ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Царева махала-Ярловски Купен-Черни връх-Кумата-Драгалевци

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Царева махала-Ярловски Купен-Черни връх-Кумата-Драгалевци
Автор Съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Царева махала-Ярловски Купен-Черни връх-Кумата-Драгалевци Отговорете с цитат
Здравейте,

Миналата неделя с голямо удоволствие изминах маршрута от последната спирка на автобус 69 над село Железница през заслон Синята стрела и Ярловси купен, после през Черни връх и хижа Кумата и през хижа Средец до Драгалевци. Маршрута е за цял ден. Мисля, че е достъпен за всеки, но е добре да се тръгне по-раничко. Аз вървя сравнително бавно и го изминах за 13 часа.

Много го харесвам този маршрут. Та реших да споделя малко снимки и GPS трак:
http://www.lz1fw.com/vitosha/20140629/index.html
Чет Юли 03, 2014 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Smile

Може ли малко повече инфо за пътеката Железница-Ярловски купен. Идеята ми е да си направя разходка Железница-Физкултурник-Ярловски купен- Синята стрела- Железница, като държа да е кръгче т.е. да не повтарям пътеките. Знам магистралата през хижа Физкултурник до Ярловския купен...но от там не ми е много ясно как ще се върна до Железница. Намерих в 1 блог обяснения и ми се стори, че "пешаходците" предлагат някъде след заслон Синята стрела да се хваща лява немаркирана (кой знае дали изобщо е ясна) пътека, да се слезе към реката и да се излезе на маркираната пътека Железница-Физкултурник-Черни връх.
На твоите снимки виждам доста широчка пътечка...но и началото й ми е непознато.
Чет Юли 03, 2014 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пътечката от долу (Царева маркет) нагоре (заслон Синята стрела) е сравнително ясно очертана и ако си я гледал на картата не е проблем да се ориентираш. Пътеката е маркирана.

При твоя вариант ти слизаш надолу от Синята стрела. Лявата немаркирана пътека която споменаваш би трябвало да е на мястото, означено от мен с "лява"
http://www.lz1fw.com/vitosha/20140629/map1.png
Любопитното, че точно на това място се зачудих защо ли се води кръстопът на картата - точно твоята "лява немаркирана пътека" нещо ми се губеше... Ако не бъркам може да се окаже не особено ясно очертана пътека. Може би по тази причина на БГ моунтайнс тази пътека я няма.

Следващия път ще огледам специално за левите (като слизаш отгоре на долу) разклонения към Железница.

PS: при моето изкачване от последната спирка на автобус 69 към ярловски купен пътеката в началото е широчък път тръгващ непосредствено от спирката. След около 200 метра е дървената табела на природен парк Витоша. Пътя прави едно "ушенце", аз обикновено минавам по пряк път направо. След което пресичам пътя под 90 градуса и продължавам право нагоре 200 метра по едно мъничко хълмче. На OFRM картата тази пътечка е означена, но на практика може да се пропусне тъй като не е много утъпкана. Тези 200 метра нагоре по хълмчето според мен са единственото място което може да се обърка човек. И да се обърка и се продължи по пътя пак ще се стигне до Синята стрела. Някъде имам трак и на този вариант.
Чет Юли 03, 2014 10:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bobi]



Регистриран на: 02 Юли 2014
Мнения: 15
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат

От железница нагоре по пътя до 69 после нагоре до синята стрела .
От там до Ярловски купен и по пътеката за Черни връх до едно изворче .
От там пряко нагоре до вр Безименен и напряко до хижата.
от хижата надолу до една горичка и надясно по едно безименно било.
През гората се появява една пътека и се слиза покрай едно водопадче до железнишката река.
Надолу покрай едни каравани и една поляня до Железница.
Минах го преди месец.
Пет Юли 04, 2014 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amdimitrov



Регистриран на: 01 Мар 2012
Мнения: 113

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Smile
Пет Юли 04, 2014 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov