяха отегчени, напротив - надъхваха колкото могат, познати, непознати - всички! От ПСС също - те ме свалиха до Брезите.

_________________
www.summitsweb.com

Последната промяна е направена от Gamina на Сря Юни 18, 2014 12:13 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 18, 2014 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Ако може един въпрос - за 50 километра само 35 снимки ли успя да направиш?!?! По 1 снимка на километър и половина?!?!

Esper написа:

А въпросът със снимките наистина не го разбрах... Много ли са или малко?!?


Изключително малко са.Преди да тръгнеш трябва да се снимаш 3пъти стъпил на кантара,като за тегло се взема средно-аритметичното от трите...После докато пътуваш към мястото на похода в колата на всеки 10километра трябва да снимаш километража.Като пристъпиш към същинската част на похода си нанизваш на врата специално приготвения станок,скован от дъсчици,така че фотоапарата винаги да сочи натам накъдето гледаш и самия ти.Той станока има и специално палче което с всяка крачка автоматично натиска бутона на апарата така че да произведеш за двудневен поход около 3000хиляди снимки.Което прави по около 2снимки в минута.Те половината ще са чернилки от вечерно време,ама кво ти пука.Те също са важни и стойностни-утре можеш да обясниш че на тях си снимал Барак Обама как краде въглища нощно време.И никой не може да отрече че не е така.
През деня всяка по-интересна забележителност като храстче,трънче,дъждовник или закачен парцал върху някое дърво трябва задължително да се снима поне в четири ракурса...После като приключи прехода следва пак същата процедура с километража и накрая-пак 3снимки на кантара и средно аритметично.
Всичко после се слага в една тема с един дълъг пасквил в който се обяснява като е зима да не казваш че е лято и т.н. бляблябля и си готов.
Погледни някой от пътеписите му и ще разбереш за какво ти говоря...
Друг е въпроса че Мартин със 10 снимки от цял поход успява да покаже много повече,ама кво ти пука...Матриял трябва да има-много и навсякъде,както викаше Тодор Живков...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Юни 18, 2014 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Това беше излишно Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 12:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Пфф, сега разбрах ама си объркал човека Smile
Не си падам хич по снимките.
Виж с Дени е друга работа... Добре, че не е имала камера Very Happy
Сря Юни 18, 2014 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Нищо не е излишно.Просто е меко казано дразнещо,когато някой го кълве сериозно петела и има някаква мания да опитва да я натрапи и на останалите и да обяснява как да правиш по 3-4хиляди снимки на двудневен поход било едва ли не...нещо нормално. Shocked
Да не говорим и че духът на планината не може да бъде пресъздаден от никоя снимка...Приказката на Екзюпери с кое се вижда най-истински-тук важи с пълна сила....
На мен най-ценните снимки са ми все на хартия-черно-бели...
С всяко нещо от живота е така-когато са единични бройки от даденото нещо и е запечатено в него най-стойностното-то е ценно.Казва му се "уникат".
Когато от дадено нещо има хиляди бройки-то просто девалвира като стойност и му се вика "ширпотреба".

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Юни 18, 2014 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Добре де, теб какво те бърка кой колко снимки прави - правят му се на човека, прави снимки... на теб това не ти харесва - ми не ги гледаш.

Темата е за обиколката на Витоша, не за това кой, колко и защо снима.

Аз например с нетърпение очаквам снимките на Стефан, особено от участъка между Ярлово и Брезите Smile

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Е аз се извинявам ако съм натрапил снимките с един линк...
Всъщност ги публикувах заради дивойките, които ги искат но реших, че няма да бъдат натрапени по този начин.
Вярно, не е като да ги публикувам в един пост една по една но явно и така са натрапват.
Нищо де - ше видя - ако мога да едитна поста ще махна и линка.

Ей затова не е добре да се изходиш по адрес на човек, който не познаваш.
Толкова е нелепо точно за мен да се каже, че плющи кадри като луд с картечница че в първият момент дори не схванах иронията Laughing
Всъщност аз не обичам да снимам и дори много рядко се сещам за това в планината.
Камоли да правя много снимки, че и да ме гони мания после да ги публикувам...

Нищо де - важното е всеки да си каже кво мисли Alcohol
Сря Юни 18, 2014 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Натрапил се, глупости. Недей да махаш линка Smile

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 12:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Mariana1000



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 2796
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Off Topic Гамина, моля те не отговаряй на Балканджията, че съвсем ще оплеска темата, той само това чака Sad Още си спомням с погнуса какво направи от темата за форумната ни среща и то след като си изкарахме толкова хубаво... Дано не стане и тук така.
Хубаво е да има една тема в Лафче - Неадекватните мнения на Балканджията, но ми е ясно, че модераторите си имат друг живот и друга работа, не само да висят тук и да местят мнения.
Ама понякога наистина писва да прелистваш надолу по цяла страница и да се мъчиш да не четеш писанията на Балканджията или Трикс
Off Topic

_________________
Искате ли да изживеете едно приключение!?!...
Сря Юни 18, 2014 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 4 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov