ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Пътуването на автостоп...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Предишната тема
Следващата тема
Пътуването на автостоп...
Автор Съобщение
Rasate



Регистриран на: 20 Яну 2013
Мнения: 38
Местожителство: Сандански

Мнение Отговорете с цитат
Миналата седмица, качих един поп, който се оказа че е изгонен от владиката и сега е на свободна практика Very Happy
Пон Юни 18, 2018 7:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
primitiven



Регистриран на: 18 Окт 2017
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
Ilko написа:
Пробвах един път, повече никога.


Сподели повече .


Констатирал съм,че самото пътуване на стоп , го изкарват като да отидеш на поклонение и се запознаваш само с готини хора и ти се случват само най-хубавите неща ,обаче не е така . няма спор ,че е евтин начин за движение ,но понякога евтиното излиза скъпо .

от Априлци съм пътувал на стоп, голямо чакане беше ,никакви коли, извадих късмет ,че едни хора от Тъжа ме видяха и аз ги видях,бяхме заедно горе ,да са живи и здрави, мъжа караше страхотно , модерно мпс ,голям кеф беше .
Пон Юни 18, 2018 7:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
primitiven написа:
Ilko написа:
Пробвах един път, повече никога.


Сподели повече .


Констатирал съм,че самото пътуване на стоп , го изкарват като да отидеш на поклонение и се запознаваш само с готини хора и ти се случват само най-хубавите неща ,обаче не е така . няма спор ,че е евтин начин за движение ,но понякога евтиното излиза скъпо .

от Априлци съм пътувал на стоп, голямо чакане беше ,никакви коли, извадих късмет ,че едни хора от Тъжа ме видяха и аз ги видях,бяхме заедно горе ,да са живи и здрави, мъжа караше страхотно , модерно мпс ,голям кеф беше .


Попаднах на кофти хора, разбита кола опел кадет, чалга до дупка и рисково каране. Трябваше да слеза веднага.
Пон Юни 18, 2018 7:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
primitiven



Регистриран на: 18 Окт 2017
Мнения: 20

Мнение Отговорете с цитат
Ilko написа:
primitiven написа:
Ilko написа:
Пробвах един път, повече никога.


Сподели повече .


Констатирал съм,че самото пътуване на стоп , го изкарват като да отидеш на поклонение и се запознаваш само с готини хора и ти се случват само най-хубавите неща ,обаче не е така . няма спор ,че е евтин начин за движение ,но понякога евтиното излиза скъпо .

от Априлци съм пътувал на стоп, голямо чакане беше ,никакви коли, извадих късмет ,че едни хора от Тъжа ме видяха и аз ги видях,бяхме заедно горе ,да са живи и здрави, мъжа караше страхотно , модерно мпс ,голям кеф беше .


Попаднах на кофти хора, разбита кола опел кадет, чалга до дупка и рисково каране. Трябваше да слеза веднага.


и мене ме качваха разни цигани ( качвам се ,не съм расист ) , и в един момент почват да го обръщат на расизъм или почват разни разпити къв съм що съм страх ли ме е , друсам ли се ...

тея дето пътуват гъвкаво по тоя начин са социални инженерчета и манипулаторчета ,дето всяка дума каза от тях може да няма нищо общо с реалността за тях.
Пон Юни 18, 2018 7:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение социални инженерчета и манипулаторчета Отговорете с цитат
primitiven написа:
Ilko написа:
primitiven написа:
Ilko написа:
Пробвах един път, повече никога.


Сподели повече .


Констатирал съм,че самото пътуване на стоп , го изкарват като да отидеш на поклонение и се запознаваш само с готини хора и ти се случват само най-хубавите неща ,обаче не е така . няма спор ,че е евтин начин за движение ,но понякога евтиното излиза скъпо .

от Априлци съм пътувал на стоп, голямо чакане беше ,никакви коли, извадих късмет ,че едни хора от Тъжа ме видяха и аз ги видях,бяхме заедно горе ,да са живи и здрави, мъжа караше страхотно , модерно мпс ,голям кеф беше .


Попаднах на кофти хора, разбита кола опел кадет, чалга до дупка и рисково каране. Трябваше да слеза веднага.


и мене ме качваха разни цигани ( качвам се ,не съм расист ) , и в един момент почват да го обръщат на расизъм или почват разни разпити къв съм що съм страх ли ме е , друсам ли се ...

тея дето пътуват гъвкаво по тоя начин са социални инженерчета и манипулаторчета ,дето всяка дума каза от тях може да няма нищо общо с реалността за тях.


Ахахаха, благодаря ти, оправи ми деня!
Илко, ама не трамбова пеша, а и бира пи в джипката към Пършевица, нали? Smile
Ейй всеки иска лъскаво МПС с климатик поне, ако не климатроник, и перфектен шофьор, направо Транспортер да ги вози. Еми има си и чакане понякога, това му е чарът!
По едно време толкова ми писна в първи курс да минавам София - Ловеч за под два часа, дали с една или 4 коли все тая, че почнах да минавам Ловеч - Троян - Беклемето- Кърнаре - София - да има приключение и красота.

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Юни 19, 2018 10:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Пацко, за друг стоп иде реч бе! От София до Ст Загора. Ейй, то да не се обърка човек, веднага като кучета налитат
Вто Юни 19, 2018 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък, където видя стопаджия/и, го/ги качвам задължително. Без цигани.
Случва ми се постоянно.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юни 19, 2018 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vedrin



Регистриран на: 25 Авг 2010
Мнения: 5780
Местожителство: 1116 m н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Най-бързото пътуване и на най-далечно разстояние "на стоп" за мен беше през 90-те от Ница до Париж за по-малко от 12 часа. Смених няколко автомобила и камиона. Имаше и над 14 километра среднощно ходене пешa на лунна светлина по магистралата "La Provençale" от разклона за Тулон до почивалището Candumy с песните на Тина Търнър в уокмена (за по-младите пояснявам: джобен касетофон).

Tina Turner - Whats Love Got To Do With It

Пристигнах по-бързо отколкото щях да успея с обществен наземен транспорт, какъвто тогава не можех да си позволя. Запознах се с много интересни хора. За пръв и последен път се возих в кабините на огромни камиони. Впечатлих се от общността на шофьорите им, които през радиостанциите си (Citizen Band radio) търсеха и откриваха желаещи да ме приютят за някоя следваща отсечка от дългия път. Финалният участък от Лион до Париж бях на борда на легендарния Citroën DS (произнася се деес и (може да) означава на френски език "богиня", игра на думи), летящ с максималната му постижима скорост напук на всякакви ограничения. В подобна кола се беше возил президентът Митеран. Спътници в очуканата, но много впечатляваща кола ми бяха няколко строителни работници, които на съмване в началото на седмицата трябваше да бъдат на своя обект в Париж и затова бързаха толкова много...

Ходенето пеша по магистралата...това беше опасно и непредвидено. Нямах светлоотразитена жилетка. А шофьорът в отсечката от Ница до разклона за Тулон ме подведе, че следващoто място за събиране на пътни такси, където по-лесно бих намерил други спътници, е съвсем наблизо, "зад завоя". Такова всъщност там изобщо нямаше! Нямаше и карта, в която да проверя това. Нито знаех още колко ще трябва да вървя. Но пък онази среднощна разходка под луната, сам всред лавандула, бор и деликатен мирис на море, си я спомням сякаш беше вчера. И бих я повторил многократно. Smile

_________________
"Caminante son tus huellas el camino y nada más;
caminante, no hay camino, se hace camino al andar."
-- Antonio Machado


Последната промяна е направена от vedrin на Вто Юни 19, 2018 6:02 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Юни 19, 2018 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
packo packov



Регистриран на: 04 Юли 2013
Мнения: 1218
Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение И аз! Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:
Аз пък, където видя стопаджия/и, го/ги качвам задължително. Без цигани.
Случва ми се постоянно.


Ама да си призная, и цигани качвам (ама като съм без жената), че като се замисля колко пъти са ме спасявали... До село Майско с една кобилка (как ми избяга името й от главата, Мая ли да беше?) на стоп избутах 12 км преди 4-5 години. След Майско заредихме в кръчмата по бира, и след кобилката - багажника на една Q7ца до Търново. Еееех спомени... Абе аз ако се хвана да опиша историите Smile И на Ком Емине братята са ми спестявали досадно трамбоване по чакъл. То понякога да се чуди човек от кой може да получиш добро повече - циганин или българин...

_________________
Не мога да спра.
http://ke-2013.blogspot.com/
Вто Юни 19, 2018 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Обща дискусия Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov