ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Автор Съобщение
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Тези километри за нищо ги нямат.
И Аз обичам да се изхвърлям, но на тези мога само да им дишам прахта.Smile
Реших да направя малка проверка.
Един от участъците Чуйплетлово-Ярлово го дават 17 км, а е само седем и то не по права линияа, а по засуканата туристическа маркировка....и така малко по-малко и километрите стават 100.
Това не знам защо ми напомни за оня виц дето питат мъжете с колко жени са преспали и после отговорът им се дели на десет, за да се получи верния резултат.
Продължението на вица с жените няма да го казвам, защото не е по темата и ще е спам.Smile


Участвах миналата година и направих трак на маршрута - излезе 88.24 км.
За тази година с направените промени според сайта на проявата трябва да е вече 100 км.
Сря Юни 11, 2014 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
toc написа:
ZCEZBPM написа:
Тези километри за нищо ги нямат.
И Аз обичам да се изхвърлям, но на тези мога само да им дишам прахта.Smile
Реших да направя малка проверка.
Един от участъците Чуйплетлово-Ярлово го дават 17 км, а е само седем и то не по права линияа, а по засуканата туристическа маркировка....и така малко по-малко и километрите стават 100.
Това не знам защо ми напомни за оня виц дето питат мъжете с колко жени са преспали и после отговорът им се дели на десет, за да се получи верния резултат.
Продължението на вица с жените няма да го казвам, защото не е по темата и ще е спам.Smile


Участвах миналата година и направих трак на маршрута - излезе 88.24 км.
За тази година с направените промени според сайта на проявата трябва да е вече 100 км.


Направих проверка само на участъка, който съм споменал и той излезе двойно по-малко от официално обявеното.
Не че 70-80-90- километра са малко, направо са си невъзможни за повечето хора като мен, но изглежда това да се закръглят килкометрите нагоре е всеобща практика.
Едва ли сериозните състезателите имат нужда от такива *бонуси*.


Факт!
Честно казано чак бях разочарован, че има такова голямо разминаване в километрите Smile

ПС. А на Старопланинското 100х24 като правих справка по картата разликата е още по-осезаема /него не съм го минавал, но живот и здраве и това ще се случи/.
Сря Юни 11, 2014 11:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Иво, как си го мерил? Rolling Eyes

Имай предвид, че трасето на Витоша 100 не следва плътно обиколната на Витоша (маркирана от парка). По-дълго е.

Старопланинското всички знаем, че е доста по-малко от 100, но там пък терена е къде-къде по-крив от този на витошката обиколка. Wink

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юни 12, 2014 11:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Нарочно е, сещайте се защо (щото гледат през телескопи(илюминати), но това надценява и което води до леко погрешна представа за възможностите. Което дава предимство на знаещите точно своите възможности).

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Чет Юни 12, 2014 12:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз въобще нямам намерение да тичам, еле пък в калта, ще си ходя, пък колкото успея да мина. Ще ми се да са осезаемо по-малко от 100, но не са - 99,030 Laughing

Не знам колко е актуално, но ето ти го едното удължаване, ако ти се занимава - да мериш:
http://yordan.radunchev.com/misc/vitosha100.html

п.с. сега прочетох, че не било точно така като в горната карта, но е близко до истината

Това е от сайта на Витоша 100, но никаква работа не върши.
http://www.vitosha100km.bg/sites/default/files/_plakat_-2_0.jpg

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юни 12, 2014 5:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Тези километри за нищо ги нямат.
И Аз обичам да се изхвърлям, но на тези мога само да им дишам прахта.Smile
Реших да направя малка проверка.
Един от участъците Чуйплетлово-Ярлово го дават 17 км, а е само седем и то не по права линияа, а по засуканата туристическа маркировка....и така малко по-малко и километрите стават 100.

Отказах се да ползвам схемата, но следвайки указанията на описанието, догодих маршрут от около малко над 90 км по BG Mountains. При това нямам сигурност, че съм уцелил всяка чупка. Така че нещата не са толкова "изчанчени" относно разстоянието и името "100 км Витоша".

ПП След малко ще пусна и една карта на маршрута според моето виждане, произтичащо от указанията.

ППП И така, нАуката рече: 91,3 км по класическия маршрут, съгласно писмените указания и показаното при Йордан Радунчев (от поста на Gamina по-горе). Апропо, под класически маршрут има предвид да се ходи по ВИТОША, а не според двете възможни отбивки, посочени при Радунчев (при Ярлово, където незнайно защо се шета из полите на Верила и между Ярема и Железница, където също незнайно защо се предлага вариант из Плана).

Ето линкове за изтегляне на трака във формати за GPS, както и файл за разглеждане в Google Earth. Ако някой реши да ползва трака при похода, свалям всякаква отговорност от себе си за евентуални грешчици Very Happy .
Vitosha_100_2014.gdb
Vitosha_100_2014.gpx
Vitosha_100_2014.kmz

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)

Последната промяна е направена от Rincewind на Чет Юни 12, 2014 5:50 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юни 12, 2014 5:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
о, ще съм ти благодарна... и без това ще се загубя, поне да си заплюя къде ще се губя Twisted Evil

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юни 12, 2014 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Постването на цяла карта на маршрута е - както се оказа - безсмислено упражнение, защото няма да даде по-добра представа от схемата на сайта на похода. Затова разбих картата на 10 картни листа (за нуждите на тези, които нямат GPS). Ако някой иска, може да ги разгледа тук:
100 км Витоша '2014 (импровизирана карта)
Не е кой-знае какво, но е по-добре от нищо и във всеки случай по-добре от вече обсъдената схематична скица на организаторите.
Ето ги и тук, ако някой нещо не може да отвори от линка:

01 - НИМ-Владая


02 - Владая-Рударци


03 - Рударци-яз. Студена


04 - Покрай яз. Студена


05 - Студена-Боснек-Чуйпетлово


06 - Чуйпетлово-Ярлово-Ярема


07 - Ярема-Железница


08 - Железница-Бистрица


09 - Бистрица-Драгалевци


10 - Драгалевци-Бояна-НИМ


_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Чет Юни 12, 2014 6:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Айде и аз да се включва. От площада в Бояна до Ярлово 52км по GPS

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Пет Юни 13, 2014 8:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
От Фейсбук:

1. Отсечката между Чуйпетльово и Ярлово е по старото трасе (т.е., планираните промени отпадат) (тук аз тихичко се радвам, 7-8км по-малко кой ти ги дава).
2. Отсечката между Ярлово и Брезите е променена, както беше планирано. Моля следете маркировката с особено внимание!

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юни 13, 2014 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
От Фейсбук:

1. Отсечката между Чуйпетльово и Ярлово е по старото трасе (т.е., планираните промени отпадат) (тук аз тихичко се радвам, 7-8км по-малко кой ти ги дава).
2. Отсечката между Ярлово и Брезите е променена, както беше планирано. Моля следете маркировката с особено внимание!


Да. днес ми го казаха като си взимах номера

_________________
На кръгла маса, в хижата и в женско сърце винаги има място за още един!
Пет Юни 13, 2014 8:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
минах 50, плюс малко. На ярлово катастрофирах с ледена бира.
Добрите новини за мен са, че минах 50км без нито една плюска, мазол или рана. Сандалите са супер!
Лошата е, че все пак не минах без контузии и сега съм като патица.
Още в гората към кладница се издъних, като се оказа, че съм взела скапан челник. 3 пъти сменях батерии, но то все си умираше. Добре че има добри хора, които се смилиха над овцата без резервен челник. Ако някой се разпознае - благодаря, и най-вече Тодор, който ми даде фенерче. Та с всичко това почти не успях да тичам и бях едва в 4 в кладница. До бариерата наваксах малко в калта, а после на излизане от Боснек лявото ходило ме саботира, успях да го обезболя, но пак се усещаше. В ярлово бях чак по обяд и реших, че няма смисъл да лазя до 20ч, ако въобще стигнех Бояна.

_________________
www.summitsweb.com
Нед Юни 15, 2014 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Честито на завършилите.
Аз също тази година не мога да се похваля, че съм от тях...
Някак си е трудно 6 месеца да не си махнеш задника от компютъра и седалката на мотора и да очакваш, че вървиш едно 100км по какъвто и да било начин...
Моят финал също беше Ярлово.
До с.Чупетлово беше ОК - 9 часа някъде и според GPS-a средна скорост от 5км с около 10мин престой.
След Ярлово обаче колената бяха щета.
Ей каква фантастична кал беше около язовира, а? Smile
Другото, което ми направи неприятно впечатление беше голямото количество чорапи изхвърлени по трасето...
Това е ясно, че не е от планинари но някак май става въпрос за липса на първите 10 години във възпитанието!

Аз бях със сандали и за пореден път се убеждавам, че това е обувката за този този маратон.
Пон Юни 16, 2014 9:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Аз си загубих един чорап, всъщност загубих един много любим чорап и още не мога да го прежаля (в магазина вече няма такива). Червен, source, ако си го видял - кажи къде, ще отида да си го търся. Съвсем сериозно! Но подозирам, че е паднал още в началото на водопровода, тогава рових в раницата да търся магнезий.

И аз си отчитам същото леко надценяване - цяла зима дебелеене пред компа със спорадични разходки и макс 25км наведнъж - ми какво да очаквам от тия крака... те са забравили да ходят!

А калта беше супер... догодина там с кокили само, или с трактор Twisted Evil

Сигурно си ме изпреварил около Чуйпетлово - по това време съм била и аз около него. Към 6 бях на бариерата, глътнах едно кафе и почти веднага тръгнах. След изхода на Боснек, където пътя тръгва по Струма слезнах до реката да позамия малко кал, после като се обух отново дойде гредата. Такова пълзене не си бях представяла. Мисля, че към 9 бях успяла да се докопам до Чуйпетлово.
Да препоръчам едно мазилце - охлажда и обезболява, благодарение на него стигнах до Ярлово:
http://apteka.framar.bg/30000875/%D0%B4%D0%B8%D0%B9%D0%BF-%D1%80%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D1%84-%D0%B3%D0%B5%D0%BB-50-%D0%B3%D1%80-

_________________
www.summitsweb.com
Пон Юни 16, 2014 11:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Съжалявам, повечето по трасето бяха бившо бели Smile
Червен не съм виждал наистина.

Ами не те видях около Чуйпетльово.
Аз там направих първата си почивка и си намерих дивойките, с които бях тръгнал - тъкмо се бяха разляли на асфалта.
А около язовира бяха пред мен с 1 час преднина...
Класика в жанра - газ до ламарината в началото все едно са на разходка в парка.
И по средата "Ау, ко стана?!?"... Казвах им ама те рупат ли рупат.
Иначе те имаха шанс да финишират ако не се бяха изцедили така на старта. Както и да е.

Иначе там гледката беше доста комична...
Пристигат сумати хора по пътя, пльоскат се на асфалта а към Ярлово за двайсетина минути я потеглиха 4-5 човека, я не Smile
Мисля си, че другата година по-добре пункта за релакс да го преместят от Ярлово в Чухпетльово...
Тези километри от Боснек до там са месомелачка за доста народ...

Тази година и аз експериментирах със светлината... Челници не харесвам но реших да тествам едно фенерче с 1 АА акумулатор.
Супер удобно, компактно, страхотна равномерно разлято петно но се наложи да презареждам 2 акумулатор в движение.
Което беше очаквано но и носех още един за резерв.
Нещо малко нехайно си се отнесла към светлината ми се струва Smile
Пон Юни 16, 2014 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 1 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov