ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Джамджиев ръб(Джамджиеви скали) - Вихрен - Църномогилски чал
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Джамджиев ръб(Джамджиеви скали) - Вихрен - Църномогилски чал
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Джамджиев ръб(Джамджиеви скали) - Вихрен - Църномогилски чал Отговорете с цитат
Най-после успях да завърша това си съчинение.
Старах се да бъда максималко описателен.

По Джамжиев ръб се извърва кой ли не от форумната общност само през последния месец.


Църномогилски чал е (незаслужено) по-слабо популярен и посещаван.


В приложения разказ се говори за това как в един хубав, летен ден ги разходихме и двата.
Ето я и самата история.
Чет Юли 24, 2014 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tortomanin



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 1510
Местожителство: Хасково

Мнение Отговорете с цитат
Браво! Истинско постижение си е!
Чет Юли 24, 2014 5:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Plamen К



Регистриран на: 03 Май 2011
Мнения: 832
Местожителство: Казанлък

Мнение Отговорете с цитат
Ами да ходим да тренираме за Митикас, ама аз ще си сложа един памперс в раницата за всеки случай. Smile
Чет Юли 24, 2014 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Браво,ве-много интересно ходене!Все по немаркирани пътеки вече-боя да не видите Very Happy
Значи кво викаш-не е Джамджиявия отгоре като за голяма раница...хм хм...бях го включил в плана за "големия летен Пирин"-т.е. с големите бухчи... Confused а за Църномогилски- Respect
Чет Юли 24, 2014 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Значи кво викаш-не е Джамджиявия отгоре като за голяма раница...

Абе сигурно ако приседнеш на ръба преди това да починеш, да се загледаш известно време в стръмнините да ти привикне окото, пиеш една-две студени водици да охладиш страстите, направиш един два тигела напред-назад да влезеш в кондиция, тогава може би по-ще става.
Ама принципно без багаж ще е по-приятно ... Smile
Чет Юли 24, 2014 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
абе става и с голяма, в такава ситуация аз се изхитрих и скипнах баш тегавото. От заслона изпълзях право насреща, от там нагоре ръба е песен вече.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юли 24, 2014 9:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
абе става и с голяма, в такава ситуация аз се изхитрих и скипнах баш тегавото. От заслона изпълзях право насреща, от там нагоре ръба е песен вече.

Не съм се пробвал откъм заслона, а и не бях чувал някой да е минавал от там. Последния път го оглеждах и наистина не ми се видя толкова стръмно, че да е непроходимо, но то с поглед трудно може да се прецени.
И да - след като минеш кривия участък, няма никакъв проблем (освен тежък психо проблем). Отвесите отдясно не са стресиращи и можеш спокойно да подсичаш леко, ако на ръба не ти е комфортно.
Чет Юли 24, 2014 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
о, няма никакви проблеми да се излезе срещу заслона, леко по диагонал, където може, и става.
Аз всъщност минах оттам защото бях сама и не ми се забиваше по джамджиевите скали с тежката раница. Ще погледна за някоя по-илюстративна снимка утре. А жестоко се съмнявам да съм единствения минал от там.

_________________
www.summitsweb.com
Чет Юли 24, 2014 10:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Преди две години няколко човека от групата ни тръгнаха да минават Джамджиевия през този "винкел", който описваш и аз с 12-13 кила раница реших да вървя с тях. Та тогава трима души ми се изсипаха на главата да ми обясняват, че не било за човек без катерачна подготовка и с тежка раница, наплашиха ме и ме отказаха...
И до днес се чудя да ме е яд ли, че се отказах или е трябвало да се пробвам Rolling Eyes
Пет Юли 25, 2014 1:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
iozkan



Регистриран на: 21 Сеп 2012
Мнения: 296
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много хубаво си го описал и заснел. На Джамджиевия освен хубаво и сухо време се иска да си спокоен и уверен, в това което правиш. И тая година съм планувал да се кача оттам на Вихрен, но повече ме интересува Църномогилски чал. Много пъти съм гледал от Кутело натам, и все нещо е отлагало тоя план, но мисля, че ще се справим. Искам да се изкатеря от Академика нагоре Laughing ръкопляскания
Пет Юли 25, 2014 6:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък съм пробвал веднъж да го слизам но бях сам и около най-острото ме достраша..ходих напред назад пак тръгвах и-накрая свърнах вляво-към пътеката за казана Confused не че и там беше цвете ама-изсипах се някак на нея Smile
Пет Юли 25, 2014 8:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
zezo написа:
Преди две години няколко човека от групата ни тръгнаха да минават Джамджиевия през този "винкел", който описваш и аз с 12-13 кила раница реших да вървя с тях. Та тогава трима души ми се изсипаха на главата да ми обясняват, че не било за човек без катерачна подготовка и с тежка раница, наплашиха ме и ме отказаха...
И до днес се чудя да ме е яд ли, че се отказах или е трябвало да се пробвам Rolling Eyes

Мисля го за наесен, ще имаш шанс да пробваш.

_________________
www.summitsweb.com
Пет Юли 25, 2014 9:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Весела Ягодова



Регистриран на: 17 Окт 2007
Мнения: 541

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Абе сигурно ако приседнеш на ръба преди това да починеш, да се загледаш известно време в стръмнините да ти привикне окото, пиеш една-две студени водици да охладиш страстите, направиш един два тигела напред-назад да влезеш в кондиция, тогава може би по-ще става.
Ама принципно без багаж ще е по-приятно ...


Здрасти, по повод голямата раница Wink


Снимката е от миналата година, а раницата хич не е малка, като се има предвид, че нося багаж за нощувка на билото + 4л. вода.
Това с багажа е много относително. Ако имаш добър баланс и здрави ръце, не е никакъв проблем.
И да си в добра кондиция, разбира се.
Честно казано, след като няколко пъти го минавах (с раница, без раница), и особено след курса по катерене, Джамджиевия ръб вече не ми се струва толкова "страшен" колкото преди.

За маршрута ви - страхотна идея, перфектно изпълнение !, много красиви гледки, като захладнее малко, ще ви последваме, живи-здрави в това начинание. Всъщност, Ванка, ние точно тогава се видяхме на кръчмата на "Бъндерица", нали ?

П.С. Изобщо не вдявам за какво "подсичане" говориш (за Дж. ръб), камо ли "стандартно".
Сря Авг 13, 2014 1:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Весела Ягодова написа:

П.С. Изобщо не вдявам за какво "подсичане" говориш (за Дж. ръб), камо ли "стандартно".

Ами ръбавия участък се подсича отляво и след това се излазва по склона. Изглежда стръмно, но си е съвсем приемливо. В началото се различава и пътека.

Иначе да, тогава се видяхме - дето бяхте спали на Тодорка.
Сря Авг 13, 2014 2:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
martin555



Регистриран на: 07 Яну 2011
Мнения: 844
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Весела Ягодова написа:

П.С. Изобщо не вдявам за какво "подсичане" говориш (за Дж. ръб), камо ли "стандартно".

Ами ръбавия участък се подсича отляво и след това се излазва по склона. Изглежда стръмно, но си е съвсем приемливо. В началото се различава и пътека.

Иначе да, тогава се видяхме - дето бяхте спали на Тодорка.


Ванка Ванка, удоволствие е човек да ви копира, сега ако покажеш и едно примерно еднодневно на тема: Бетоловото-Баюви дупки-Котешки Чал-Бетоловото! Croc

_________________
http://martinpetrov555.blogspot.com/
Сря Авг 13, 2014 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov