ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътуването на автостоп...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Пътуването на автостоп...
Автор Съобщение
alexmitev



Регистриран на: 10 Май 2010
Мнения: 37
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Съжалявам, че се повтарям за Банско-Разлог, но там имам още една кошмарна случка от предишното ми голямо ходене 2010г.
След като ме заваля дъжд на Пирин Голф клуба, спрях на бариерата и реших че някой ще ме вземе оттам - ама тц, хората с ултра-скъпите коли си ги пазеха да не им ги намокря...
Отидох пеша до разклона и пак същото положение... Скрих раницата в храстите и след 1 час ме качи един банскалия с дете в колата. Тъкмо слязох в Банско и последната маршрутка за Вихрен в 5ч. потегляше нагоре, добре че я хванах... После бях решил да не качвам банскалии на стоп Evil or Very Mad
Следващия път сериозно ще се замисля дали да не хвана автобуса от Банско, въпреки страшния вид на лелката с мустаците на автогарата Smile

_________________
За да живееш мъдро, закони има много,
но само два от тях зачитай ти най-строго:
ти по-добре гладувай, но глупости не яж,
и по-добре самин, но не с глупак, ей богу.
(Омар Хайям)
Вто Юли 01, 2014 4:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
alexmitev написа:
...После бях решил да не качвам банскалии на стоп Evil or Very Mad
...

Грешно.
Аз качвам всеки, който не е мангал или мърляв пияница.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 01, 2014 4:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3412
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
alexmitev написа:
mislesht написа:
По-миналата неделя не ме качиха повече от 20 коли! Това трябва да го отбележа като рекорд. Вярно, че рядко пътувам на стоп, но нямаше начин. Ставаше дума за някакви си 11-12 километра, Стрелча-Кръстевич.

Какво ти 20, аз от отбивката за Разлог до отбивката за Пирин голф клуба в неделя следобед махах, със сигурност минаха над 100 коли, повечето празни и никой не спря... Накрая си викам "айде още 10 ще ги броя и тръгвам" и си минах 6-8км пеша, а никак не ми беше до това, трябваше да стигна после и до хижа Яворов да си взема колата... По едно време ми хрумна мисълта да изляза по средата на пътя и да махам с щеките, ама си викам ще ми разбият главата и пак няма да ме качат...
Забелязал съм, че на по-оживените пътища по-трудно се хваща стоп. Същия ден по-рано на пътя Сандански - Гоце Делчев, дето на 10 мин. минава 1 кола, още първата ми спря Smile


Ами за такъв зачукан път 20 коли са си рекорд, може да се каже, че поне половината са били местни. Както и да е, важно е че имах вариант Б.

Gamina написа:
...мъж и жена с раници на гръб едва ли са тръгнали да си търсят жертви за убийство. Rolling Eyes


По-скоро вече носят трупа в раниците! Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Юли 01, 2014 5:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
alexmitev написа:
Следващия път сериозно ще се замисля дали да не хвана автобуса от Банско, въпреки страшния вид на лелката с мустаците на автогарата Smile


Последните 2 пъти друга жена засичам, реших че е намерила ново поприще Smile

mislesht написа:


Gamina написа:
...мъж и жена с раници на гръб едва ли са тръгнали да си търсят жертви за убийство. Rolling Eyes


По-скоро вече носят трупа в раниците! Wink


Сигурно и пикелите помагат за подобна картинка Laughing

_________________
www.summitsweb.com

Последната промяна е направена от Gamina на Вто Юли 01, 2014 5:39 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Юли 01, 2014 5:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
alexmitev



Регистриран на: 10 Май 2010
Мнения: 37
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Там е, там е страшилището на Банско Very Happy Може би банскалии са имали някакъв древен обичай жените им да носят мустаци, за да ги бъркат с войводите Very Happy

_________________
За да живееш мъдро, закони има много,
но само два от тях зачитай ти най-строго:
ти по-добре гладувай, но глупости не яж,
и по-добре самин, но не с глупак, ей богу.
(Омар Хайям)
Вто Юли 01, 2014 5:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Rain



Регистриран на: 03 Юли 2013
Мнения: 652
Местожителство: Стара Загора-София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Грешно.
Аз качвам всеки, който не е мангал или мърляв пияница.


И аз така!Обаче внимателно оглеждам и останалите отблизо,след като намалявам и чак тогава спирам!

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=edqH0ofRQrM
Вто Юли 01, 2014 6:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Laughing Laughing Laughing

Да споделя малко за стопа в Румъния.

Нямахме поводи за оплакване, напук на всички писания, че били искали пари - никой нищо не ни е искал. Или може би попаднахме на нормални хора, не знам Rolling Eyes
Малко бавно вървеше и доста извървяхме пеша, може би една идея по-бавно от БГ по същото време, но се случваха нещата. Най-голям късмет извадихме от Брашов директно за Букурещ. На отиване пътувахме с влак, който се кандилка безобразно много време между двата града и на връщане категорично решихме, че ще стопираме. В общи линии там се движехме или с влакове, или на стоп. Като ни омръзнеше едното се прехвърляхме на другото.
Голям късмет извадихме и с качването и слизането до Бъля - беше средата на ноември и коли почти нямаше. От Картишоара нагоре си ударихме 10км по пътя преди да ни вземат.

София - Русе /стоп/
Русе - Букурещ /стоп/
Букурещ - Брашов /влак/
Брашов - ез. Бъля /стоп/
Бъля - Авриг /стоп/
Авриг - Фагараш - Брашов /влак/
Брашов - Букурещ /стоп/
Букурещ - Русе /влак/
Русе - София /стоп/

Сега мислим и към Ретезат да подходим по същата схема, тръгваме с влакове и като ни писнат ще пробваме и стопа.
Не мога да се насиля да шофирам, а имам и книжка, и възможност някаква семпла колица да си вземем. Ще видим кога ще се предам Rolling Eyes

_________________
www.summitsweb.com
Вто Юли 01, 2014 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
....На 26-ти към 14.30 бях на гарата в Добринище...и 11км. пеш до х.Г.Делчев по асфалта...минаха 3-4 лъскави коли,никой не спря,раницата пълна за 4 дни Laughing ;зор видях голям.Друг път никога следобед по това трасе-движението е надолу към Добринище и шансът да те вземат е малък.

_________________
Не можеш да дадеш повече дни на живота си,но можеш да дадеш повече живот на дните си.
Сря Юли 02, 2014 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петре



Регистриран на: 15 Ное 2011
Мнения: 11

Мнение Отговорете с цитат
И мен ме е возила линейка на стоп,а бях на 16 години тогава
Когато бях войник,реших на клетвата си да се прибера на стоп с един "колега",въпреки изричната забрана на командира.Чете ни някакви устави и точки от него,но после три часа висяхме под един хасковски мост с парадните униформи,докато една цистерна не реши да ни "приюти".Шофьорът ни черпи с кока-кола.
Между Разлог и Банско ме е качвал в 6.30 сутринта човек,превозващ закуски.Почерпи ме и той.
Преди две лета с една девойка решихме от Брацигово да вземем стоп до Равногор,но не проработи механизмът с междуселските пътища-не спираше никой.Стигнахме с.Розово,после розовски врис и се върнахме Smile

Всъщност и полиция ме е возила,но чаках за такси,а минаваха само с код"червено".
Патрулката беше на 20-30 метра и накрая реши да ме попита накъде съм.Оказа се,че съм в техния район и услужливо ме взеха.Движехме се с включени лампи-чудех се дали съм арестуван или съм голяма клечка Smile
Спряха пред нас(живея в къща),а лампите още светеха и изпълваха съседските дворове с една позната на всички синя светлина Smile.Предвид съседите ми шпиони,на сутринта се наложи да се "обяснявам",но кой ти вярва
Чет Юли 03, 2014 9:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
На нас най-атрактивния, по-скоро най-миризливия Laughing, стоп ни е бил с една баничарка, превозваща саламура. Смърди, та се не трае, аз отпред при шофьора едвам издържах, а Иван, заключен отзад при смръднята – не знам как издеяни: не стига, че непрекъснато ти се повдига от „благовонието“, ами му се и пИкало на човека , ама не може да си каже, щото то и да викаш, и да блъскаш, онва бръмчи и отпред се не чуе нищо, освен това летял налево - надесно из тия завои (Асеновград-Смолян), щото то отзад нема седалки, нема и къде да се хванеш - нищо. Минало му на акъла, че ако свърши работата, даже ще облагороди малко смрадта, ама беше успял да се устиска едни 2 часа…
Чет Юли 03, 2014 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Laughing Laughing Laughing Laughing

Тръгваме две двойки за ЦПШ, до Самоков ни взеха различни коли, нас ни оставиха малко преди града и ние си зачакахме следващия превоз - спря ни човекът, който беше взел и другите двама, с някаква нечовешка трошка (не помня, опел кадет примерно, на 100 години), наблъскахме се всички вътре с раниците, а изпод мишницата на шофьора се подаваше някакъв пинчер, който от време на време драйфаше. Човекът обаче беше много горд с пинчера си, даже ни закара първо до тях - да ни покаже и роднините на пинчера, и още някакви животни Laughing

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юли 03, 2014 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
primitiven



Регистриран на: 18 Окт 2017
Мнения: 20

Мнение За пътуване - на стоп Отговорете с цитат
Как мислите , дали се практикува активно в България ? Има ли бъдеще ?
Аз лично пробвах да пътувам така , определено си е приключение , с доста неизвестни и понякога ,човек се отказва и продължава с влак или автобус ,средната скорост е като на влака ,за сега бих пътувал така примерно от с.Говедарци до ЦПШ , като цяло не ми харесва да се доверявам на непознати хора ,знайно е че шофьорите ни са по зле и от пътищата ни ,а автопарка е доста зле ,нищо ,че колата е на 10 години .
Пон Юни 18, 2018 4:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Re: За пътуване - на стоп Отговорете с цитат
primitiven написа:
Как мислите , дали се практикува активно в България ? Има ли бъдеще ?
Аз лично пробвах да пътувам така , определено си е приключение , с доста неизвестни и понякога ,човек се отказва и продължава с влак или автобус ,средната скорост е като на влака ,за сега бих пътувал така примерно от с.Говедарци до ЦПШ , като цяло не ми харесва да се доверявам на непознати хора ,знайно е че шофьорите ни са по зле и от пътищата ни ,а автопарка е доста зле ,нищо ,че колата е на 10 години .


И аз сега да кажа ли какво мисля, или май няма смисъл след твоята констатация Smile
Лично на мен средната скорост на стоп ми е по-бърза от влак, особено там където е пътнически или го няма... Smile
По- бързо е и по-евтино, отколкото с моята кола Smile
Срещаш различни хора, става лаф. Имам доста добри познанства, като студент бях доста активен стопаджия, сега кола, багажи... Абе даже една работа на стоп ми намериха!
Последно от София искахме да ходим до Карлово на Хубавец да се качим, с тея ремонти на влаковете... умряхме от чакане до влака и накрая с градския рейс до края на София, с 4 коли и прекачвания почти без чакане бяхме за 0 време в Карлово!

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Пон Юни 18, 2018 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз имам доста приятни спомени от многобройните ми пътувания на стоп , запознанства също , абе голям кеф . Даже при едно пътуване към Варна (бяхме двама с големи раници ) ни качи семейство цигани и не стига , че едното чаве отиде в комбито , та да се качим ние , ами ни завлякоха на сватба в Омуртаг !
Пон Юни 18, 2018 6:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Пробвах един път, повече никога.
Пон Юни 18, 2018 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov