ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Обиколката на Витоша. Разстояния.
Автор Съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Тва си е въпрос на лични разбирания и вкус-нищо не ме бърка кой колко го пере съчмата,но дотогава докато не почне да се опитва да нравоучителства и да обяснява как въпросното хлопане на дъските е едва ли не нещо нормално и как може да съществува някой друг без и на него да му хлопат дъските по същия начин. Twisted Evil Тогава ми идва малко вповече...
Моите разбирания са други и не правя никакви снимки като ходя(освен някоя гъба ако щракна).Но не ги налагам тия моите разбирания на никой нали така?
Иначе не е проблем да почна:

Щото мисля че това не е начина по който е нормално да се общува с планината,а и така или иначе духът на планината не можеш да го оковеш в една снимка,нито можеш да го пресъздадеш въобще в снимка.Въобще това е пак някаква мания на "интернет-планинарството",което както вече много пъти съм споменавал-няма нищо общо с нормалното планинарство.
Странно ми е като се помъкне фототехника за иляди левове,станоци,триноги,телескопи,микроскопи и прочие -скопи тежащи пейсе кила.Въобще ми е странно и смешно това нещо-и си мисля че с подобни неща се профанизира въобще общуването с планината...


Както виждаш-и аз мога с нравоученията.И не е приятно,нали?Ощое повече пък че съм и прав.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Юни 18, 2014 12:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Off Topic Гамина, моля те не отговаряй на Балканджията, че съвсем ще оплеска темата, той само това чака Sad Още си спомням с погнуса какво направи от темата за форумната ни среща и то след като си изкарахме толкова хубаво... Дано не стане и тук така.
Хубаво е да има една тема в Лафче - Неадекватните мнения на Балканджията, но ми е ясно, че модераторите си имат друг живот и друга работа, не само да висят тук и да местят мнения.
Ама понякога наистина писва да прелистваш надолу по цяла страница и да се мъчиш да не четеш писанията на Балканджията или Трикс
Off Topic


Знам, но просто... понякога не мога да се сдържа Oops

Надявам се да мине някой модератор и да затърка всичко, което не е по темата. МИР!

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
Mariana1000 написа:
Off Topic Гамина, моля те не отговаряй на Балканджията, че съвсем ще оплеска темата, той само това чака Sad Още си спомням с погнуса какво направи от темата за форумната ни среща и то след като си изкарахме толкова хубаво... Дано не стане и тук така.
Хубаво е да има една тема в Лафче - Неадекватните мнения на Балканджията, но ми е ясно, че модераторите си имат друг живот и друга работа, не само да висят тук и да местят мнения.
Ама понякога наистина писва да прелистваш надолу по цяла страница и да се мъчиш да не четеш писанията на Балканджията или Трикс
Off Topic


Що?Щот ти е брат ли?
Аз седя само отстрани и се забавлявам.И на тия пасквили "като е зима да не казваш че е лято".Имаше един дядка в един друг форум така обясняваше във всеки свой пост накрая че ако иска някой да се свърже с него "в мейла му чертичката била долна,щото не личала хубаво на мониторите".
Нещо кат вечното дудняне на Катон Стари с което завършвала всяка негова реч че "Картаген трябва да бъде разрушен"....
А наистина определението че "щрака с апарата като луд с картечница",дадено по-горе е съвсем намясто...

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Юни 18, 2014 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Предложение: Защо темата не се премести в раздел "Спортни прояви" при другите теми за Обиколката на Витоша, вместо да седи в "Обща дискусия"?

novobraneca написа:
... Иначе обиколката беше мелачка...само най-добрите оцеляха!

Според мен - не само най-добрите финишираха, но заедно с тях и най-инатите и най-глупавите.
Следователно, tzezko - може да се наложи да си запазя едно място в пикапа, може и на Караман мястото. Smile

Gamina, точно в 04:15 тръгнахме от Кладница към язовира.

Стартирах с трима приятели (с двама от които финиширахме заедно миналата година). Единият от тях е Valkata332, който за съжаление бе на работа в 15 часа. На пунктовете бяхме - Тихия кът - 01:10, Владая - 01:28-01:30, Кладница - 04:01-04:15, Студена - 05:54-06:07, Боснек - 06:34-06:52, Чуйпетлово - 07:58-08:20, Ярлово - 10:00-10:24, Брезите - 13:41-13:48, Бистрица - 15:38-15:43, Симеоново - около 17:41-17:54, Драгалевци - 18:34-18:36, Боянска църква - 19:34-19:35, Финал - 19:53:17,2.

Лично аз САМ няма да тръгна да обикалям Витоша. Затова смятам, че разделянето на колоездачите ЗА МЕН не е добре. Ако се подберат перфектния ден, перфектните условия и перфектното физическо състояние, сигурно много от спортистите биха поставили рекорди. Но магията на Обиколката на Витоша според мен не се състои в рекордите, а в атмосферата на това да си сред други любители на тази планина и да се движите заедно. И да си изкарате приятно. Затова мисля, че прекалено много се набляга на спортно-техническата част (колко точно километри е дължината, добре ли е маркирано трасето, разочарование от незадоволителни резултати...), вместо да се радваме на уникалната възможност да обиколим заедно тази толкова красива планина Витоша (особено южните малко познати, но много красиви части).

Ето моите снимки. Броят им е нормален, вземайки предвид бързината на ходенето и обектите за снимане.
Който иска, може да ги използва по предназначение, който не иска - не е задължен.

П. П. Аз отдавна спрях да чета писаното от Balkandjiq, просто го пропускам. Smile

Снимки (часът на фотоапарата е с около 33 секунди напред): Vitosha - 15.06.2014g.- Skorohodna i koloezdachna obikolka na Vitosha 100km 2014g. (ot Stefan Iliev)

2 съвсем кратки клипа от старта и от финала: Vitosha - 15.06.2014g.- Skorohodna i koloezdachna obikolka na Vitosha 100km 2014g. (ot Stefan Iliev)

Ако някой има забележка към дадена снимка или клип - нека пише, ще бъде изтрит от същите без въпроси.

Общи условия:

Снимките могат да се свалят и да се ползват за некомерсиални цели при следните условия:
Първо: Да не се преиначава информацията от тях (например да се пише, че е било лято, докато всъщност е било пролет).
И второ: Ако на снимката има хора - да се иска разрешението на същите, ако снимката ще се публикува някъде другаде - например във Фейсбук. Логично е - ако на снимката не присъстват хора и туристи - същата да може да се ползва и без одобрението на останалите.
В полетата на Properties/Details (извикват се с десен бутон на мишката - най-отдолу, но след като снимката вече е свалена на компютъра, а не в Гугъл Снимки) съм поместил кратка информация за събитието, целите, участниците и кратко описание на маршрута.


Последната промяна е направена от stefan_iliev38 на Сря Юни 18, 2014 10:59 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Сря Юни 18, 2014 1:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Balkandjiq



Регистриран на: 19 Ное 2009
Мнения: 582

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
Този път направо се изложих - само 2 000 снимки за цели 4 дена!

А тоя път само 800.Лошо Седларов,лошо.Губиш тренинг.И на кантара е само една...А трябва средно-аритметично...

Между другото ще ти дам един съвет.Сестра ти може да ти обясни че въпросните снимки се свалят на компютъра когато ги гледаш и се кешират било в рамта било във вирт.памет.Поради това е ненормално да има албум от 1400снимки примерно.Щото на 700ната колкото и да ти е хубав компа почва да влачи щот се задръства-сметката можеш да си я направиш и сам-по 3-4МБ е едната...
Така че като искаш да ни предложиш продукцията си...щото аз това не мога да го нарека снимки...за мене това е продукция-нещо като селскостопанската такава,дето се цели не качество,а бройка...та ако искаш да ни я предложиш-поне ги цепи на албуми по да кажем 500-600бр.

_________________
Планини има много,но Балкана е само един!

http://hubavetz.com/
Сря Юни 18, 2014 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
С момчето със сандалите thimberland се настигахме към Чуйпетлово постоянно (направи ми впечатление, че не съм единствената луда със сандали)
Тук пристигам на бариерата:
https://plus.google.com/photos/103551976957584171258/albums/6025570920135462449/6025742334900364594?pid=6025742334900364594&oid=103551976957584171258

Добре, че се видях, почнах да се чудя вече дали съм била на същата обиколка Very Happy
Часовете на снимките верни ли са?


а, темата вече си е на правилното място. Мерси.
Моя беше вината, не знаех че има тема тук Oops

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Я кажете имаше ли някой тази година с фингърси по трасето?
Засякохте ли някой с такива неща на краката?
Сандалите не са най екзотичното нещо или поне миналата не бяха.
Видях хора с фингърси тогава точно по време на обиколката на язовира.
Аз тогава бях адски скептично настроен към тях ама след това говорих с човек, който им е фен и успя да ме убеди, че под екстравагантният им вид се крие нещо доста практично.
Особено за човек като мен, който има склонност да ходи бос.
Не съм си купил още (клатя се предвид цената) обаче тази година ми се струва, че не беше много подходящо за тях, еле пък точно около яз. Студена Smile
Догодина нищо чудно да видя как ще се върви с такива но каквото и да е времето не бих тръгнал САМО с това на краката си...
Сря Юни 18, 2014 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Имаше, даже в групата "Ултрамаратонци" във фейсбук един от ентусиастите беше разказал за изживяването Smile

О, видях на старта и участник с нещо... нещо... абе между сандал, еспадрила, неопренова обувка и five fingers. Много странно изглеждаше.

Между другото в калта може да не е било чак толкова зле за five fingers, от Чуйпетлово до Ярлово минавах малките кални находища боса и определено беше по-лесно Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 2:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Тю, тю... Ка'т нямам факинг бич сега какво да правя... Smile
Супер. Но предполагам не ходят само с тях...
Нищо де. Живот и здраве ще мина през Стената някой ден и ще сдобия едни.
Едиственото сигурно е, че няма да ги тествам точно на Обиколката другата година.
То и сандалите навъртяха стотици километри преди да си завоюват доверие в очите ми миналата година...
Понякога не мога да повярвам какъв мухъл съм като става въпрос за нещо ново Smile

П.С: Бос в калта е различно от това... Знам ли. И аз мислех по някое време да се събуя бос ама все си виках "не остана"...


Последната промяна е направена от Esper на Сря Юни 18, 2014 2:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 18, 2014 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ми то не е точно разказ за 100те, нищо не губиш Smile

five fingers май вече ги внасят XCO Wink

_________________
www.summitsweb.com

Последната промяна е направена от Gamina на Сря Юни 18, 2014 2:44 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юни 18, 2014 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
stefan_iliev38



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 3270
Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
С момчето със сандалите thimberland се настигахме към Чуйпетлово постоянно (направи ми впечатление, че не съм единствената луда със сандали)
...
Часовете на снимките верни ли са?
...

Просто ви се чудя на тези със сандалите в тази кал как се движехте!
Аз 2 пъти съм обувал сандали на планина (за 15 км и за 4 км) и не мисля, че ми е удобно с тях.

Често обаче съм си мислил да мина Обиколката, без да ползвам от храната и водата на организаторите, само със собствени сили и средства.
Но не мисля, че ще се справя с изкушението, като стигна до някой пункт и видя вкусотиите върху масите.
Даже на шега си мисля догодина да се запиша и да ходя бавно, САМО за да стигна до първите пунктове.
И там да си почивам, да хапвам спокойно и да гледам останалите как се мъчат и продължават да вървят напред. Twisted Evil

А някой знае ли дали може да се пишеш доброволец на някой пункт?

За часовете на снимките:
За съжаление не се сетих преди да тръгна да сверя часовника на фотоапарата и после видях, че е с цели 33 секунди напред.
Следователно трябва да се върнат около 33 секунди, за да се получи приблизително верният час на снимките.

П. П. Към връзката към снимките си добавих и връзка към 2 съвсем кратки клипа от старта и от финала на Обиколката.
Сря Юни 18, 2014 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
stefan_iliev38 написа:
...
Просто ви се чудя на тези със сандалите в тази кал как се движехте!
Аз 2 пъти съм обувал сандали на планина (за 15 км и за 4 км) и не мисля, че ми е удобно с тях.
...


Ами по същият начин както с маратонки само дето имах кал по пръстите Smile
За сандала само добри неща мога да кажа...
При това такъв мухъл като мен, който години наред е гледал на тях с ирония и пренебрежение и не ползвал нищо различно на крак в планината освен цяла обувка без оглед дали е лято или зима... Smile
Явно в въпрос на нагласа и навик. И да не му е чужда идеята да ходи бос...
Сря Юни 18, 2014 2:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
А, 33 секунди нищо не е. Просто мислех, че съм акостирала в 6:15 на Бариерата, а то било 6:07. Не че е от значение, но вече знам да не си разчитам много на спомените Laughing

В калта въобще не ми беше чак толкова гадно, а по-скоро ужасно досадно, освен че може би се хлъзгах малко повече и понатежаха. Но пък иначе нямаше да е забавно. Въпросните сандали имам от 2 седмици преди обиколката и колкото и да ги бях носила - не може да се сравнява с това изтезание.
Иначе преди съм правила няколко пъти по 25-26км без поражения с други сандали и веднъж от Рилския манастир до Рибни, което не го знам колко е като км, но пак там някъде. Сега вдигнах дистанцията х2, догодина още х2 и ето ги стоте Twisted Evil

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 2:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Моите в началото правиха малко поражения от лентата над стъпалото...
След няколко качвания до Ч.Връх разбраха, че наглава с мен няма да излязат и се отказаха Smile
Или крака се адаптира към тях, нямам идея. След първият месец дори спрях и да си нося анкерпласт в раницата за "страх лозе пази".
Миналата година в Кавказ пак бях само с тях. Никакви други обувки. Е, освен височинните, де.
На път, аклиматизационни изкачвания - всичко само и единствено със сандали.
Миналогодишната обиколка пак бях с тях и умората на финала беше пак само в колената и тазобедрената става.
Никакви поражения по стъпала, мазоли или каквото и да било.
Затова си мисля, че мога да се пробвам и с фингърси живот и здраве.
Сря Юни 18, 2014 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
аз имам някакъв стърчащ кокал който се пада на единственото място от целия сандал, където има пластмаска, но няма подложка - ебаси късмета Confused Сложих лепенки, де - за всеки случай, но поражения и там нямах. Това, което се появи като контузия не знам откъде се взе, обяснявам го само с разхлабените каишки и в резултат - никакво поддържане на ходилото.
Виждат се лепенките:
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/10431293_10152473964709250_5211814582889409190_o.jpg

Но да - подбиване, мазоли, пришки, рани - никакви! А моите ходила се подбиват много лесно иначе.

_________________
www.summitsweb.com
Сря Юни 18, 2014 3:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Страница 5 от 7

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov