ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пикаса???
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Пикаса???
Автор Съобщение
W_sjankata



Регистриран на: 12 Ное 2007
Мнения: 345
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
На подобно мнение съм като Спас. И също като него препоръчвам минаването с децата да е през лятото, и с още някой- я за ди покаже точно най- удобните заобикалки, я за кураж при нужда.
Истината е, че по- "интересен" е един не кой знае колко дълъг участък- "Джамджиеви скали". Предлагам ти компанията си, но нека е за през лято заради децата.
Мнението ми за това минаване е, че:1) е най- хубавото качване на Вихрен, 2) е едно от малкото по които не ми се иска да се движа в обратна посока. Точно по тези скали има едно или две места с леки катерения. За откатервания с децата не ми се и мисли- разкрача им си е по- малък от нашия. Като цяло маршрута е "доста въздушен"- това е израз на един приятел и значи, че на места земята е малко, а въздуха много. Качването е ок, но да слизаш и пред теб да е целия този склон- не на всеки ще му е все тая. Т.е. няма я традиционната алтернатива за отказване във всеки един момент. Там винаге е по- добре нагоре. Но това си е моето мнение. Дано ти е от полза.
Сря Дек 10, 2008 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Мечти за Джамджиевия ръб Отговорете с цитат
Благодаря за уточненията. Макар че е за друга рубрика, ще завърша тук, та да не отварям нова тема. Аз все пак не съм толкова луд, че да тръгна с децата посред зима да се катерим по скали! Ставаше дума за лятото. Преди две-три години поехме към Вихрен бая народ начело с Дойчин Василев. Аз, понеже знам, че съм бавен, реших да избързам, докато е още равно. И заедно с няколко души опънахме напред. Само че толкова съм се увлякъл в устрема си, че когато стигнахме на заслона на Казаните, зад нямаше никой. А останалите минали по Джамджиевия ръб! Понеже групата беше разнородна, дойдоха на върха чак след един час. Дойчин беше използвал въже, но не знаех доколко за успокоение и доколко от необходимост. Та затова ви питах. За слизане по такива скали не си и помислям. Вероятно "откатерване" означава точно това. Знам какво е. Като пуснеш надолу единия крак и не намериш опора, лоша работа става! Нагоре поне виждаш къде да се хванеш. Абе, дето викаш, най-добре си е с повече земя и по-малко въздух!
Сря Дек 10, 2008 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov