ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Какво се вижда на снимката и откъде е снимано?
Иди на страница Предишна  1, 2
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Предишната тема
Следващата тема
Какво се вижда на снимката и откъде е снимано?
Автор Съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Задачка-закачка за догодина



Да се отиде там де, то иначе работата горе долу е ясна. Laughing
Съб Дек 27, 2014 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Я да питам все пак тук нещо, че вече започват да ми се привиждат паранормални явления... Laughing Laughing Laughing







Казусът е следният. Че и на двете снимки е махала Мумджидам е ясно. Поне на мен така ми изглежда. Laughing Че е снимано от почти едно и също място, също е ясно. Е, аджеба как тогава пейзажът на заден план толкова се различава на двете снимки. Гледам Чиляка (вляво на първата и в средата на втората снимка), чеша се по главата, цъкам с език и не мога да стопля как на едната тоя пусти връх изглежда толкова стръмен, а на другата толкова разлят...
Да не е някакъв ефект от обектива това, което се вижда на първата снимка? Втората е моя и гарантирам, че е автентична. Не съм й бъзикал геометрията, нито съм ползвал някакъв специален обектив (20 mm твърд на SONY), нито съм я давал на специалисти от NASA. Laughing Laughing Laughing
Нед Дек 28, 2014 8:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Бърникано е с фотошоп. Залепен е отзад или друг фон с баирите, или същия, но "пощипнат" да добие по-голяма височина.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Дек 29, 2014 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Petya написа:

...........................................................................................
По Великден ходихме към Кремене и на запад към Димово - няма път дотам, но го водят село - всъщност си е махала от 3 къщи и един бесен дядо, който ни пресрещна с брадва...(едвам се разбрахме, че не говореше много добре български; кротна се чак като му дадохме цигари - подивяла работа Smile)
Щракнахме една снимка оттам и все още се чудя кое е връхчето, което се подава на заден план в левия ъгъл (не че и другите ги разпознавам, но това ми харесва най-много)?



Привет Петя!

Ако имаш предвид острото връхче, което е на хоризонта вляво (по-бледото), то това според мен е Добри връх (1449,7 м.), намиращ се на границата южно от с. Чепинци.




Ето го от югоизточния склон на Бабина чука.


От с. Кремене до Димово надявам се има черен път или греша?! Поне до разклона за Надарци трябва да има такъв.
Чет Май 07, 2015 12:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ivailo.hr написа:

...
От с. Кремене до Димово надявам се има черен път или греша?! Поне до разклона за Надарци трябва да има такъв.


Много благодаря за разяснението! Изглеждаше ми по каменисто връхчето, трябва да се провери отблизо някой ден (и без това си изкарахме разрешително преди 2 месеца от ГПУ Рудозем Smile)

За Димово - има черен път от Кремене до къщите, които се виждат вляво на снимката (и които си мислех, че са към землището на Кремене).
До 3-те къщи по-нагоре, от където е правена снимката, няма път (има само тясна пътечка).
Чет Май 07, 2015 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Petya написа:

......................................................
Много благодаря за разяснението! Изглеждаше ми по каменисто връхчето, трябва да се провери отблизо някой ден (и без това си изкарахме разрешително преди 2 месеца от ГПУ Рудозем Smile)
......................................................


Силуетът на Гюмюджински снежник изглежда по подобен начин, но мисля че от височината на която е направена снимката няма как да се вижда и той, защото височината му е малко по-голяма от тази на Добри връх. Тоест, ако се вижда снежника, Добри връх пак ще се вижда пред него.
Имаш ли кадър с по-голямо приближение? Ако не, публикувай тук, но на външен носител (да речем http://fastpic.ru/) същия кадър но на макс. резолюция, за да го разгледам по-добре?
Чет Май 07, 2015 5:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В Пикасата я има в пълен размер:
https://picasaweb.google.com/116168524783202731355/sjvCFD#6145290953278297698
Чет Май 07, 2015 5:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ivailo.hr



Регистриран на: 22 Мар 2010
Мнения: 1355
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето какво установих.




Правата линия от приблизителното място на снимката към снежника минава малко вляво от Добри връх.

Чет Май 07, 2015 11:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Petya



Регистриран на: 19 Мар 2012
Мнения: 271
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Благодарско, Ивайло, възхищавам ти се на умението!
Изобщо не мога да се ориентирам аз из тия родопски баири (само Ком познах). Бабина чука не ми изглеждаше толкова остър отблизо, а за Добри връх изобщо не съм и предполагала...
Пет Май 08, 2015 12:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Родопи Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov