ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Програма за изчисление на разстояние

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Програма за изчисление на разстояние
Автор Съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Програма за изчисление на разстояние Отговорете с цитат
Здравейте!
Има ли някаква програма, която като задам маршрута, който съм преминал, да ми изчисли колко километра е цялото разстояние?
Благодаря предварително!
Съб Юни 14, 2014 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за предложената програма!
Може би не се изразих правилно, но в случая ми трябва програма, в която да си въведа маршрута, по който минах вчера - за жалост без да съм правил тракове. Т.е. представям си го да свържа две точки на картата и тя да ми изчисли разстоянието между тях. Wink
Нед Юни 15, 2014 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Имаш предвид да си нарисуваш на ръка маршрута върху картата ли? Тогава - Global Mapper и топографските карти.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Юни 16, 2014 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Благодаря за предложената програма!
Може би не се изразих правилно, но в случая ми трябва програма, в която да си въведа маршрута, по който минах вчера - за жалост без да съм правил тракове. Т.е. представям си го да свържа две точки на картата и тя да ми изчисли разстоянието между тях. Wink

Програми бол (вкл. и Google Maps може да свърши работа при определени обстоятелства), посочена ти е една такава още в първия отговор, но нещата зависят от конкретната карта. Ако тя е рутираща и пътищата/пътеките, по които си минал, се съдържат в нея, това, което искаш, става за секунди. Ако ли не е рутираща или (част от) пътищата липсват, ще ти се налага да си рисуваш пътя, по който си изминал, на ръка, което е по-трудо- и времеемко.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Пон Юни 16, 2014 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Благодаря за предложената програма!
Може би не се изразих правилно, но в случая ми трябва програма, в която да си въведа маршрута, по който минах вчера - за жалост без да съм правил тракове. Т.е. представям си го да свържа две точки на картата и тя да ми изчисли разстоянието между тях. Wink


Аз също ползвам гарминския софтуеър и по-точно Garmin BaseCamp.
По отношение на картите имаш два варианта - единият е да свържеш GPS-а с компютъра /ако GPS ти е Garmin/ и да ползваш неговата карта. Втория вариант е да свалиш и инсталираш планинарската карта BGMountains /тя не включва обаче пътната мрежа в страната/.
В Garmin BaseСаmp избираш иконката New Route или през менюто - File/New Route и избираш точките през които искаш да минава маршрута. Като направиш маршрута кликваш два пъти върху него и в таба Route Directions имаш Total distance. Също така можеш Route да го обърнеш в track с десен бутон на мишката и с двоен клин на трака също ще ти излезе цялото разстояние на маршрута.
Пон Юни 16, 2014 11:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Мапс сорс ще ти свърши работа :

Route tool (чертаеш си пътя точка по точка) - с десния на мишката върху пътя - Route - Route Properties - Directions и воала , пътя точка по точка с разстоянието между тях и сумирано най-долу. Idea

_________________
Good Judgment Comes from Experience, but Experience Comes from Bad Judgment.
Пон Юни 16, 2014 11:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички за предложенията!
Как и откъде обаче да сложа карта на Витоша на Garmin BaseCamp или на MapSource?
Пон Юни 16, 2014 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toc



Регистриран на: 09 Юни 2013
Мнения: 76
Местожителство: Велико Търново

Мнение Отговорете с цитат
d_genov написа:
Благодаря на всички за предложенията!
Как и откъде обаче да сложа карта на Витоша на Garmin BaseCamp или на MapSource?


Изтегли си от тук BGMountains картата: http://bgmountains.org/maps/category/4
А тук има описание на картата и разяснения за използването й: http://bgmountains.org/bg/bgmountainsgpsmap/225-how-it-works

Инсталираш я и ще ти се появи в BaseCamp-а.
Пон Юни 16, 2014 11:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
d_genov



Регистриран на: 30 Яну 2014
Мнения: 263

Мнение Отговорете с цитат
Много благодаря! Всичко стана както каза Smile Много ми помогна! Wink
Нед Юни 22, 2014 9:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov