ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
То бива оливане, ама....

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
То бива оливане, ама....
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение То бива оливане, ама.... Отговорете с цитат
Цитат:
Най-съвременният на Балканите и втори в Европа шестседалков лифт бе открит тържествено в Пампорово.

Съоръжението свързва курорта със с. Стойките. Това е може би най-голямата инвестиция в ски-курорт в страната за този зимен сезон, подчерта при откриването кметът на Смолян Дора Янкова. Сумата е от порядъка на 20 милиона лева.

Лифтът е с обща дължина от почти 3 километра и е с капацитет от 2400 човека на час. Разстоянието от Стойките до вр. Снежанка се изминава за 8 минути. Седалките са окомплектовани със специален шлем, който предпазва от ветрове и снеговалежи. Паралелно с лифта се пускат и две нови писти с обща дължина 7 км.

Така общата дължина на пистите за ски—алпийски дисциплини в Пампорово става 25 км. Свързването на Пампорово със Стойките дава възможност за удължаване на ски-сезона, като се използват възможностите на пистите по северните склонове.

Очаква се утре близо 5000 студенти да посрещнат празника си в Пампорово. В момента текат последни предоговаряния между трите зимни курорта Банско, Боровец и Пампорово, за нови цени на лифт картите Surprised, каза Цветелина Бориславова, мажоритарен собственик на Акционерното дружество "Пампорово".

Според нея обсъжданите промени в цените се налагат заради глобалната криза. Бориславова прогнозира, че през зимния сезон ще има известен отлив на чуждестранни туристи в Пампорово пак заради рецесията.


Източник - http://www.tvoeto.info/content/view/3646/36/
и - http://www.radioplovdiv.bg/index2.php?content=emission&id=78

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Дек 08, 2008 12:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Репортаж от мястото на събитието Отговорете с цитат
Туристическата мафия строи и никой не я спира! Точно на 30 септември минахме с внуците по пътя Пампорово - хижа "Перелик". Отново се любувахме на 6-километровата кал по пътя, който през зимата е писта за ски-бягане:



Предишния път, когато описах преживяванията ни в калта, разораният участък беше може би километър. Сега обаче тръбите бяха положени по цялата дължина на трасето и затова всичко беше в кал до глезените. Рядка и повсеместна! Понеже всички пътни благоустройства от типа на канавки, отточни тръби и т. н. са разрушени, блатата, образувани от безбройните поточета, поддържат неизменно нивото на калта. На някои участъци просто няма как да се мине! Там, където съм снимал, бях принуден да взема малкия внук на ръце и да джапам с моите обувки, които все пак са високи. В това време обаче големият продължи след мен и затъна така, че ботушчето му се скри в калта. Наложи се да го изравям с ръце, да го мия в близката локва и да го обувам, както е мръсно. Пълна мизерия! И то защо? За да се любуваме ето на този красавец, който същия ден го изпробваха, а сега вече е открит:



Виждат се и красотите под него. А ето и снимка от новите писти, така мили на населението на Стойките:



Алчността на местните няма граници! Всички тия гори, които се секат за писти и хотели, никога не са били частни, за да се реституират. Ето обаче какво четем на табелите:



А ето я и печалбата:



"Оценките" за въздействие върху околната среда са абсолютно фалшиви. Разрешенията за строителство се дават от корумпирани общински служители, начело на които естествено стои кметицата на Смолян Дора Янкова. Като знаете, че тя вече е член на централното ръководство на управляващата БСП, можете да си съставите представа как мафията реално завзема политическата власт. (Ако нейното име не стига, добавете екзекутора на старинния Пловдив Георги Гергов, сега също член на ЦК. Мафията и по-рано е участвала в управлението, но с подставени лица. А сега вече самата тя е там!) Щом изгората на Бойко Борисов, всемогъщата банкерка Цветелина Бориславова е мажоритарна собственичка на "Пампорово" АД, правете си сметката какво ще стане, ако той стане министър-председател! От Широка лъка и Гела до Перелик ще са саде писти и лифтове! А ако някой понечи да ме обвини, че политизирам туристическата тема, ще му отговоря, че аз съм в максимална степен безпартиен. Защото знам безчинствата на всички партии върху българската природа. Хронологично: СДС, БСП, ДСБ, НДСВ, ДПС... Да се готвят Герб и Атака.

Горката ми родина! Бесен съм! Cool Cool Cool Въпреки всичко съзирам някаква надежда и тя е в глобалното затопляне. Последните години няма сняг и той все повече ще намалява. Туристите също намаляват драстично. Пампоровските хотели имат хиляди легла, които пустеят. Хотели, които никога няма да бъдат довършени - бол. За да компенсират загубите, собствениците са принудени да вдигат цените (вж. репортажа). Естествено това ще доведе до още по-голям отлив. Накрая ще дойдат и фалитите. Чакам ги с нетърпение!
Пон Дек 08, 2008 7:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov